bugün

entry'ler (33)

ali hakan beşen

geçenlerde yolda gördüğüm sanatçı. sıcak kanlı, güler yüzlü insan. oyununa gidiyordu sanırım, kantocu'da döktürmeye.

feridun düzağaç

beni depresyona sokan adam. yine de dinlemekten bıkmıyorum.
dipteyim, sondayım, depresyondayım.

platonikaskinpesinedusmusyazar

sekizinci nesil yazar. pek iyi bir yazar olduğunu düşünemekteyim.

ateistlerin islam hakkındaki saçma düşünceleri

fantastik olaylara inanmayan insanların mantıklı düşünceleridir.

karşı cinsten dost olmayacağı gerçeği

kesinlikle yanlış bir önermedir. böyle saçma şey duymadım ben.

dini gereği hiçbir kıza bakmayan erkek

malın önde gidenidir.

(bkz: mal)

sözlük yazarlarının merak ettiği şeyler

benim karmam ne zaman çıkacak.
çok merak ediyorum ya.

cadılar bayramını kutlamak

eğer yapılırsa baş cadı olarak katılacağım kutlamalardır.

kulyaz

şahane kişiliği olan enfes bi yazar. demokrasiye dayalı düşünce yapısı takdire şayandır. evrensel hukuk kurallarını ve temel insan haklarını esas tutan felsefi yaklaşımı ile beğenimi kazanmıştır. geleceğimize huzur ve güven içerisinde bakabilmemizi sağlıyor bu liberter kardeşimiz. laik devlet anlayışının ilelebet savunucusu olacağından şüphem yok.

ayrıca, yazarların nick altlarına aynı şeyleri yazmayı kendisine görev bilmiş yazar bir kardeşimzidir kendisi.

kantocu

2011-2012 sezonu ankara devlet tiyatrosu oyunu.

kopuk konucuklarla bütünleştirilmeye çalışılmış bir tekst, eh işte bir dekor, senkronizasyonun yerlerde olduğu saçma sapan danslar, geneli vasata yakın oyunculuklar, bunca olumsuzluklara rağmen ön plana çıkan başarılı oyuncular.
çığırtkanı oynayan ali hakan beşen gerçekten harika. takdire şayan performanslar arasına girebilir.

verjini oynayan hanım, biraz daha duygulu oynasan ne olur sanki. sevgilini yıllarca öldü bilmişsin, adam çıkıp gelmiş, ne güzel. verdiğin tepkiye bak. videoda falan izlesen oyunculuğu bırakırsın, yapma allah aşkına. inanarak, hissederek, daha duygulu, lütfen.

verjinin sevgilisini oynayan bey. verjine sözlerim sana da geçerli. bir sonrakine böyle görmek istemiyorum sizleri.

ben bu yazıyı kardeşime yazdım

bücür,

o siyah elbisemi senin aldığından var ya o kadar emindim ki, hiç umudumu kesmedim.
ben almadım, ben almadım diye çemkirişlerine aldanmadım.
ne oldu sonunda pis bücür, senin odandan çıktı.
var ya kızım seni iyi bi dövmek lazım. çocukken parmağımı ısırırdın, kolumu bile kırdın. ben ne umutlarla doğmadını bekledim biliyor musun sen ha?
bahçede oyunlar oynayacaktık, bisiklete binecektik, apartman bebelerini dövecektik.
nerde, habire zırla, yok bisikletine binicem, yok benle top oyna, topum gitti buluver.
bıktımdı senden biliyor musun ?
bir de bana abla desen diyorum artık. birşey isteyeceğinde ablayız, işin düşünce ablayız.
ne çıkarcı veletsin ya.
o rujumu da sen aldın kesin, yıllardır arıyorum ama yok.
neyse, yine de kardeşimsin, seviyorum seni, iyi ki varsın bücürüm.

sana hem kızan hem seven ablan.

not : şu an benden uzun olsan da, hep bücürüm olarak kalacaksın işte.
bücür, bücür, bücür.

platonik aşkın grubumuza girmek ister misin demesi

banada nasip olmasını istediğim cümle. allahtan umut kesilmez diyor, umutla bekliyorum.

uğur çavuşoğlu

ankara devlet tiyatrosunun karizmatik oyuncusu. karizmakelimesi sanki o'nun için söylenmiştir. sesi, duruşu, konuşması beni benden alıyor resmen. platonik aşklarımdan birisi de bu adamdır. oyunculuğuna gelecek olursak, kötü oyuncu. özellikle gizler çarşısı'ndaki beşikçi rolünü hiç mi hiç becerememiştir. ali hakan beşen gibi çok çok iyi bir oyuncunun karşısına konmayacak kadar kötü oyuncudur. sahnede sandalyeye oturtsalar ve hiçbir şey yaptırtmasalar 2 saat izlerim. ama oyunculuğu kötü, napalım. olucak o kadar artık.

bulimiarexia

pokerle kafayı bozmuş yazar. makarna canavarı.

ali hakan beşen

soyut padişah'ın soyut padişah'ıdır. bütün oyunu tek başına sürüklemiştir. görülüyor ki hala oynadığı oyunları tek başına sürüklüyor.

(bkz: gizler çarşısı)

nihat doğan

köpek balıkları ve vaztozlarla savaşında beni yarmış adamdır. hep survivor'da kalsın, adam doğal komik yaa.

ebru destan

sevimsiz bir kadın. kendisinin nihat doğan'dan daha komik cümleler kurduğunu, birisinin bu kadına söylemesi lazım artık.

msn messenger de destan gibi nick yazan insan

genellikle arabesk şarkı sözlerinden msn nicki oluşturan insandır. ayy, nasıl iğrençsiniz, nasıl rezilsiniz anlatamam yani.

(bkz: komik misin lan sen)

iş başvurusu yaparken e mail adresinden utanmak

söz konusu mail adresi eskiden alınmış ise hissedilmemesi imkansız duygudur.

(bkz: blue çağlarında mail adresi almak)

otobüste koltuğu sonuna kadar yatırmak

öküzlüktür. arka koltuktakilere saygısızlıktır. ele geçen ilk dergi, gazate vb ile kafasına vurulası insanlardır. sinirlendim yine.