bugün

sevdiği entry'ler

namazını kıldıktan sonra adam döven uçak yolcusu

Yillarca hac yolcularini tasidik gercek bilgiye sahip kisi bilir ki havada yolda seferidir. Bu adamin yaptigi yobazliktir baska da bir sey degildir. Hac yolculari bile kimseyi rahatsiz etmemek icin namaz kilmiyordu cogu zaman.

srpski film

gecenin bu vakti okuduğum yorumlardan sonra merak edip izlediğim sırp filmi. keşke izlemeyeydik.

şimdi başta bu filmi çekenin, rejisörünün, oyuncusunun, senaristinin, figüranının, çekilen evi kiraya veren ev sahibinin, ayakta yorulanlara sandalye getiren elemanının, onları oraya taşıyan minibüsün şoförünün, senaryodaki imla hatalarını düzenleyen görevlinin, onların güvenliğini sağlayan bodyguardının, montajı yapan ekibinin, ışık şefinin, suflörünün,dublörünün, cast şirketi sorumlusunun, çaylak asistanlarının, kabloyu döşeyen elemanının, dekoru yerleştiren adamın, sanat yönetmeninin, set amirinin, süpervizörünün, kameramanının, makyajı yapan ibnenin, sesçisinin, müziğini yapan grubun, ışıkçısının, mumu tutan götverenlerin, en son sahnede çıkan kel yavşağın, elektrikçisinin, fotografçısının, o ülkenin kültür bakanının müsteşarının, prodüksiyon asistanlarının velhasıl kelam o filmde katkısı olan cümle orospuçocuğunun önce bi anasını sikiyim.

ulan bilinçaltını siktiklerim böyle film mi olur lan? ne anlattın burada? kim ne anladı? filmde oynayan figüran da olsa çocuk değil mi lan? o ufak kızı oynayan, sonra miloşun çocuğunu oynayan ya senin çocuğun olsa mna kodumunun yönetmeni? dikkat mi çektin lan nöronlarını siktiiminin ?

şimdi biri çıkıp oradan "ulan bak işte adam misyonunu gerçekleştirdi sana bile bu kadar yazı yazdırdı eheheh.." derse, diyenin de aklını sikiyim, çekersın sende ensest ya da hayvanları katarak bir şeyler çekersin sonra ona da sanat filmi derler dingil.

bu filmi merak eden varsa etmesin, gerçi bu kadar yazdık diye izlemek isteyebilirsiniz ama yok gerek yok. irreversible'ı izleyip iğrendiyseniz bunun yanına yaklaşmayın zira psikolojik altyapınızı çökertir mnakoyim.

hee bir unutmayalım sikerim böyle süpriz sonu orrrrrospu çocukları. sizi var ya boğaz köprüsüne götürüp orda sikmeli ki asya da avrupa da şahit olsun!
moderasyon bu entryi silmezseniz sevinirim zira bu güzel bir uyarıdır, içerideki küfürler filmin yanında aruz ölçüsünde divan eebiyatının en nadide eserlerinden biri sayılır.

28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlaması

ciğerimiz yandı ya.. ciğerimiz yandı.. iyiyim, hayattayım demek ne demek!! gerçekten bu ülkede bu topraklarda ayaklarım toprağa değdiği her an kendimi güvende hissetmiyorum. dün gece ömrümden ömür gitti. yaralılara şifa diliyorum.. ölenlere kahroluyoruz zaten.. güzel ülkem umarım bu kara bulutlardan kurtulursun.

uludağ sözlük ten öğrenilenler

beş senede ne öğrendin ceylina derlerse şöyle şöyle derim. bu da burda dursun.

gizliliğin nasıl ihlal edildiğini öğrendim.
istahlı insanları klavyesinden tespit etmeyi öğrendim.
kadınların düşmanının yine kadınlar olduğunu daha iyi öğrendim.
hayatım boyunca duymadığım küfürleri burda öğrendim.
küfretmeyi öğrendim.
bazen tanımadığın biriyle dertleşmenin ne denli rahatlatabildiğini burda öğrendim.
kadına şiddetin sadece fiziksel olmadığını her platformda her yerde olabileceğini öğrendim.
psikolojik tacizi öğrendim.
insanlara güvenirken bile biraz pay bırakmak gerektiğini öğrendim.
kadınların ve erkeklerin ne denli aç olduklarını öğrendim!
dedikodunun allahını burda öğrendim.
gülünçlüğü burda öğrendim.
erkek mizah anlayışını daha iyi öğrendim.
capslerin dilini öğrendim.

başka da bir halt öğrenmedim valla. birkaç iyi insan tanımış oldum o açıdan mutluyum. yani diyorum ki; sen bu sözlüğü gözünde çok büyütme, küçültmede.. sev, koru.

öptüm, kib,byes.