bugün

entry'ler (961)

osevio com

Malum sitelerden sonra karşıma çıkan ve imdadıma koşan yeni çiçek sitesi. En önemli özelliği söylendiği saatte teslim ediyor. Tam da olması gerektiği gibi. Umarım böyle devam eder.

berkant kıray

bir kez daha dünya adlı kitabı idefix vb mecralarda satışa çıkan yazar.

arrival

Bir solukta arrival filmi hakkındaki görüşüm.

Zaman algısında yine başarılı olamamış mantık hatalarıyla dolu bir film var karşımızda.

Film konusu itibari ile güzel.

Gemiye ilk biniş sahnesi de fazlaca heyecanlıydı.

--spoiler--

Ama zaman algısı çok saçmaydı. Yaşanmamış zamanda olanları anlayıp yaşanacak zamana etki edip sonra yaptığı etkinin aslında zaman ilk yaşanıyorken ki zamana etki etmesini sağlayacak şey olması içinden çıkılmaz bir paradoksa sebep oluyor. Ve aşırı derece salakça ve saçma.

Konuyu açayım.

Şimdi zamanı 2 şekilde ele almak zorundasınız 1- Lineer akan bir zaman 2- değişken zaman..
Filmde insanlar lineer bir zaman algıları olduğunu ama uzaylıların değişken ve tamamını kapsayan bir zaman algısı olduğunu öğreniyoruz.

Ablamız haberlerde uzaylıları görüyor askerler alıyor olay yerine götürüyor. iletişime geçmeye çalışıyorlar ve alfabelerini öğreniyor falan her şey lineer gidiyor.

Uzaylılar ise bunların hepsinin olacağını bildiği için hiç müdahalede bulunmuyor ve gerçekten de kadı dünyayı kurtarıp uzaylılara 3.000 yıl sonra yardım etmemizi sağlayacak evrensel bilgilere ulaşıyor.

Bunu yaparken de uzaylılar gibi zamanı değişken olarak kavrayabilmeyi öğreniyor. Bu sayede Çinli komutanı nasıl ikna edeceğini öğreniyor.

1- daha Çinli komutan ile onu nasıl ikna edeceğini öğrenebilmesi lineere aykırı.

2- demek ki zaman gerçekten değişken o zaman uzaylılar gibi kendisi de zamanı algılamaya başladığı an geleceği görebildiği gibi geçmişi de görebilmesi geçmişe de etki edebilmesi gerekirdi.

3- yani uzaylılar geldiğinde bu olacakların hepsini bilmesi gerekirdi.

4- Hatta uzaylıların geleceğini de bilmesi gerekirdi.

5- Hatta uzaylıların gelmesi dahi gerekmezdi. Çünkü Olaylar lineer hayata göre ilerlemesi lineer zaman algısında vardır. Ne uzaylılar nede kadın lineer zamanda yaşamıyorsa olalar neden lineer ilerliyor?

6- Uzaylılardan 1'i neden bombadan yaralanıp ölüm sürecine girdi? hani zaman algıları lineer değildi???

kafamda deli sorular ve izlediğim saçma bir film var.
--spoiler--

boğaziçi köprüsü çıkışına kurulan sahne

21 Temmuz 2016 Saat 22:00 da köprü üstünde gerçekleşecek demokrasi yürüyüşü öncesi hazırlıklardır.

3 üncü havaalanının adı ömer halis demir olsun

Change org da kampanya başlatılmıştır

3. hava alanının adı "ömer halisdemir" olsun.
https://goo.gl/Ljv1JV

ömer halisdemir

15 Temmuz Kahramanıdır.

Adı altın harflerle tarihe yazılmalıdır.

3. Hava Alanının Adı "Ömer Halisdemir" olsun.
https://goo.gl/Ljv1JV

boykot edilebilecek alman ürünleri

(bkz: mercedes)

spor yapan erkeklerdeki eşcinsel eğilim

fitness salonlarında aynın karşısına geçip

"ıhhhh ohhhh ıppssss ohhhh ıhhhh ohhhh ıpssss ohhhh"

diye ağırlıp kaldıran bu sırada da kendi vücut hatlarını kesip "acaba yandaki elemanda bana bakıyor mu nasıl kaslarım var ama ohhhhhhh" diye düşünen erkekler bu eşcinsel eğilimlilerin başında gelir.

ya eşcinsellik ile kesişen bir hastalık varsa

Eşcinselik bariz bir seçimdir.

Ruh hastalarının yaptığı bir seçim.

içki içip domuz eti yemeyen müslüman

içki içme haramını işleyip, zina haramını eleştiren müslümanla aynıdır.

Sorun dinde değil insandadır.

Bu saçma sapan durumu alt edebilmenin tek yolu insanların haram işlersen Allahtan kork mantığından çok Allahtan Utan mantığını oturtabilmektedir.

Korkuyu cesaretle yenebilirsiniz.

Bin sevabım var 1 günahım olsa onuda Allah affeder, veya cennet cehennem sonsuz nasılsa cenente gideceğim gibi züğürt tesellileri ile cesaret bulup Allah korkusunu yenip günaha meyil edebilir insan.

Fakat utanç öyle değildir. Allah bana bunu yapma bu günah diye emir ettiği birşeyi yapıp daha sonra Allahım beni affet nasıl diyeceğim? veya ben cehennemede şu kötü günah için yandım şimdi cennete gideceğim nasıl derim nasıl yüzüm olur diye bir utanç duygusu oturduğun o zaman haramdan uzak durdurulabilir insanlar.

Maddi durumu eşit derecede düşük olan iki baba.

Birisi hırsızılık yapıyor, diğeri ise mendil satıp para kazanmaya çalışıyor.

Burada hırzılık yapanın hapse girmekten korkmadığını söyleyebilir miyiz?
O hapse girerese çocuğuna kim bakacak?
Tabiki hapse girmekten korkuyor ama korku kolaylıkla yenilebilen bir his. Kimse beni yakalayamaz dediğinde iş biter.

Oysaki deseki ben çocuğuma hırsızlık ile kazandığım yemeği nasıl veririm? Eğer yakalanırsam eşin dostun yüzüne nasıl bakarım dese Mendil satar, hamallık yapar yinede ailesinin yüzünü kızartacak eylemde bulunmaz.

Hadi iyi günler.

yaşar nuri öztürk

Rakı sofralarının imamıdır.

Daha dün akşam bulunduğum masada geçen muhabber aynen şöyledir.

"XX17 ayet şunu der.

YXZ24-25 şöyle şöyle der.

YY 32-33 böyle der. "

Diye magazin muhabiri edasıyla cımbızla ayet ayıklayan bi 35lik devirmiş abi devamında şöyle diyor.

"Ben bunları söylesem ne olacak bu toplumu Yaşar Nuri Öztürk adam edemedi."

Yaşar Nuri Öztürk adam mı ki ülkenin geri kalanının adamlığı üzerinde etkisi olsun?

Evet ben büyük bir hadis müslümancılığı karşıtıyım.

Fakat ondan önce büyük bir cımbız ayetçiliği karşıtıyım.

Hadis müslümanlığı çıkar, cımbız müslümanlığı deformasyon içindir.

ishal olanlara tavsiyeler

bir tatlı kaşığı türk kahvesine 4-5 damla limon damlat ve karışımı yut.

30 dk da isalden eser kalmaz.

Edit: Kahbesi değil kahvesi olacaktı

atasun optik

Kalpazan tabiri bu ve benzeri şirketler için var.

Sattıkları ürünün arkasında durmuyorlar.

2. Kez alışveriş yaptım 2. Kez pişman oldum.

Kimseye tavsiye etmem, ne mal olduklarını elimden geldiğince her mecra da belirteceğim.

sözlük yazarlarının süper güçleri

yaptığım tüm işleri boka sararım.

macfit

- fiyaskodur.

- ilgi alaka 0'dır.

- Giren çıkan özellikle hafta sonları belli değildir.

- Ücret uygun gibi gözüksede verilen hizmete göre pahaldır.

- Web siteleri tam bir saçmalık abidesidir.

1- WEb site ana sayfasında kullanıcı girişi kısmından giriş yapabilirsiniz.
2- Fakat o kdar bu hiçbir işe yaramaz.
3- Kullanıcı işlemleri için tekrar giriş ekranına yönlendirir.
4- Kullanıcı işlemleri sayfasına giriş ypatığınızda sadece ödeme işlemlerini yapabilrisiniz.
5- Randevu almak istediğinizde yine sistem sizden aynı şifreleri ister.
6- Hafta sonu hiçbir programa online rezarvasyon yaptırmazsınız.
7- Zaten katılım yok diye tüm programlar iptal edilir.

-Bildiğin para tuzağı.

6 aydır gidiyorum. 1 kere bisiklet salonunu 1 kere GFX etkinliğini kullanamadım çünkü hafta içi 13-14 15-16 gibi mesai saatlerine konuluyor.

Saçma sapan bir mekan.

Sikersen sevilirsin sözü geçerli. Kocaeli Symbol de 1.000 den fazla üyesi var.

güzel türkçeyi bay bay ile taçlandırmak

ilber Ortaylının canlı yayında yaptığı harekettir.

Murat bardakçının kendisini canlı yayında araması ve telefona cevap vermesinin akabinde yaşanan "Türkiyede TVlerde insanlar dügnü konuşamıyorlar. Ağızlarını yaya yaya köylü şivesiyle konuyorlar." dialogların arkasından görüşmeyi "Bay Bay" ile
sonlandırmasıdır.

http://webtv.hurriyet.com...871&_sgm_action=click

Bay Bay türkçenin hangi lehçesinde vardı ya?

Not: Benim türkçemde bu kadar devrik cümle kurmaya yetiyor. Herkese benden bay bay.

bakire bir kızla evlenmek isteyen mal erkek

Belki yetiştirilmek üzere işçi arıyordur adam ne belli?

Zanaat öğretecekdir?

meral akşener mini anketi

05.05.2016 tarihinde 6 katılımcı ile gerçekleştrilmiştir.

Soru Meral Akşener MHP Lideri olursa oyunuz nasıl olur.

AKp ye oy veren 2 kişi AKP den devam.

MHP ye oy veren 2 kişi MHP den devam.

CHP ye oy veren 2 kişi AKP gitsin diye MHP ye veririm.

Kararsızlar(HDPSeçmeni) dağıtıldıktan sonra çıkan sonuç (2015 Seçimleri baz alınmıştır.)

AKP= 49,5'i korur HDP den 5-6 puan alıp 55 leri görebilir.
CHP= At gözlüklü %15 den geri kalan herkes MHP ye kaçar HDP den 4-5 Puan alıp %19 da kalır.
MHP= CHP den gelenlerle %19-20 leri görebilir.
Diğerleri= %4-5 bandında kalacaktır.

vivaldi

Chrome alt yapısı kullanıp chrome'a rakip olan browser.

ulan bu nasıl paradox.

eniştenin ablayı üzmesi

Sikiyo bişi olmuyorda üzünce mi kötü oldu?