bugün

israil'in cumhurbaşkanı.. 26 temmuzda le figaro ile yaptığı roportajda türkiyedeki seçimlerde akp'nin kazanması ile ilgili sorulan soruya şöyle cevap vermiş kişi :

What do you think about the Islamists' victory in Turkey?

shimon peres: The big question is, who are these Muslims who won in Turkey? As far as I am concerned they are neo-economic Muslims. Tayyip Erdogan (Turkish prime minister) has promised that he will continue the policy that he was pursuing and that has resulted in excellent relations between Israel and Turkey, an open and advanced country.

bizim müslümanlar.. * *
Türkiye'yi iran'ı hedef alan olası bir askeri saldırı ya da ambargoda işbirliğine ikna etmek için ziyarette bulunmuş mahluktur. bununla da kalmamış utanmadan filistin'de uyguladıkları politikaları savunmuştur.
bugün tobb etü'de konferans verecek olan israil devlet başkanı.
bugun TBMM kurulunda yaptigi aciklamada "Benim milletim, tıpkı sizinki gibi, binlerce yıla yayılan bir tarih hafızasına sahiptir. inanç, hafıza ve umut, Yahudi halkının varoluşunun temelleridir. Büyük acılar çekerek, yaklaşık 2 bin yıl oradan oraya savrulduktan sonra anavatana dönüşümüz, bunun delilidir. Biz, hatırlayan bir milletiz. Biz, halkımızın başına büyük bir felaket geldiğinde, atalarınızın atalarımıza nasıl el uzattığını hatırlıyoruz. ispanya kralları, ispanya’da yerleşik Yahudi toplumunu, Hristiyan inancını benimsemek ya da iber Yarımadasından kovulmak arasında imkansız bir tercih yapmaya zorlayan bir karar yayınladığında, Yahudilerin çoğu sürgünü seçti. Fakat Avrupa ülkelerinin çoğu, onları, kolları açık beklemiyorlardı. Sadece istanbul’daki ’Yüce Kapı’, toplu olarak göç etmelerine ve Osmanlı imparatorluğu topraklarında yerleşmelerine geçit verdi." diyerek Osmanli´ya minnet duygularini dile getirmis Israil cumhurbaskani. soyledikleri dogrudur, bir tek nokta disinda."biz hatirlayan bir milletiz." hayir, israilogullari hatirlayan bir millet degildir. oyle olsalardi Musa´ya ve onun tanrisina verdikleri sozleri unutmazlardi.
memleket ziyaretinde kendisine filistin hatırlatılmayan cumhurbaşkanıdır. 'filistin bizim canımızdır, ciğerimizdir' diyenler iktidara, şana, şöhrete, neon ışıklarına kavuşunca 'gel lan şimon şurada bir kebap yiyelim' moduna girmiştir. omurganız var mı sizin?
mithat bereket'e verdiği röportajda, saddam'ı 2 büyük savaşa sebep olan, ortadoğu'yu kan gölüne çeviren adam olarak lanse den, israil cumhurbaşkanı.

amerika birleşik devletleri'nin ırak'a girmesinin son derece haklı bir girişim olduğunu da söylemiştir.

mithat bereket'ten, lübnan'a yapılan operasyonla onlarca sivilin öldürülmesini, filistin'de yaşanan trajediyi ortadoğu'nun en büyük kan gölünün israil-filistin bölgesi olduğunu hatırlatmasını, saddam'ın iran'a savaş açmasını abd ve israil'in desteklediğini hatta silah yardımı yaptıklarını hatırlatmasını, abd'nin ırak'a girmesinden beri ırak'ta yaklaşık 750.000 sivilin öldürüldüğünü, insanlık suçlarının işlendiğini hatırlatmasını bekledim ancak yapmadı.

kendisi öyle bir röportaj vermiştir ki, sanki isviçre cumhurbaşkanı...

gerçi, tayyip başka zaman esip gürlerken, adam karşısına gelince dut yemiş bülbül olurken, cnn ile organik bağı olan cnn turk'ün muhabiri neden dut yemiş bülbül olmasın?
1923 doğumlu israil cumhurbaşkanı.

yaşanan günlerin tezatlığına; nobel barış ödülü sahibidir.
türkiye büyük millet meclisin de ayakta alkışlanmış kişidir. ayrıca ufuk uras peres konuşurken salonu terk etmiştir.
ntv'de, tayyip'i resmen azarlayan insan. tayyip'in cevabı merakla beklenmektedir.
tayyip'i sevmem de, türkiye cumhuriyeti başbakanı'na resmen terbiyesizlik yapan şapoş. tayyip'in dalmasını bekliyoruz kendisine.
canlı yayında tayyip i rezil eden adam. tayyip susup kaldı doğru dürüst cevap veremedi. israil haksız da olsa kendisini savunmasını iyi biliyor.

edit: simon peres o yayında kendi devletinin sorunlarını anlatmış ve bir çok bilgi vermiştir. bu söyledikleri yalan olabilir ama dünyada bu konuşmayı dinleyen bir çok kişi adamın söylediklerine inanmıştır. bizim başbakan ise bağırıp çağırıp ortamı terk etmiştir.

sizce kim daha başarılı.
canlı yayında tayyip erdoğan tarafından fena paylanan şahıs. aferin tayyip.
(bkz: helal olsun).
ayar vericisi tayyip erdoğan'ı arayarak özür dileyen adam...

şaka değil len, valla gerçek!
işte diplomasi budur.
sen gider elin kasımpaşalısına.. diye başlamak istediğim ama yola gelip telefon ettiği için affettiğim 'kereta'(!).
(bkz: pereeshan)
son zamanların en ağır ayarını yiyen, yemekle kalmayıp, sayın recep tayyip erdoğan'ı arayarak üstüne özür dileyen* kişidir.
"ulan tayyip erdoğan'dan özür dileyeceğine git filistinlilerden özür dile. sonra da daya silahı kafana gebert kendini." denilesi insandır efenim.
tayyip erdogan'dan ayarin kralini almistir.
85 yaşındaki barış ödüllü barış sever.

yok yok barışsavar demedim barışsever dedim. valla bak.

ben o'nu bunu bilmem abi sağlam kalp varmış adamda. rte saglı solu indirirken laflarını o kalp nasıl sekteye uğramadı lan? yeminle ben izlerken ufak çaplı krizler geçirdim.

*oldurmeye gelince siz oldurmeyi cok iyi bilirsiniz*
*sesin çok yüksek çıkıyor bu suçluluk psikolojisi*
*tankların üzerinde filistine girdiğimde kendimi mutlu hissediyorum diyen başbakanlarınız vardı.*
* bu zulümleri alkışlayanları da ayıplıyorum*
* tevratın 6. bölümünde öldürmeyeceksin der, öldürdünüz*
* sözümü kesmeyin*

adama inme iner diye bekledim ama inmedi lan...

hayat garip. bi yanda erkenden giden günahsız çocuklar bakıyorum bi yandan da 85 yaşında hayata kazık çakanlara!

evet gerçek anlamda hayata, yaşama, insanlığa kazık çakanlardan bu.
yüksek sesle konuşmuş çünkü kulakları az duyuyormuş. bunca ateşkes çağrısını duymamasından belli. kalbi de az hissediyor belli ki. bunca sivil yaşama kastetmesinden belli.
Hakkında yazılanları okuyup kendine güldüğüm insandır. valla gerçek.
(bkz: anan seni doğurmamış sıçmış)
sponsoru bir silah firması olan nobel'den, ülkesinin sürekli bomba yağdırması sonucu savaşa katlılarından dolayı barış ödülü almış,* israil şeysi.
çok insan gördüm içinde peres yok çok peres gördüm içinde "insan" yok.