bugün

sevdiği entry'ler

engelli kadına tuvalette tecavüz edilmesi

kardeşim her tecavüz olayında yok ülkeme inancımı kaybediyorum yok siktirolup gitmek istiyorum tarzı yorumlar yapmaktan bıkmadınız mı?
sizin aklınızda nasıl bir Türkiye var allah aşkına? yani 78 milyon harika insan bir araya toplandık güzel işler için sırada bekliyoruz gibi bir şey mi? bu ülkede çok kötü insanlarda var. ve bu dediğime kızacaksınız ama dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin yine bu olaylarla karşılacaksınız kesinlikle meşrulaştırmak için söylemiyorum. söylüyorum çünkü kaçmak iğrenmek bir çözüm değil burada kalıp bu işi çözmek zorundayız. artık bu gerçeğe uyanın. hayal kırıklıklarınıza biraz ara verin çünkü yapılması gereken 3 önemli şey var.

1) en yakınlarınızı koruyun.

2) eğitime önem verin.

3) ceza sistemini ağırlaştırın.

edit: bu başlıktaki ortak duyguyu anlıyorum ve kesinlikle aynı duyguyu hissediyorum bende. ama türkiyenin tamamı kontrolünüz altındaymış gibi ızdırap çekmekten vezgeçin. zira bunun kimseye faydası yok. güzel bir şey yapmak istiyorsanız yukardaki 3 maddeyle ilgili eksikleriniz varsa giderin özellikle 2-3 maddelerle ilgili başlıklar açın, kampanyalara katılın, mektuplar gönderin, şüphelileri ihbar ve ifşa edin kısacası sesinizi duyurmaya çalışın. ve yine tekrar ediyorum bu olaylar karşısında hissettiğiniz acı oranında mantıklı bir duruşunuz yoksa, ya internetin kablosunu sökün görmeyin öğrenmeyin ya da burada gelip bu olayla ya da dünya üzerinde hiçbir tecavüz olayıyla ilgisi olmayan insanları "bu ülkeden iğreniyorum gitmek istiyorum hiç kimseye güvenmiyorum" diyerek günlerini sabahından altüst etmeyin.