bugün

sevdiği entry'ler

cehennemde ki işkence çeşitleri

Bize koymaz hacı. Dünyada çektiklerimizin yanında nedir ki? Ateşten korkmak niye? Kalplerimiz öyle bir yanıyor, ruhumuz öyle bir daralıyor ki... En acısı da elinden hiçbir şey gelmiyor. Doğruyu biliyorsun; fakat kimse seni umursamıyor. Bundan büyük işkence olamaz.

21 mayıs 2022 chp maltepe mitingi

reyis balkon konuşmasına kıyafet bakmaya başlamıştır bu saçmalıktan sonra.

kadınların çalışmasına karşı tipler

Ben çalışmasını isterim ama bunun nedeni hayat pahalılaştığı için yoksa sırf sosyalleşeyim, kadınım ben kariyer de yaparım çocuk da diyip kendimi canımı çıkarmak yavşak patronlara yarar anca. çalışmak öyle çok da matah bir şey değil ciddi miktarda bir param varsa kesinlikle çalışmam. Kendi işimi yaparsam başka.

Ayrıca imkanı varken gezmek yerine çalışana da hidayet diliyorum.

kadınlara güvenmemek

güven problemi olan bir ademoglu söylemidir. güvenemek insanlığın ezelden ebede süregelen bir problemidir. bunu cinsiyete atfetmek dogru mudur? eger bir insan güvenemiyorsa, bunu beceremiyorsa ilk olarak kendisine bakması kişinin reçetesidir zira kişi hayatı kendinden bilir. her koşulda zor da olsa dürüstlüğü secen birisi icin, yalan veya güvenilirlige leke getirecek davranışlar sergilemek büyük bir olaydir keza yapmış oldugu bir bina varsa bu o binayı balyozlamaktır. o yüzdendir ki kişi böyle yollara girmez kimsenin de girecegini düsünmez. aklına gelen soru sudur " neden yalan söylesin ki?" yalan bagımlılıktır özgürlügünüzü "yalana" teslim etmeyiniz.
dip not : ben yalan söylemem diyen insan an itibariyle yalan söylüyordur. aslolan bunu en aza indirgemektir.

erkeklerin kadınlardan daha şanslı olması

namus derdi de var, bekaret derdi de var.
zarımız yok diye orospu çocuğu mu olacağız?

sterilize edilmiş deve sidiği 200 lira

Bar tuvaletinde kaşar kızların göt deliğini dilleyen solcu tiplere iğrenç gelmesi de ayrı bir ironi djjdkr.

ukraynalı kadınlara tecavüz edilmesi

insanlari manipule etmek ne kadar kolay.
Hele hele amerika gibi hollywood tecrubesi olan bir ulke icin.
amac rusyayi dunyaya kotu gosterip, rusyanin yeralti zenginliklerinin uzerine cokmek icin ukrayna uzerinden savas acmak.
Ama bunu yaparkende rusyayi ayni eski amerikan filmlerinde oldugu gibi kotu, kendilerini ise dunyayi kurtaran kahraman olarak gostermek.

Ama unutmayin ki, sizi rusyaya karsi proglamlayan amerika ayni seyi turkiye icinde yapiyor.
bir yandan pkk lilara silah verirken, diger yandanda olen, oldurulen, tecavuze ugrayan pkk lilari kahraman gibi gosterip, turkiyeyi barbar olarak tanitiyor tum dunyaya. Tabii turkiye rusya kadar degerli ve tehlikeli olmadigindan fazla abartmiyor ama emin olun, ihtiyac duyarsa tum dunyaya bizi rusyadan bile kotu gosterebilir.
Gelmeyin bu oyunlara.
Gercekleri gormek istiyorsaniz, amerikanin olayi nasil gosterdigi disinda, birde rusya ne diyor, ona bakin.
Ama bunu amerikan kontrolundeki medyalardan degil(turk medyasida dahil), telegram gibi daha ozgur mecralardan alacaginiz bilgilerle yapin.

misvak dergisinin ibb capsi

manası çok derin capslardan biridir. amma güldüm ha.

görsel

bugün seçim olsa akp nin alacağı oy

Ne yapıp yapıp karıştıracaklar, sıkıştıracaklar, çökertecekler, bölecekler.
Ki, 1918 yılına geri dönülsün!
Yerli allameler "Türkiye'ye en uygun anlaşma Sevr" derken işte bunu kastediyorlar. "Tayyip sizi kandırıyor, savaşa devam edin" dürtüklemesi bundan kaynaklanır.
Hadi Batılı emperyalistleri anladık, kış kışlığını, kuş kuşluğunu yapacak, peki yerli "kompradorlara" ne oluyor?
Hani Atatürk sizlere birşeyler söylemişti... "Şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilenler" hakkında!
Kendi üç kuruşluk çıkarı uğruna Batı'ya uşaklık eden ve ne pahasına olursa olsun Türkiye'yi bugün vardığı noktaya getirenleri harcamaya çalışan şerefsizdir, alçaktır, vatan hainidir.
Ben lafı ortaya ederim, isteyen alır gider.Engin ardıç.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

sadece premium ve vip üyeler görebiliyormuş arkadaşlar.

ibb nin köpeği boji nin yolcuları rahatsız etmesi

türkiye'yi hep hindistan'a benzetirdim pek çok açıdan ama hiç bu konudan değerlendirmemiştim. ne zaman köpek kedi mevzusu açılsa aklıma düşüverir hindistan'da nasıl inek hint vatandaşından daha kıymetliyse türkiye de kedi köpekler tr vatandaşından daha kıymetli bu çok garip gerçekten. övülecek bir tarafı yok bu arada bundan meziyet üretmesin kimse.

satırla kovalanan kadına yardım etmeyen adamlar

üzüldüm ama kadir şeker meselesinden sonra ben de sanırım yardım etmezdim. görmezlikten gelmezdim, yapamazdım bunu ama kendi canımı da tehlikeye atmazdım. çünkü bikaç güne eski hallerine döner onlar. hasta erkeklerle hasta kadınların garip, dışarıdan bakıldığında korkunç görünen ama birbirlerini sürekli onaylayıp destekleyen korkunç, sahte bir ilişkisi vardır. bakmayın böyle saçmaladıklarına. iki çift yalandan söze o kadın da adam da pembe panjurlu hayatlarına devam edecekler. kadın; "sevdiği için yapıyor" der affeder. şiddet eğilimi birden açığa çıkmaz. akıllı kadınlar böyle uyuşturucu kullanan, silah seven, büyük büyük laflarla konuşan erkeklerden hayır gelmeyeceğini zaten biliyorlar. geçmiş olsun. fakat dediğim gibi o kahramanlıklar bitti. insanlar o kadar korkunç şeyleri gördüler ki daha dikkatli yaklaşıyorlar.

hz ali atatürk olarak geri döndü

haydaaa e hani araplar tukakaydı? güncelleme mi geldi arap mı övüyoruz şimdi. hayır yani ben dededen cehapeli olduğum için hep sorgularım(!) kimi söylerlerse onu överim.

izmir büyükşehir belediyesine odunu aday göstermek

izmirin fanatik cuhabeli % 60 a yakın oy almasına bakarsak yadırganmaması gereken husustur..buranın halkına çağdaş falan derler ama gerçekte çağdaş falan değil gözleri vardır görmez kulakları vardır duymaz denen kişilerdir. memleketlerine 70 yıldır çivi çakılmamış hala cuhape atamın partisi babaom dedomun oy verdüğü partü der dururlar. gerçekten çok yazık..