bugün

entry'ler (171)

uludağ sözlük

Selam sevgili sözlük. Nerdeyse üç yıllık kısa bir molanın ardından tekrar burdayım. Bu üç yıl içinde Dunya değişti,türkiye değişti,uzay değişti, kızlar bile değişti. Artık manken olmak için 17 yaşında evden kacmiyorlar. Umarım bu değişimlerden sen de payını almışsındır.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yazmak işe yarasa da sayfalarca yazsak buraya...

"Barış birbirimizi dövebileceğimizi ya da öldürebileceğimizi anladığımız zaman gelecek" demişti arkadaşım Barış.
Ne kadar tuhaf değil mi?
Yazı icat edileli 6 bin sene olmuş ama insanlar hala birbirlerini öldürüyorlar.Şiddetin şiddet, ölümün ölümden başka birşey getirmeyeceğini bile bile üstelik...
Hergün ülkenin bir yerlerinde bombalar
patlıyor...
Hergün bir anne evlatsız kalıyor.
Hergün bir evlat babasız...
Hergün genç bir kadın kocasız...
Hergün bir kardeş ağabeysiz...
Hergün bir ağabey-abla kardeşsiz...
Hergün biraz daha ölüp, ölüme alışıyoruz.

40 yıldır süregelen çatışmaların karanlığı,40 yılın verdiği en fütursuz haliyle üzerimize çökmüşken dahi bizler birbirimizi öldürmeye devam ediyoruz. Daha öncesinde 50 bine yakın insanımızı kaybetmiş olmamıza rağmen...
insanlık tarihi de bu değil mi ki zaten?
Tarihinin tarihe gömüldüğü üzerine...

Üstelik bunları coğunluk kitleye anlatamıyoruz.Sadece Pkk değil dünyanin hangi ülkesinde olursa olsun Pkk tarzı savaşan bir örgütün, militanlarını öldürmekle bitmeyeceğini mesela...!
Ayrıca bunu sadece ben de değil mesleğinin zirvesinden emekli olmuş Genelkurmay Eski Başkanı ilker Başbuğ birçok kere söylemişti. Akademik kariyerin ne olursa olsun sonuçta aklın yolu bir.(Bknz: http://m.t24.com.tr/haber...enin-kitabinda-yok,337600)

Tarihte yedi,sadece Anadoluda bin senelik devlet geleneği olan insanlardan, karakolun önünde bomba patlatmakla bir kaç asker-polis öldürmekle değil toprak, çakıl taşı alınamayacağını anlatamıyoruz.
Bir kısır döngü içinde ayaklarımızın yere ne zaman basacağını bilmeden savrulup duruyoruz...
Birini Kürd'e söyleyince Türk ırkçısı,diğerini Türk'e söyleyince bölücü oluyoruz...

Ve bunca acılar yaşanirken 3. köprünün son teknoloji ürünü, dünyanin en genişi olduğundan falan bahsedebiliyoruz...
Duble yollarimizdan...
Batının bizi yaptigimiz viyadüklerden metrolardan kıskandığından...
Memleketin dört bir tarafında yapılan terörist saldiralarin köprülerin,avmlerin yapımını engelleyemeyeceğinden...
Yarım saatlik şiddetli rüzgarda bile anında elektriklerin kesildiği Doğu Karadeniz bölgesinde HESlerden göğsümüzü kabartarak bahsediyoruz...
Türkiyenin en fazla yağış alan bölgesinin bir ilçesinde bir kaç sene öncesine kadar günlerce susuz kalmamıza rağmen ülkenin her sene %6-7 civarında büyüdüğünü anlatıyoruz...
Devletin 1.300 Lira asgari ücret veril vatandaşlarına yaşama hakkı tanımadığı ülkenin, dünyanın en büyük 15 ekonomisinden biri olduğunu düşünüyoruz.

Aklım almayınca vicdanıma vuruyor yüreğim ağrıyor,dayanamıyorum.26 yaşındayım daha şu yaşananların mantıklı açıklaması varsa biri anlatsın,çünkü ben ikna olmaya hazırım.

dişi yumruklar

aksiyonundan çok oyuncuların güzelliği ve dolgun memelerinin ilgimi çektiği film.

müslüm gürses in en iyi yorumladığı şarkı

açik ara sensiz olmaz diyorum.eminim ortaçgil bile kiskanmiştir.

itirazim var

Bes of the onur ünlü filmi. turk sinemasina farkli bir soluk getiren onur abimiz yine cok guzel is cikarmis.ayrica ben sirri sureyya onderi ilk kez bu derece rahat oynarken gordum.rol yapmiyor gibiydi sanki.filmin tek olmamis tarafi sherlock holmes dizi serisinden esintiler hissettirmesi

alman zdf nin türk muhabire yaptığı işkence

Eğlencenin bir tarafini daima karanlik gören,mutlu olacaği günlere asirlar sonra kavuşacağini bilse dahi sabirla beklemeyi göze almiş insanlar için,ciddi tavirla yapilan böyle bir habercilik işinden mizah çikarmak bizlerin üstün zekali olduğuyla değil,haberi yapanlarin, hitap ettigi kitleyi gerizekali yerine koyduklari ile tarif edilir.
Basina ve tarafsizligina azami derecede önem veren biri olarak reel içerige sahip olduğu umuduyla sonunu getirdiğim, yamulmuyorsam 2006 yilinda daha lise öğrencisi iken ilk kez izlediğim Mert BAYKAL'in yönettiği Ferhan ŞENSOY,Rasim ÖZTEKiN ve Ali ÇATALBAŞ'in mükemmel ötesi oyunculuk performansi ile daha farkli lezzete bürünen PARDON filmden sonra bana kahkaha attiran tek videodur,gerçekten teşekkür ederim.Mizaha ne derece hasret kaldiysak artik oturup son derece sert bir tavirla en olumsuz elestirilerimizi üzerine yağdirmamiz gereken böyle bir haberi, trajikomik perspektiften ele alip mutlu olabiliyoruz.
Bu bizim eksikliğimiz midir yoksa kültürel,insani,vicdani,ahlaki yozlaşinin en üst seviyelere çikip, Cumhuriyet tarihinin en buhranli günlerinin yaşandiği bu dönemde mutlu olabilmek için bahane arayisimiz midir?...
Siz karar verin

asla inanılmaması gereken yalanlar

Camide icki ictiler,kabatasta basortulu bacima saldirdilar.

allah ın olmadığının kanıtı

Kanitlayamadi.

hilal kaplan

Dişi yigit bulut,troliçenin everesti.Ciddiye alip Allah'in verdigi degerli zamani harcamayaniz. Bu kadin icin gunaha girmeye degmez.

nevruz

Bunun izdivac programinda ete kemige burunmus versiyonu var.Akp seçmenidir.

elçin öz

2014 yerel seçimlerinde Mükremin barut ile birlikte halkların demokratik partisi çankaya es başkan adayi,avukat.zeki,donanimli,cok güzel bir yüreğe ve zeze isimli sevimli bir kız çocuğuna sahip. Avukatlık konusunda pek emin değilim ama ilk fırsatta kendisine soracagim.

oscar cardozo

bu piyasa için fazla iyi.tüm sezon boyunca etkisiz kalmasının sebebi iyi beslenememesi.ceza sahası içinde 90 dakika boyunca uç kez topla bulussun biri kesin gol diğeri asist oluyor.bir dahaki sezon ersun yanal yönetimindeki Trabzonspor un orta sahada daha baskılı futbol oynayacagini düşünürsek 25 gol atar diye dusunuyorum.

demba ba

bir oscar cardozo değil.

seksten daha fazla zevk veren şeyler

sonrasında bir sigara yakıp içmek.

bdpli bayan millet vekillerin ayrı bir sexi olması

ayla akat.

uludağ sözlük

ne işimiz var burda kızlı-erkekli?

kimler ateist olur

bu gidişle türkiyede her an herkes olabilir.

ben karakteri itibariyle farklı bir siyasetçiyim

var olmayan şeyin farklılığı olmaz.

öğrenci evleri denetleme kurumu

imam nikahı kıyın ev arkadaşınıza güzel kardeşim, gelsinler denetlesinler. illegal seksin önüne geçilemedigi durumlarda, aile bakanlıgının sagladıgı ödenekten karşılanması suretiyle yeterli mıktarda, bölgeye en yakın bim subelerinden ekonomik ve kalite standarti esasi gözönünde tutularak, prezervatif temın edılmelı,temın edılen prezervatifler paketlenıp kizli erkekli ögrenci evlerine postalanmalıdır. ögrenci evlerine postalanacak prezervatifler yine aile bakanligı tarafından 8-10 kat arası kalin uretilmeli,nikahsız seksin aslinda hicte zevkli olmadıgı algısı beyinlerde ve ürolojik bölgede yaratılmalidir. alternatif olarak öğrenci fuhuşlarının önüne geçilebilmesi için üniversiteler devlet tarafından kapatılmalı,medreselere çevrilmelidir. kadın ve erkeği birbirinden uzaklaştırmak suretiyle arttırılabilecek eşcinsellik ve lezbiyenlikten alınması hedeflenen vergilerle marmaray'a duble ray yapılmalı marmarayı kullanma eylemine değişik manevi değerler yüklenmelidir.

futbolcu deyince akla ilk gelen

hagi hagi hagi.