bugün

entry'ler (61)

yalnızlar mektebi

birkaç gündür dergilerini dağıtan bir edebiyat, hatta bir kültür sanat oluşumudur. desteksiz bu yola çıktıkları için ayrıca da tebrik etmek gerekir.

azerbaycan ın ermenistan a savaş açmaması

olması gerekendir.

takip edilesi bloglar

http://ebediyenedebiyat.blogspot.com.tr/

football manager 2010

harikulade bir menajerlik oyunudur.

suya atilmis asprin

yerin dibine girerekten hoşbuldum.

plaka sorma hastalığı

bence sadece bizde vardır bu hastalık, bir araba görsek, plakasını hemen sorarız ve bulunana kadar düşünülür, hatta tartışılır.

-oooow arabaya bak amk.
+plakası da 35. nerenin plakası bu?
-bilmiyorum abi ya. (arka koltukta oturanlara dönerek)
+gençler 35 nerenin plakası?
-izmir abi.
+aferin lan. peki 54?
-sakarya abi.
+peki 50?
-nevşehir abi.
+peki 90?
-ebenşehir abi. sikerken sikilmeye maruz kalmak bu olsa gerek abeeey.

hakan balta nın milli takımda stoper oynaması

gökhan zan gibi adamların oynamasından daha iyi olan bir durum.

italya

hayalimdeki ülke olmakla birlikte 'ancona' kenti, izmir'in kardeş şehiridir, cografi olarak.

küçük sırlar ı izleyip kahpeliğe özenen liseliler

(bkz: gossip girl çakması)

haginin akademi turnuvasında maçlar

haginin akademisi var bilindiği gibi. bir turnuva düzenliyor şu aralar galatasaray'ın u17 takımı da var. ama maçlar beraberlikle bitmese bile maç mutlaka penaltılara gidiyor, ilginçtir, niye olduğu bilinmez.

11 ağustos 2010 türkiye romanya maçı

ahmet çakar - erman toroğlu muhabbetinin maçtan daha çok gözde olduğu maç, en azından şimdilik.

orhan uluca

blogunda "ahmet kaya belgeseli" yazısıyla gönlümde taht kuran bir blog yazarıdır aynı zamanda.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum, küçükken karıncaları küçük bir kaba koyup savaştırırdım.

üst nesiller tarafından ezilen 7 nesil yazarlar

ezdirmem sana kendimi, entrymi girer giderim.

en iyi ikililer

ketçap - mayonez.

muhteşem üçlüler

twitter - facebook - blog.

tomas rosicky

dört tane menejeri olan futbolcudur.

consume obey die

Bildiğiniz gibi, Consume, Obey, Die parçası Okan Bayülgenin sunduğu Disko Kralının jenerik müziğidir. Bunun anlamı sanırım çok merak ediliyor, ki bende kendi anladığımı anlatma gereği duydum.

Aslında bu şarkının türkçesi, Tüket, itaat Et ve Öl; anlamına gelmektedir. Yani buradan da anlayacağınız gibi, yada benim anladığım, Tüket"; kelimesi, kapitalizme karşı, veya sisteme karşı bir söylemdir. Tüketici bir toplum olduğumuz için kapitalizm olabilir

"itaat Et"; kelimesi ile aynı sebepten, kurallara bağlı kalmayı huy edinmiş bir toplum olmamızdan dolayı söylenmiş olsa gerek. Çünkü ülke genelinde hiç bir şeye, ters görüşte olsak bile, karşı duruş sergileyemiyoruz.

Ee, Tüket, itaat Et ve tüm bunların sonu: "Öl(!)mek"

semihaksu.com, blogtan.

türk spor basını tarzı manşet atmak

baros 3 gol attıktan sonra, "çek bir üçlü" manşeti atılmıştı. baros, çek futbolcu ya ondan la.

nefret edilesi hitap şekilleri

(bkz: sadıç)