bugün

sevdiği entry'ler

mustafa kemal atatürk

Yunanları denize döküp ermenileri gondikleyen isyancı kürtleri temizleyen

Üstün türktür türkiye 'nin kurucusu ve kurtarıcısıdır.

siyaset yapmak

En sinirlendiğim şeylerden biri de "Sınıfta siyaset yapılmaz."
"Otobüste siyaset yapılmaz." bilmem ne.
Pardon ama nerede yapılır bu siyaset? Yediğimiz yemek siyaset olmuş.
"Sen politikayla ilgilenmezsin ama politika seninle ilgilenir."
Politik olmak zorundayız.
Bir de örneğin sınıfta hoca eril bir dille konuşursa, yahut benim görüşüme ters bir cümleyi normal bir şekilde söylerse ve sınıf da buna kanıksamış gözlerle bakarsa ben orada sesimi çıkarırım, meydanı eril dillere bıraka bıraka bu hallere geldik.
insanlar her gün HER GÜN TACiZ EDiLiYOR HEEER GÜN.
YAŞADIĞIMIZ TOPLUM SAPIKLARLA DOLU. Ve biz bunu kanıksamayacağız!
Yahut şimdi referandum yaklaşıyor, üniversitelerde seçim propagandası yapmak yasaklanmış. iyice çıkarttılar tırnaklarını.
Yok devlet dairelerinde "Hayırlı günler." demek yasak, yok bilmem ne.
Ya bu kadar çirkin siyaset yapılmaz, komik oluyor.
Hem siz genel seçimlerde VERGiSiNi BENiM ÖDEDiĞiM BELEDiYE OTOBÜSLERiYLE MiLLETi ALANLARA TOPLAYIP KENDi MiTiNGiNiZi YAPMADINIZ MI?
Ben zerre hazzetmediğim bir görüş ihya olsun diye mi veriyorum bu vergiyi?
Ben bugün hala otobüste milletle üst üste gidiyorum.
Bunun için mi?
Faturalarımın %15i yalnızca kdv iken ve hala evim buz gibiyken ne uğruna ya?
Her güne bu buhranlarla uyanmaktan yoruldum artık!
BIKTIM!
Buna dur diyelim! Lütfen artık yeter çünkü!

sözlük yazarlarının itirafları

Bundan 3 sene evvelce, okulda sevdiğim ve teklif ettiğim bir kız vardı. Utana sıkıla, tüm cesaretimi toplayıp kendisine açıldım.
Öncesinde de az da olsa bir samimiyetimiz vardı. Merhabalaşır, ayak üstü sohbet ederdik.
Neyse, işte ben içimden geçenleri kendisine söyledim. Kendisi de gayet medeni ve açık sözlü bir şekilde ; bana karşı bir şey hissetmediğini, hislerinin arkadaşlıktan öteye geçemeyeceğini belirtti.
Ben de kendisine saygı duydum ve bu olayın üzerine toprak örttük.

Belki 6 ay sonra ben yine dayanamadım ve whatsapp'tan sınavla ilgili fikir alışverişinde bulunurken, kendisini sevdiğimi yineledim. Kendisi benzer şekilde bana karşı bir sey hissetmediğini, eğer iletişimimiz bana zarar verecekse, iletişimi koparmamızı teklif etti.
Ben de kendime küfredip, sinir oldum bir kez daha. Hayır dedim, bir daha bu konuyu sana açmicam. iletişimimizi koparmamıza gerek yok.

Yıllar yılları izledi ve büyüdük. Kendisi ile seviyeli ve dostane iletişimimiz devam etti.
Mezun olma durumuna geldik. Kendisi de ben de okulu uzattık.
Uzattığımız sene içerisinde yani bu sene, kendisi ile sohbetimiz daha da arttı.
Bu vakte kadar benimle asgari düzeyde iletişim kuran, sohbetimizin derslerden öteye gitmediği kız gitmiş, yerine sohbete açık, daha sıcak ve samimi bir kız gelmişti.
Elbette kendisinin de yaşı 24-25 civarı olmuştu.

Daha önce bana duygularından, iç dünyasından hiç bahsetmeyen kız, artık hayallerinden bahsediyor, hedeflerini paylaşıyor adeta benden güç ve tavsiye istiyor, bir nevi benimle dertleşiyordu.
Bi insanın size iç dünyasından, dertlerinden, hayallerinden söz etmesi çok kıymetli bir şeydir.

işte yine böyle sohbetlerde, arada bir laf evliliğe geliyor, kız şaka yollu; "kpss'yi kazanamazsam evlenerim artık" diyip gülüyordu.

Hislerime ve bilhassa da 6. Hissime pek güvenirim. Kızın yaşı da evlilik yaşına gelince, ben adeta onun için bir "acaba" olmuştum. Zihninde evlilik konusunda bir acaba oluşturmuştum. ilk kez belki de şöyle adam akıllı beni tanımaya, süzmeye başlamıştı.
Neden olmasındı ; eli yüzü düzgün, efendi, aynı bölümdeyiz... Olabilir demişti belki de.

işte bu derece samimiyeti, içtenliği bu yüzdendi.
Ama ben küstüm, birinin son tercihi olmak, belki de son raddede, çaresizlikten aklına geliyor olmak reddedilmekten, sevilmemiş olmaktan daha kırıcıydı.

"beni de kırdılar içimde kırdılar
karanlık camlardan sular akıyordu
şimşekli bir boşlukta saat vurdu
beni de kırdılar belki yalnızdılar
belki onların da çocukluğu yoktu
bütün şarkılara kapalıydılar
bir genç kız değmemişti saçlarına

beni de kırdılar ben artık küsüm
yağmurları yağmıyor ağaçlarıma
sularından içmiyorum susadım ama
beni de kırdılar soğuk bir ölüm
çevik bir bıçak gibi çakıldı aklıma
oysa bir şarkıyım yeniden doğan günüm
bütün şarkılara kapalıydılar"

Attila ilhan-ben artık küsüm.

fırat çakıroğlu

vay benim Bozkurt Fıratım.

fırat çakıroğlu

3 yıl oldu.

Değil Unutanın, acısı hafifleyenin kanı kurusun.

Mekanın cennet olsun fırat'ım. Işıklar içinde uyu arslan kardeşim.

fırat çakıroğlu

oy yiğidim oy civanım.

fırat çakıroğlu

3 yıl değil 30 yıl da olsa unutmayacağız. ruhun şad mekanın cennet olsun. diyecek çok şey var da ne fayda...

gecen hafta en cok oylama yapanlar

görsel

- az olmuş bee..

- bir keresinde işsizlikten bir gecede 3.612 entry okumuştum.

- vallaa güzel yazan arkadaşlar var.
- kimsenin pek okumadığı, bilinmeyen oylanmayan arkadaşlar,

- yalnız değilsiniz, güzel yazanlar.

"Ben sizi okumaya gelirim"

rte yi alkışlayan hakimler

"hakim" sıfatını hak etmeyen, adaletle uzak yakın ilişkisi olmayan kişilerdir.

http://odatv.com/erdogan-...kti-geldi-0109161200.html

herkes bilir, abd'de hakimler başkan karşısında ayağa kalkmadıkları gibi, asla alkışlamazlar.

anayasamıza göre sucukçu muhasebecisi devletin başkanı değildir. başkanlık sistemine geçilse bile devletin başkanı olmayacaktır.

anayasamıza göre cumhurbaşkanı yürütmenin başıdır. ne hakimlerin, ne de milletvekillerinin üstü değildir. vatana ihanet suçu işlediği takdirde yüce divan tarafından yargılanır. kendisine alkış tutan şu tipler var ya, işte onlar tarafından!

ya yargı yılı açılışını yaptıkları kaçak saraya ne demeli? önlerine dava olarak gelen bir yapıdan bahsediyoruz. yargı yılı açılışını o sarayda yaparsan ihsas-ı rey etmiş olursun. ihsas-ı rey yapan yargıçların bakacağı davadan ne hayır gelir?

anıtkabir yıkılsın kampanyası

başlatan ve katılan orospu çocuklarının, ciddiyseler, buralarda yazarak değil, cumhurbaşkanlığına yazarak ve de gösteriler yaparak yürütmeleri icap eden kampanyadır.

hadi lan, çıkın kent meydanlarına ve "anıtkabir yıkılsın" diye gösteri yapın da göreyim boklu büzüğünüzü...

kılıçdaroğlunun bahoz erdalın cenazesine katılması

Eski güzel günlerinin hatırına tam kadro katılan Hükümet erkanından başka hiç kimseye yer kalmayacağından, istese bile gerçekleşmeyecektir.
görsel

13 mayıs 2016 hakkari çukurca çatışması

Bölgeye destek için gönderilen kobra helikopterinin düşmesiyle 2 pilotun ve 6 askerin şehit olduğu çatışma. Sonsuzluğa uçan iki kartaldı onlar, kartalında ötesinde sonsuz oldular. Mekanları cennet olsun. Dünyada 8 eksik cennette 8 fazlayız.

uludağ sözlük kayseri zirvesi

yakuzanalcaponecuğumla ali dağı mesire alanında gerçekleştirdiğimiz az insan çok huzur temalı zirvedir.

edit: her isteyen yazar gelseydi elinden tutup lunaparka götürürdük. (#28547472) evet lan hatta birbirimize jeton falan kitlerdik.

kayra

Farazi & Kayra'nın kendi adlarına ilk yasal çalışması "Mertel Kasetçilik" an itibariyle dijital satışta!

klip için

http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded