bugün

entry'ler (300)

allah türkçe bilmiyor mu

dua dil işi değil gönül işi, niyet işidir. size şah damarınızdan daha yakın olan elbet dil ile seslendirmeseniz de bilir sizin yüreğinizdekileri.

mesele arapça'nın türkçe'ye tam çevrilememesidir denmiş. sorarım bunu savunan arkadaşlara kur'an ı okurken arapça öğrenip kendi yorumunuzu mu getirdiniz? "hayır, çeviren alimlere güvendik mealinden okuduk" derseniz de duada niye güvenmiyorsunuz diye sorarlar adama. kendinizle çelişmeyin.

en güzel yerleri kapatan markalar

(bkz: ray ban)

eşyalara isim takmak

canı sıkılan insanlar eğlenmek için de yapabilir. yıllardır kullandığınız eşyalara sizin için ne anlam taşıdıklarını düşünür, buna uygun isim ararsınız, eğlencelidir. kitap okuma lambasına prof, duvarlara sırdaş, yatağa salak demişliğim vardır vakt-i zamanında.

- salağa yatmasana olm,
+ ne diyon lan, ne salağa yatması
- salağa diyom yatma ben yatcam oraya
+ya bsg, ne diyon.

yaran diyaloglar

dorado: d
quafin: q

d: şimdi de halısahaya gitcem maç var 4 de
d: akşama da yürüyüşe*
q: ohh baya spor olcak bakıyorum
q: biz de gitcektik kızla da
q: işi çıktı
q: :S
d: :S yürüyüşe mi
q: yok halı sahaya :D

en kötü ölürsün

"ölüm varken ben yokum, ben varken ölüm yok. o halde korkacak ne var" lucretius

hüsamettin cindoruk un dp nin lideri olması

beklenildiği gibi yapılan kongrede demokrat parti genel başkanı seçilerek yeniden siyasete dönmüştür. üstelik kendi dönmekle kalmamış demirel'i de davet etmiştir..

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2009/05/21

siyasetin içinde yeterince fosil yokmuş gibi siz de dönün geri. baykal, cindoruk, demirel ve daha nicesi. gelin a.q gelin geçmişimizi s.ktiniz, geleceğimizi de s.kin. lümpenleştirdiğiniz gençliği de takın peşinize.

eski sevgilisine söven insan

vardır böyle insanlar. yeminle var, ben gördüm. çıkarlar, gezerler tozarlar herşey iyi herşey güzel, sevgilisinden değerlisi yok o an onun için. ayrıldığı an sövmeye başlar karşısındaki insana. sanki karşısındaki insan iki gün önce seni seviyorum dediği insan değil de can düşmanı. bir de savunurlar bu davranışlarını haketti o diye. sorarlar insana madem küfrü hakedecek adamdı neden çıktın onca zaman salak mısın sen diye?

devrimcilerin yakışıklı olması

yakışıklılıktan öte, idealist insanların savundukları fikirlerin arkalarında cesurca duruşlarının ve bulundukları mevkiinin getirdiği karizmadır. kitlelere yön verebilmek için gerekli liderlik vasıflarından birisi de bu karizmadır zaten. yapılan anketlerde abdullah gül ve recep tayyip erdoğan'ın bile üst sıralarda yer almasının nedenlerinden birisidir de aynı zamanda.

hiçbir zaman mükemmel olduğunu hissedememek

ya aşırı mükemmeliyetçi olmakla ya da kendinizi yeterince iyi tanıyamamakla alakalıdır. yoksa her insanın mükemmel olduğu bi konu vardır. * * *

tıp fakültesinin kampüste olması

çok zor bir durumdur. hergün onlarca hasta insanın bindiği otobüslere binmek zorundasınızdır. ama bu durumu zorlaştıran o insanların hasta olması vs. değildir, o otobüste 10-12 yaşında, büyük ihtimalle kansere yakalanmış, gördüğü tedavi nedeniyle saçları dökülmeye başlamış çocuğun annesinin kucağında yaptığı yolculuğa şahit olmaktır. annenin acı dolu bakışlarını görmektir zor olan.

dünya'nın adaletine söver, hayatın gerçekleriyle yüzleşirsiniz. ve bu manzaraya o kadar sık şahit olursunuz ki ya artık önemsememeye başlar, bir terslik yokmuş gibi davranırsınız; ya da hergün içiniz sızlayarak derse, sınava gitmek zorunda kalırsınız.

f tipi yapılanma

(bkz: fethullah istihbarat timi)

darbe olsaydı kim ne olurdu

demokrasi piç olurdu.

oylar ak parti ye

(bkz: deriler türk hava kurumuna) *

gelecekteki sevgiliye mektup

aklın varsa sevme beni.

hiç kimseyi sevmeyen birini sevmek

karşılaşılması ender durumlardan biridir. çünkü insanları çeken genellikle güzellikten öte çevrelerine yaydıkları pozitif enerjidir, neşedir.

tarihin seyrini degistiren icatlar

taş
makas
kağıt *

yaşamak için öldürmek

öldürmek için yaşamaktan hallice.

insanligin gelecegi senin elinde jack

- insanlığın geleceği senin elinde jack
+ amy tuvalette bari rahat bırak
- kahretsin jack, o elindekine iyi bak. umutma, sadece ikimiz hayatta kalabildik.

amuda kalkan kedi

sirkten kaçmış olması olası ihtimaller arasındadır.

kimse bilmez

geç fark etiğim. beni benden alan şarkılar klasmanında kafaya oynayan nerdeyse ağlatasıca, defalarca dinlenesi şarkı. dizerlerin onun olduğunu öğrendiğimde, hayyam'ı dünyaya yolladığı için yaratıcıya tekrar tekrar şükrettim.