bugün

entry'ler (80)

akustik denilince akla gelen şarkılar

Mesela; Mehmet Erdem - Yalan
Ondan sonra; Gökhan Tepe - Bir Kaç Beden Önce

teleforce silahı

nikola tesla'nın son projesidir. ölmeden önce, 86 yaşında iken geliştirdiği ve kalp yetmezliği sebebi ile bir otel odasında ruhunu teslim ettiğinde bu belgeler amerikan hükümeti tarafından el konuldu ve üzeri kapatıldı.

scientology tarikatı

scientology tarikatı, içlerinde ünlü simalarında (tom cruise, juliette lewis, john travolta, jenna elfman vb.) bulunduğu dini bir tarikattır. 159 ülkede 10 milyonu aşkın üyesi bulunan bu tarikata bir milenyum tarikatı da diyebiliriz. ayrıca 2005 yılında radyo ve tv kanallarında scientology hakkında 289 bin dakikalık yayın yapılmış.

ilçesi kendisinden ünlü iller

Elbistan - Kahramanmaraş (Ayrı bir şehir olarak kabul ederler kendilerini)
Andırın - Kahramanmaraş (Büyük bir kesime göre ayrı bir şehir, bazılarına göre Adana'ya bağlı olarak bilinir.)

alak

Sure adını, ikinci ayette geçen ve "asılıp tutunan" anlamına gelen "alak" kelimesinden almıştır. Sure, "oku" anlamına gelen ilk kelimesinden dolayı "ikra"' adıyla da anılmaktadır. 19 ayetten oluşan Alak suresi, Mekke'de inmiştir. Mushaftaki sıralamada 96., nüzul sırasına göre ise 1. suredir. Baştan beş ayeti Hz. Peygamber'e gelen ilk vahiy olduğundan ilk inen sure kabul edilir. Geri kalan 14 ayetinin ise sonraları Ebû Cehil hakkında indiği rivayet edilmiştir. Bazı müfessirler ise ilk inen surenin Müddesir, bazıları da Fatiha olduğunu ileri sürmüşlerdir. Buhârî ve Müslim'de Hz. Âişe'ye isnat edilen rivayete göre Hz. Peygamber, inzivaya çekilmeyi âdet edindiği Hira mağarasında iken Ramazan ayının 27. gecesi (Pazar-Pazartesi) tan yerinin ağarmaya başlamasından az önce ufukta nurdan bir şekil görmüş; o zamana kadar hiç karşılaşmadığı bu nuranî varlığın (Cebrail) kendisine seslendiğini duymuştur. Hz. Peygamber olayı şöyle anlatır: "Melek bana okumamı emretti. Kendisine okuma bilmediğimi söyledim. Beni kollarının arasına alıp kuvvetle sıktı; sonra 'Oku!' dedi. Ben yine, 'Okuma bilmem' dedim. Beni tekrar kollarının arasına aldı, kuvvetle sıktı ve 'Oku!' diye tekrar etti. Ben yine 'Okuma bilmem' dedim. Üçüncü defa kollarının arasına alıp daha kuvvetlice sıktıktan sonra bıraktı ve şöyle dedi: 'Yaratan rabbinin adıyla oku; O, insanı alaktan (asılıp tutunan zigottan) yarattı. Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir. O, kalemle (yazmayı) öğretendir. insana bilmediklerini öğretmiştir

telefon başında mesaj beklerken uyuya kalmak

Uyandığınız da trip mesajları görmek demektir. Sanki biz insan değiliz. Kendileri istediği zaman bizi açarlar, onları nazlarız, nazlanmaları geçince de bizi kapatıp bir kenara koyarlar. istedikleri bu galiba.

memeli erkekler

memeli erkekler üçe ayrılır; iri memeliler, sarkık memeliler, memeli memesizler. iri memeliler vücut sporu ile uğraşıp kaş yapan ve istediği zaman tabiri caiz işe "mıngır mıngır" oynatanlardır. sarkık memeliler işe kilo bakımından "maşallaaahh.." diyebileceğimiz erkeklerdir. memeli memesizler işe genellikle genç erkeklerin vücudunda olan, dümdüz bi şeydir.

itü sözlük

Bugün yani 01.03.2012 saat 00.00 itibari ile dokuzuncu nesil yazar alımlarını başlattı.

sözlük formatının acımasızlığı

Hayat bile acımasız olduktan sonra, bırakın sözlükte acımasız olsun.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

Onurlu Bir Adam. Tavsiye ederim.

türkiye nin en büyük atatürk heykeli

hemen gidip görmek lazım..

sözlükçülerin blog adresleri

Hangisi yazsam ki. Ukala oldum, kendimden nefret ettim..

http://mutkus.com

http://mutkus.net

alkol alınan gecenin sabahı

(bkz: sarhoştum hatırlamıyorum)

şarj yaz 2222 ye gonder şarjın dolsun

Donanımhaber de rasladığım, 28 Haziran 2011 başlıklı konu. Gülmekten "yarıldım"..

"arkadaşlar var mı boyle bir sistem okulda anlatıyorlar ben denemeye korkuyorum hani şimdi denersem havadan radyo dalgaları halinde filan gelmesi lazım bu enerjinin bende bundan korktum telefonun antenine bir zarar verir mi diye? siz ne dusunuyorsunuz! bence teknolojinin gelmiş olduğu en son nokta

saygılar"

http://forum.donanimhaber.com/m_7825155/tm.htm

iki zenci ile yatıp hastanelik olan türk hostes

Türk erkeğinin kıymetini anlamıştır umarım.

yılbaşını kutlayan herkes cehenneme gidecektir

E be akılsızlar, yobazlar. Siz kimsiniz de benim cehenneme veya cennete gideceğimi dile getirirsiniz! Bu kadar dar görüşlü, Kuran-ı Kerim'den uzak insan olamaz. Kimin nereye gidecebileceğini sadece Allah bilir. Siz kimsiniz de hüküm veriyorsunuz? Gavur adeti diyorsunuz;

1.si "içki içiliyor, içki içmek günahtır" diyorlar. E be kafir içki içmek yılın sadece belirli günlerinde mi günah? içkinin bir damlası bile günah. Ne zaman, ne koşulda içersen iç. Aç Kuran-ı oku.

2.si "Onlara benziyorsunuz" , "Onlar Hz. Muhammed (s.a.v.) doğumunu kutluyorlar mı ki!" diyorlar. Kuran-ı Kerim'de "onlara benzemekten kaçınınız" der, evet! Bu ayet sadece yılın belirli günlerinde yapılan kutlamaları mı kastediyor? Onlar gibi harama bakmayın, zina yapmayın, yalan söylemeyin diyor. Sen dört dörtlük adamsın da bu konuda mı takıldın? Kutlama meselesine gelince, her koyun kendi bacağından asılır diye atasözümüz vardır. Unutmayalım ki gelmiş geçmiş, Hz. ibrahim, Hz. isa, Hz. Adem vs.. hepsi bizim peygamberimizdir. Hepsi doğru yolu gösterirler. Biz Hz. Muhammed'e iman ettiğimiz gibi onlara da iman etmemiz gerekir. Gel gelelim ki bir dua okunduğunda "Gelmiş geçmiş cümle peygamberlere.." deriz.

Sonuç olarak bu "yıl başı" kavramı aslında bizler için bahane. Sadece arkadaşlarımızla, sevdiklerimiz ile bir arada olmak, birlikte bir etkinlik yapmak istiyoruz ve bu işi yaparken bu kalıbın arkasına sığınıyoruz. Kimsenin Hristiyan geleneklerini yaşadığı vs. yok. Gel gelelim ki onların kutladığı "Noel Bayramı" 24 Aralık ile 31 Aralık tır. Biz bu tarihlerde eşek gibi çalışıyoruz. Ben bugün ailem ile, arkadaşlarım ile olacağım, eğleneceğiz, pastalar, börekler, kolalar tüketeceğiz. Akşam da başımı yastığıma koymadan hemen önce her gece yaptığım gibi dualar okuyup bütün peygamberlerimize ve geçmişimize gönderip yeni yıla girmenin vermediği duygu ile uyuyacağım. Sonuçta 1 Ocak 2012 ' de klasik bir pazar günüdür.

sinirlenince cep telefonunu yere firlatan insan

"bizde para çok gibi" sözünden doğar. Para çok tabi..

uktenin ne olduğunu ve amacını bilmeyen yazar

Bir ukteci başka bir ukteciye "gel beraberler ukte vere vere etrafı ukte dolduralım adımız uktecilere ukte veren ukteciler olarak geçsin" demiş.

belma sebil

Atilla ilhan'ın eşsiz eserlerinden biri

bilahare

"istenen ya da sunulan şeyin karşılığını vermek için uygun bir süre istendiğini zarif bir dille anlatan sözcük."