bugün

entry'ler (112)

the boy in the striped pyjamas

Hayatımda izlediğim filmler arasında şüphesiz ki beni en çok etkileyen film. Nazi Almanya'sının filmleri çok fazla ve klişeleşmiş kurgular üzerinde dönmesine rağmen bu film farklı dostlar. Bu film gerçekten farklı. izleyin, izlettirin.

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

Ev arkadaşımla ayın sonlarına doğru paramız tükenmiş ve sadece on liramız kalmıştı. Son paramızla beş buçuk lira olan Anadolu alacaktık. Markete gittik ve bir Anadolu alabilir miyim dedim. Marketteki hanım ablamız elli kuruş verin size beş lira vereyim dedi. O an ev arkadaşımla göz göze geldik ve kasanın önünde bağıra bağıra gülmeye başladık. Kasiyer kadına verecek elli kuruşumuz yoktu. Sefaletin bini bir para sözlük. O marketin önünden ne zaman geçsem girip elli kuruşa gofret alıyorum.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Hataların bokunu çıkardın. Senin ben karakterini sikeyim. insan sevdiği insana yapar mı lan bunu? Yok neymiş uzun bir süre görüşmeyerek kafanı toparlayacakmışsın. Kafanı da sikeyim, yapacağın işi de sikeyim. Senden bir bok olmaz. Bahanelerin arkasına sığınarak bir yere varamazsın. Ulan sen değil miydin "kendimi en çok senin yanında rahat hissediyorum" diyen, kim inansın lan artık bu saatten sonra sana. Belki de bu içinde bulunduğun hayatta sadece o kişi için bir şeydin, artık onun gözünde de bir hiçsin. Seni en çok mutlu edeni en çok sen yarala. Var mı lan böyle bir dünya? Kendi içinde yaşadığın durum ne olursa olsun başkalarına hiddetlenmeye, hayata karşı biriken nefretini o insanları yersiz sebeplerden üzerek çıkarmaya hakkın yok. Dünyanın bütün günahlarını sana yazabilirler, zira sen aklanamaz bir gerçeğin ete kemiğe bürünmüş halisin. Bu kafayla gidersen, sen daha çok sikileceksin merak etme.

Babası vefat eden tek insan sen değilsin bu dünyada. Hakikati komiklikler yapıp, sözde "umursamaz adam modunda" takılarak gizleyemezsin. Sen gözlerini kapattın diye güneş doğmayacak mı sandın? Şaklaban değilsin sen amına soktuğum. En azından bu geceden sonra adam ol ve kendine verdiğin şu sözleri yerine getirmeye başla. Bu gece senin miladın olsun, aksi halde sana ben bile inanmayacağım.

ruhi mücerret

--spoiler--
Ey çoklu evren sisteminin rabbi; cemaatimizin müdavimlerinden olup, bilerek ya da bilmeyerek, iblisin hipnotik vesveselerine kapılan, nihayetinde tövbe ederek kozmosun akışına ayak uydurmaya yönelenlerin, paralel evrenlerdeki günahkar versiyonlarını da ıslah eyle.
--spoiler--

ruhi mücerret

--spoiler--
aşk, uyumlu çiftlere özgü bir şey değil. nefretle bu yüzden kolayca yer değiştirebiliyor zaten.
--spoiler--

erkeklerin adet görmesi durumunda olabilecekler

+ Faruk abi benim gitmem lazım, tatlı krizim geldi abi.
- Sanki bizim gelmiyor. Lan iki dakika adam ol ne o öyle karı gibi mızmızlanıyon?
+ Abi her yerim şiş.
- Ne biçim erkeksin. Kalıbını sikeyim senin, kalk siktir git.

yazarların sempati duyduğu araba markaları

(bkz: scirocco)
Sen benim canım
Sen kara sevdalım
Bir şeyler söylemek o kadar zor
Sensiz geçen uzun geceler bir de yasaklar
Varsın olsun sevdim bir kere.

ömür dediğin

Her yıl katlanarak büyüyen, kendinden iğrenme halidir.

kızıl saçlı beyaz tenli kız

seni anan benim için doğurmuş ve sadece doğurmakla kalmamış hamurunu benim için yoğurmuş olan kız tipidir. Zaafım olduğu aşikar.

en iyi anlaşan iki burç

Aslan ile yay. Aslanın egosu incinmesin diye başa yazdım.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Saat altıya yaklaşırken mide ağrılarım ilk defa bana mutluluk vermeye başladı. Midesiz olmadığımı hatırlattı bana bu gece ve sebepsiz yere şükretme gereği duydum. insanın bazı zamanlarda neye nasıl şükredeceği belli olmuyor sözlük. Doğalgaz faturası yatırılmadığından odanın içi bir hayli soğuk. Şu an iki battaniyenin altında ellerim titreyerek yazıyorum. Kendimle çeliştiğim vakitlerin tam ortasındayım. insan en çok yalnızken özgür. Hissiz olmak ne güzel olurdu bu saatlerde. Geceleri ve turuncu ışıkları bu kadar çok sevmemi anlamlandıramıyorum aslında. Doğal olmayan bir şeye bu kadar hayran olmam neyin göstergesi bilemiyorum. Bilgisayarın ışığını kapattığım an kendimi tabutta gibi hissedeceğim. Acaba tabutlarda bu kadar soğuk mudur? Ama bildiğim tek bir şey var. insanın babası bir kere ölür, yaşayan her gün ölür.

kelebeğin rüyası

Kurtlar Vadisini izleyip de ertesi gün Polat Alemdar kesilen ergenlerin bu filmi izlediği takdirde şair olmasından korktuğum film. Yersiz eleştiride bulunanları en ufak bir içimde anlamış değilim. Uzun olmasına rağmen akıcı, gözü yormayan sade bir yapım olmuş.

dizi karakterini sahiplenmek

Jesse Pinkman ile çok iyi anlaşabileceğimi düşünmüşümdür hep. Not: Dünyanın en büyük orospusu Skyler'dır.

sophie hunger

Sketches, Monday's Ghost ve 1983 isimli albümleri bulunan Zürih doğumlu folk-blues müzisyenidir. Etkileyici ve naiftir kendileri.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

ilkokulda şiir yarışmasında ilçe ikinciliği. ikinciliği başarı sayacak kadar başarısızım sözlük.

titanik filmindeki mesaj

Geminin içindeki arabada sevişmeyin. Buğu yapar.

tüm zamanların en iyi 5 futbolcusu

1) Maradona
2) Zidane
3) Ronaldo
4) Messi
5) ibrahimoviç

sevişme sırasında eksi puan kazandıran şeyler

(bkz: sevişme sırasında artı puan kaybettiren şeyler)

futbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

1969'da içkiyi ve kadınları bıraktım. Hayatımda geçirdiğim en berbat 20 dakikaydı. (bkz: George Best)

fakirliğin fotoğrafı

Fakirliğin fotoğrafını çekmek isterdim ama o kadar fakirim ki çekecek bir makinem bile yok sözlük.