bugün

üniversite sınavını kazanamayan genç ne yapar

başı önde gezecektir eş dost mahalledeki bakkal irfan abiye kadar naaber yiğidim nasıl sınav . eee ne çıkıyorsun bakalım gibi sorular sormaya yeltenir diye insan içine çıkmazsınız sonrası derin bir bunalım kimseyle görüşmeme hali erkekse kapıyı vurup kaçmalar , kız ise odaya kapanıp ağlamalar falanlar filanlar .. sonuçta ne yaparsanız yapın bu sonuç düzelmeyecek artık h. içi gurubu kayıtlarını dershanelerin takip edersiniz çalışır , çabalar ne aileniz ne de geleceğinizi daha fazla karartmak istemezsiniz gelin görün ki bu işler gerçekten kadar kısmet ..son sözüm sevmediğin bir fakülteye sırf milletin s**imsonik tavırları yüzünden urtulmak için , sonra çalışır kazanırım hülyasına girmeyin bir yıl gerekirse bir kaç yıl daha hazırlnın ama sevdiğiniz mesleği yapın . sonra o meslekteki insanlar karşılaşınca içiniz cız eder gözleriniz dolar bu kazandı ben kazanamadım ya la ıııh olsun bana dersiniz ama nafile yaş gelmiş artık sizden ekmek bekleyen bir aileniz vardır ha birde aşk meşk derdindeyseniz yandınız birde o çıkar başnııza ailenizin yarımıyla evlenir soonrada özle sektörün vardiyalrın koyllarında bulursunuz kendilerinizi.. çokluk çocuk gider evladına kendi mesleğini yapsın diye baskcı ana baba olurusnuz net ..

son diyeceğim odur ki sevmediğiniz şeyi okumayın gidince severim demeyin sevilmiyor genellikle .