bugün

entry'ler (24)

atatürk ölmeseydi

ne ararsın tanrı ile aramda

sen kimsin ki orucumu sorarsın?

hakikaten gözün yoksa haramda,

başı açığa niye türban sorarsın

rakı, şarap içiyorsam sana ne.

yoksa sana bir zararım içerim.

ikimiz de gelsek kıldan köprüye

ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

esir iken mümkün müdür ibadet?

yatıp kalkıp atatürk'e dua et.

senin gibi dürzülerin yüzünden,

dininden de soğuyacak bu millet

işgaldeki hali sakın unutma,

atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

sen anandan yine çıkardın amma,

baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

yargı

büyük türk düşünürü şemsettin'den duyduğum kadarıyla danıştayın dayadığı, sayıştayın saydığı bir ortamda otomatikman 18000 inçlik yarma kuvvetine sahip olan iş makinası...

müfettiş

bilinmedik zamanlarda uzaydan gelerek çam dikmiş memurların çamına konacağı rivayet olunan ve konduğunda çam sahibi memuru pantolonlara zıçırtan böyle uzayımsı alfimsi halk matrixleri...

hakim

hak = adalet
im = işaret

yani birleştirince ne oluyor adaleti işaret eden kimse... gel de gülme *

savcı

adından da anlaşılacağı üzere sadece savarak para kazanan erbabı savar....

saba tümer

hiçbir konuda bilgisi olmadığı halde önündeki bilgisayara bakarak bir halt biliyormuş gibi davranan açık ağzın teki.....

renault 19

ilk arabam şahini satıp 19'a bindiğimde "insanoğlu neler yapıyor" dediğim. klima, abs, esr, sanruf, esp özellikleri bulunmayan çelik jantsız ancak hidrolik direksiyon gibi yüzyılın harikası bir buluşu üzerinde taşıyan gaz tenekesi....

kamu yönetimi

bölüme ilk girdiğimde kaymakam olacağımı zannediyordum ancak 2. sınıfta otostop çekerek bindiğim bir kamyon şoförünün "hangi okulda okuyorsun yeğen?" sorusuna gururlu bir tavırla "kamu yönetimi dayı" dediğimde "kamyonet mi o da ne yeğen" dediği zaman aslında okuduğum bölümün hiç bir halt olmadığına kanaat getirdiğim elini sallasan değebileceklerin oluşturduğu bir garip bölüm....

iz bırakan kitap cümleleri

azrailin öbür adı isimli kitabın son cümlesi "tez akşam oldu yapacak işlerimiz vardı"

polat alemdar

kamera hilesinin en güzel uygulanabildiği büyük türk düşünürü ve boyu en küçük olduğu halde kamerada en büyük gözükebilen eğitim görse astronot olabilecek kapasitede ergonomik bir şahıs....

ergenekon

duyunca yusufçuk isimli helikopter böceğini anımsadığım ve aklımdan "ergenekon, her yere kon" diye bir tekerleme geçirten içi boş bir kavram...

menengiç kahvesi

antebin medarı iftiharı olan ve yabani fıstıktan yapılan sütlüsü makbul olan muhteşem bir tad...

leopar gribi

gece vakti domuzu ıssıza çökerten bir leoparın daha sonraki bir gün yanlışlıkla süslü bir kokananın orasını yalamasıyla peydahlanan çok sevilesi bir yaz gribi türü...

kenan evren darbeci değildir

rüyasında pirinç ayıklayan eşek gördüğünde bunu akşam yemeğinde etli pirinç pilavı yiyeceğimdire yoran zatı muhterem..

haydi gençler cumaya

gidenin değil de götürenin sevap kazanmak maksadıyla düzenlemiş olduğu bir kampanya...bir ara ben de bu kampanyadan faydalanmak isteyen bir yakınımın talebiyle kaza kurşununa gitmiştim..

şveydiz

antep yöresine ait sarımsak, nohut ve kuzu etiyle yapılan yoğurtlu yemek...

antep baklavası

elle alınarak gevrek kısmı alt çeneye yumuşak kısmı üstü damağa gelecek şekilde yemesi bile bir usul gerektiren ve yanında ayran içilince orgazm etkisi yaratacak kadar muhteşem olan güzel memleketimin güzel tatlısı..Güllüoğlu, imam Çağdaş, Ünlüoğlu, Seyidoğlu, inal, koçak, Çavuşoğlu...vs.

biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu

keraneye en son gelen kız için kerane sahibinin söylediği bir özdeyiş...

beren saat

küçükken kutu kutu pense oynadığım aynı mahallenin kızı... onu seven bir çocuk vardı zeki diye.. yakalasa ne yapacağı belli olmazdı...olsun şimdi behlül yakalayıp veriyor ayarı zekiye..zeki ne mi yapıyor adnan ne yapıyorsa onu yapıyor... yani bileyliyor boynuzları..zekiye ne oldu diyecekseniz..
zeki şu anda bir kamu kurumunda 4-c ile çalışan personel...evli 2 erkek babası...eşini bir trafik kazasında kaybetti.. eşinin kuzeni olan duygu ile bir gönül ilişkisi yaşadı daha sonra duygunun en yakın arkadaşı olan hürrem ile tokuşturdu... bu hikaye nerede bitecek ben de bilmiyorum... devamı behlül kısmında...

denizli askeri gazinosu

2002-2003 yılında içinde minyatür pamukkale, hayvanat bahçesi ve göl bulunan ayrıca o gölün üzerinde barı bulunan ağaçlarla kaplı muhteşem bir yer.....