bugün

is three years long enough to get over someone

lost'un 5.sezon 8.bölümünün kilit cümlelerinden biridir. nerden aklıma esti de neden bunun için bir şeyler yazma gereği duydum bilmiyorum ama bir şekilde açıklamaya çalışayım.

5x08 bir james sawyer ford bölümüdür. olaylar onun etrafında döner ve adada geçirdiği üç yılı ve bu üç yıldaki liderlik vasıflarını nasıl gösterdiğini anlatır bu bölüm.

bölümün 37.dakikası sanıyorum, evet işte o dakikasından sonra sawyer ile horace arasında geçen konuşmada sawyer'ın tiradının can alıcı cümlesi budur. tiradı hatırlamak gerekirse;

--spoiler--

- i had a thing for a girl once. ( bir zamanlar bir kıza aşıktım. )

- and i had a shot at her... ( birlikte olma fırsatım vardı... )

- ...but i didn't take it. ( ...ama bunu kullanmadım. )

- for a little while , ( kısa bir zamana kadar , )

- i'd lay in bed every night... ( her gece yatağa uzandığımda... )

- ...wondering if it was a mistake. ( ...bu hata mıydı diye düşündüm. )

- wondering if... ( onu düşünmekten... )

- ...i'd ever stop thinking about her. ( ...vazgeçebilecek miyim merak ediyordum. )

- and now i can barely remember what she looks like. ( ama şimdi neye benzediğinibile zar zor hatırlıyorum. )

- i mean, her face... it's... ( yani, yüzü... )

- she's just gone,... ( ...öylece gitti... )

- ...and she ain't never coming back. ( ...ve bir daha asla dönmeyecek. )

- so,... ( peki... )

-...is three years long enough to get over someone? ( ...üç yıl birini unutmak için yeterli bir süre mi?)

-absolutely. ( kesinlikle.)

--spoiler--

şimdi tutup sorabilirsiniz ulan lost aşkın bugün bu saatte mi depreşti diye. lost aşkından çok monoloğun güzelliği aklıma geldi. bugünlerde 3 yıl kadar olmasa yine de belli bir süredir hayatımdan çıkarmaya çalıştığım biri var. belki de onun şeysidir bu yakarış.

amaan her neyse. bilemedim ben onu. güzel monologtur velhasıl.

(bkz: çok mutsuzum be sözlük)