bugün

sevdiği entry'ler

sözlüğe bir anda allahsızlık gelmesi

görsel

Şu ateistler de bir kitap tavsiye etsin. Okuyup tartışalım.

uludağ sözlük

(bkz: https://twitter.com/i/status/1675031620061999105)

kivi gibidir. hem suratını ekşitirsin hem de vazgeçemezsin..

ergen başlıklar

true ve jose ernesto sosa'nın başını çektiği yuzırların açtığı başlıklardır.

kuveyt türk banka kartı ile içki almak

mümkün değilmiş.

bir sosyal medya kullanıcısının, içkili mekanda Kuveyt Türk kartı ile ödeme yapamadığı için hesabını kapatacağını duyurması üzerine Kuveyt Türk'ün şans oyunu, domuz ve alkol ürünleri alımlarına izin vermediği ortaya çıkmış. Yetkililer, söz konusu sınırlandırmanın kart sözleşmelerindeki maddelerde de yazdığını belirtmiş.

görsel
görsel

ağzın laf yapması

O zaman bir fıkra bırakayım şuraya:

Bir gün Ali, öğretmeni Ayşe Hanıma giderek dersten sonra kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Öğretmen kabul etti ve sordu:
-Sorun nedir Ali?
- Ben bu sınıfın düzeyine göre fazla zekiyim. Bir üst sınıfa geçmek istiyorum.
istek konusunda bilgi verilen Müdür Ali'ye bunun için bir testten geçmeyi isteyip istemediğini sordu.
Ali tereddütsüz kabul etti ve test başladı.
-Söyle bakalım Ali: 3X4
-Oniki
-Peki 6X6
-Otuzaltı Müdür bey
-Japonya'nın başkenti
-Tokyo

Ve test bir saat sürdü, Ali hiç hata yapmadı. Test sonunda Ali'nin
öğretmeni de soru sormak istedi. Ali ve Müdür bu isteği kabul ettiler.

Öğretmen sorulara başladı:
-ineklerde dört tane, ben de iki tane olan nedir?
-Bacaklar öğretmenim!
-Doğru! Peki; senin pantalonunun içinde olup, benim pantalonumun içinde olmayan nedir?
Müdür bu soruya çok şaşırır.
- Cepler öğretmenim.
-Kadınların tüylerinin en kıvırcık olduğu yer neresidir.
Velet tereddütsüz yanıt verdi:
-Afrika'dır öğretmenim.
-Yumuşak olup, kadınların ellerinde sertleşen nedir?
Müdür gözleri faltaşı gibi açılmış tam konuşacakken Ali yanıtladı:
-Tırnak cilası.
-Peki. Bekâr bir kadına göre evli kadında daha geniş olan nedir?
Müdür kulaklarına inanamıyordu.
-Yatak öğretmenim.
- Kadın vücudunda en nemli organ hangisidir?
-Dil öğretmenim.

Nefes nefese kalan Müdür test'i bitirmeye karar verdi ve:
- Değil bir üst sınıfa, ben bunu doğrudan Üniversiteye göndereceğim. Çünkü ben bütün sorulara yanlış cevap verdim!

artık türklere vize verilmemesi

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Schengen vizesi ile ilgili konunun AB için "siyasi bir mesele" olmadığını vurgulayarak, Türkiye'nin AB ile vize serbestisi için taahhüt ettiği kriterleri yerine getirmesi durumunda bu konuda ilerleme sağlanabileceğini belirtti.

Büyükelçi Meyer-Landrut, dünya çapındaki rakamlara bakılacak olursa; 2019'da Schengen vizesi için toplam 17 milyon, 2021'de ise 3 milyon başvuru olduğunu da sözlerine ekliyor. Türkiye'deki başvurulara verilen ret yanıtlarının oranlarını ise Meyer-Landrut şöyle açıklıyor: "Reddedilme oranlarını da sordunuz. Elimizdeki istatistiklere göre Türkiye dünya çapındaki genel eğilimi takip ediyor aslında. 2021 yılında Türkiye'den yapılan başvuruların ret oranı yüzde 16. Bu rakam dünya ortalamasının az biraz üstünde ama dünya için geçerli olan genel ret eğilimine yakın bir rakam."

sevilen kötü karakterler

daltonlar.. açık ara.

ortalıkta aktroll yokken karmanızın yükselmesi

gerçekleri yazan yazarların yaşadığı bir durumdur. ben şahsen küfür hakaret içermeyen hiç bir görüşe eksi vermem. ama onların nickinizi görmesi yetiyor. okumuyorlar da. basıyorlar eksiyi. allah onları bildiği gibi yapsın inşallah..

kredi kartına nakit avans çekiminin yasaklanması

böyle böyle bağıra bağıra geliyor kriz..

görsel

Parayı çevirerek ayı zorla kapatan milyonlarca insan mağdur olacak..icra mahkemeleri level atlayacak nirvanaya ulaşacaktır.

binali yıldırım 26 milyar dolar serveti olması

Komutan karşısında mabadını yaya yaya oturmuş, toz işi yapan komarbaz oğulun kazandıklarıdır; yoksa bu Milyonali'ye iki keçi bile emanet edilmez. Koyun demedim; çünkü Tayyipistler bozuluyor o lafa.

pilavı kaşıkla yiyen insan

Çinli ya da sosyete Teoman'ı-Ercüment'i veya ağır feci şekilde Meriç değilseniz; kaşıkla yersiniz. Çatalla pilav mı yenir, a benim burjuva özentisi sonradan görme popçikilerim?

dünyanın en şanslı insanı

Kesinlikle Bhilal'dir. At okunu, ye dünya nimetinin çoğunu. Oh, mis!

ramazanda yayinlanan dini programlar

Döngel Ömer Ağabey! Yok, şaka şaka. Orada kal Ağabey! Mazallah biz kalpten gideriz o vakit. Şaka bi' yana; bu adam esasında iktidarın yaptığı pisliklere iki giydirse samimi birisi olarak çok farklı yerde olurdu gözümde. Siyaset dinin içinden geçerken; din siyasetin pisliğine neden dokunamıyor, anlayamıyorum. Aslında dinin suçu yok, onu çıkarına kullanan hem siyasilerin hem de din adamlarının suçu var.

ali sunal ın show tv den ayrılması

görsel

bu mudur normal olan? diye başlayan konuşması. verecek cevabı olmayanlar ancak böyle baskılarla yıldırmaya çalışıyorlar.

tevehhüm ü ebediyet

Bizede bir kez daha hatırlattığın için teşekkür ederim.
Ağızların tadını bozan ölümü sıkça hatırlayınız.

kolaylaştırın zorlaştırmayın

"Şüphesiz allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez." Diye devam ettiği rivayet olunan bir hadistir.

kolaylaştırın zorlaştırmayın

sevdirin nefret ettirmeyin diye devam eden peygamberimizin sözü.

adalet ve kalkınma partisi

görsel

özcan show

yeni bölümleri yayında.. severek izliyoruz.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=oF-K-B2KMwY)