bugün

entry'ler (630)

trello

yapılacak işleri, uzun listeleri, fikirleri, vb. toparlamak ve yönetmek için kullanılabilecek web sitesi ve uygulamalar bütünü.

https://trello.com

fen lisesi

kafayı sıyırmadan mezun olmanın büyük bir mucize olarak görülebileceği okul türü.

bir gün taksim'de içerken, yan masada geniş bir fen lisesi (mezun) grubu vardı, neredeyse tamamı erkeklerden oluşan. sürekli fen lisesi ve lise günleri muhabbeti döndürdükleri için, bunu anlamak zor olmadı. (fen lisesini kazanamamış bir kişi olarak ne kadar içime oturduysa.)

bizim muhabbetin yavaşladığı bir sırada, bir tanesi diğerlerine şunu söyledi:

"şaka maka bizim şu anda normal insanlar olarak hayata tutunmuş olmamız büyük mucize."

işin kötüsü, grubun geri kalanın düşüncelere dalıp "valla doğru" demesiydi.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

içinde the prestige olmadan eksik kalacak öneriler.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

her insanın içindeki gizli röntgenci yanı ortaya çıkaran fotoğraflar.

lan olm, bir adam başka bir adamın fotoğrafına neden tıklar? internette zibilyon tane güzel kız (veya karşı cins) fotoğrafı var. neden bu sözlükte tesadüfen denk gelen bir adamın fotoğrafına bakma ihtiyacı duyuyoruz? o bağlantının arkasında ne olduğuna dair gizem mi?

bence sosyal medya da bu yüzden patladı. başkalarının ne giydiği, ne yediği, ne içtiğine dair gizli röntgencilik.

bu arada, bu tespit benim değil. bir düşünürün galiba bu konuda bir teorisi veya başka bir şeyi vardı. bilenler yazsın lütfen.

yolda laf yiyen kız tepkileri

sultanahmet'te dolanırken çoğu kez turist zannedilen kız arkadaşıma atılan laftan sonra onun verdiği tepkiyi de kapsayan tepkiler:

yaşından başından utan

kız arkadaşım ne kadar ısrar ettiysem, onu edilen lafı bana söylemedi. ben de şans eseri duymadım. yoksa yoldan geçen turistlere ve kadınlara bir yandan laf atıp, bir yandan tavla oynayan babam yaşındaki bir adım elimde kalacaktı.

bir kızla bir erkeğin iyi arkadaş olması

lan olm evlenince hayat arkadaşı olarak adlandırıyorsunuz sonra. oluyor işte.

mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan erkekler

(bkz: sözlük benden bahsediyor)
efendim yakında kitchenhack isimli bir restaurant açmayı da planlamıyor değilim (bkz: buralar reklam kokuyor)

survivor damla nın adada püfür püfür sigara içmesi

acun ılıcalının izlemeden yayınlanamayacağını düşündüğüm görüntü
olm ben bu sigara muhabbetini çok merak ediyordum zaten.
http://www.survivortroll....mla-sigaradan-uyari-aldi/

benimle sevişir misin diye mesaj atan sözlük kızı

arkadaşımın başına geldi. şuan haber alamıyoruz, arkadaşım yandı siz yanmayın.

90 ların temple run ı

90 lı yıllarda akıllı telefonmuş hak getire.
cd hugo.exe diye ms dos komut sistemine yazarak girdiğimiz oyun. ah şuan ne delicesine nostalji yaşıyorum sözlük.
https://www.youtube.com/watch?v=7bDMILQrjJ0

aşk

bence jamiryö.

ani duygu değişimi

game of thrones izlerken aniden flash tv izlemeye başlamaktır.

ilginç bilgiler

bayburt iline sadece sirkeci tren garındaki 144-145 nolu peronlar arasındaki kolona hızla koşarak gidilebilir.

en etkileyici dizi sahnesi

--spoiler--
suskunlar dizisinde, hapisaneden çıkan çocuğun anlattıkları
--spoiler--

yabancı dizileri boşverin de, şu sahne cidden ağlatır.
https://www.youtube.com/watch?v=bA9RHzl7yus
bak yine sinir oldum kırk yılda bir adam gibi dizi yapıyorsunuz sonra onu da hiç ediyorsunuz ya helal olsun.

nişantaşı üniversitesi

Herkese %75 burs veren bir üniversite. Merak ediyorum Burssuz okuyan var mı acaba diye.

tdk nın şok eden oğlan tanımı

Bugün haber sitesinde denk gelip gerçekliğini kontrol etmek için sitesine baktığımda şaşırtan durum.
"Cinsel bakımdan erkeklerin zevkine hizmet eden sapık erkek" yazmaktadır.

görsel

konserdeyim com

şerefsizim aklıma gelmişti demiycem. çünkü daha da ötesi. 2012 yılında aynı proje ve daha da ilginci aynı domain bana aitti. bugün domaini kontrol etmek istedim boşta mı değil mi diye, karşıma birden bu site çıktı. üzülmedim, tabii ki sevindim. fakat şuan aktif değil sanırım. kendilerine başarılar dilemekten başka bişey diyemiyorum sözlük.

kıza hava olsun diye garsonu azarlamak

Karşısına inşallah irlandalı boksör çıksın diye dua ettiren insanımsı dır.

s harfi ile başlayan en güzel şeyler

Sükunet.

22 şubat 2016 metro turizm rezilliği

Gün geçmiyor ki Metro turizmin bir saçmalığına denk gelmeyelim. 21 Şubat gecesi yani ayın 22 sine bağlanan gece acil olarak Edirneye gitmem icat etti. internete baktığımda saat 04:30 otobüsünde yer olduğu görünüyordu fakat saat 01:00 civarı olup Beyoğlu civarındaydı. Taksim gümüşsuyu yazıhanesine gittim fakat kapalıydı, naparım derken servis geldi ve biletim olmadığı için gerekçe olarakta, servis kaza yaparsa sorumluluk kabul etmemeleri imiş. Hayır bileti kaybetsem bile almayacakmış bakın burası çok önemli. 45 lira verip otogara gittim, bu arada Edirne için otobüs bileti 30 lira sadece. Herneyse, bileti kesecek kişi yer kalmadığını sonra da pişkin pişkin ankara'da bilmeyen yolcu var biletin ücretini vet yeri sen al dedi. Acelem olmasa asla, ama ona da eyvallah dedim. Parayı aldım, bileti istediğimde bilet veremeyeceğini söyledi. Veryansın ettim tabi, biletim yok diye servise alınmadığımı ifade ettim. Olur öyle hatalar diyip geliştirdiler. Otobüse bindim mavinden biletimi istedim tamam dedi sonrasında 3. Kez istediğimde abi ben kesmiyorum yazıhaneden alman lazım dedi. Tabi bu sırada Edirnedeyiz. Velev ki, yarın tüketici mahkemesine giderek hakkımı savunacağım. Bir daha metro mu?, yakınından geçmem ve de geçirtmem.