bugün

Çünkü çağın gereksinimlerini anlamayacak kadar geri kafali bir yobazsin dostum...
Beynini sıçtın, bokunla düşünüyorsun.
Kuran’ın ayetlerine, Hazreti Muhammet’in sözlerine ve yaptıklarına, bunlardan çıkarılmış yorumlara dayanan, insanın yaşamını, toplumsal yaşamı düzenleyici, Tanrısal olduğu için hiçbir zaman değişmeyecek olan dinsel kurallar bütünü, islam hukuku.

orada bile yorum var.Allah anlatım bozukluğu ile yazıyor, olmasını peygamberi beceremiyor, sonrasında binlerce bebe yorumluyor. sonra bundan medet umuyor. beyin terk.
Bazıları hala kuranı okuyun tesfirini okuyun fıkıh okuyun alimlere sorun öyle istemeyin şeriatı diyor. islam felsefeymiş bide islamı felsefe yapan adamlar ( mevlana yunus Emre vs.) o Dediğiniz fıkıh alimleri hiç sevmez. Şimdi konuya gelirsek biz zaten kuranı okuduğumuz için şeriat istemiyoruz. Kuranın türkçesini okuduğumda ayette kadını dövün. Şimdi bunu okudum arkadaşıma anlattım dini iyi bilen tesfirini oku dedi iyi tamam tesfirini okudum kadını neden döveceğin yazıyordu haydaa gittim arkadaşa yine ben bir hocaya götürdü oda neyle döveceğimi anlattı. Ee hani fıkıh tesfir okudum. Ne değişti? Lan bir kere şeriat olan ülkere bak ne haldeler. Kadın zina yaptı diye taşlamak ne demek lan. Sanane kadın kimle sevişirse sevişsin sana giren çıkan ne. Kimse kusura bakmasın şuan bile değişen dünya da 1400 yıldan kalmış kurallara göre Yönetemezsin adaleti sağlayamazsın.
gafam bi millon.
(bkz: Eşşeğin zikinden dolayı)
müslümansan istemelisindir. dinin öyle emreder. ülkeyi sadece siz müslümanların sanarsınız. sizin yasalarınızla yönetilmelidir müslüman olmayanlarda. bi siz doğrusunuz.
hadi erkekler için yine neyse de, şeriat isteyen kadınlar cidden gelse mutlu olacaklar mı bilmiyorum.
Lan burada dalga geçenler Müslümanım diye geçiyorlar ya, işte sorunlardan biri bu.
(bkz: yok öyle bir şey yemişler seni) (bkz: iran) daha fazla yazmaya gerek yok bence.
Ecelime susadım.
Çünkü süt içiyom kafa yapiyo.
afganistan a gitmek istiyor. bu kardese para toplayip yardim edelim.
bir dindar önce inandırılır sonra ister. yani allah git kendini köprüden at dese, allah her şeyi en layıkıyla bilendir, benim için en doğrusunu bilir o değip kendini köprüden atar.
yani demem o ki, adam dine inanmış ve tanrısı bunu istiyorsa bu adamın iradesinde olan bir şey değildir. esas sorun buna inanmasıdır, şeriat istemesi değil.

sonuçta müslüman biri gidip yahudi gibi yönetilmek veya yaşamak istemez veya kendi kitabı dışında yazana uymaz herhalde.
iran'da yaşamak isteyen yazar beyanı.
Seriat isteyen insan zaten seriata uygun yasayabilir. Tagut rejimle yonetiliyor da olsak bugun turkiye'de hangi musluman hangi dini vecibesinu yerine getirememis...

Seriatin belki de yuzde 90'i bireyle ilgilidir. Bireyler iyi musluman olursa toplum kendiliginden duzelir. Bunun yuzde 10'luk kismi devlet idaresiyle ilgili, bu kismi istemek icin once yuzde 90'i uygulaman lazim. Yuzde 90 olmadan yuzde 10 olursa riya olur, yalan olur, hile olur, aldatma olur. Bunlar olursa seriat gelse ne olur, gelmese ne olur... Turkiye'nin haline bir bak, bu ulkede seriat uygulansa nolur, isvicre medeni hukuku uygulansa nolur?!
şeriat gelse ülkede insan kalmaz la.
kazıklara gelmek istiyorum, kazıkları seviyorum, onlar olmadan yapamıyorum, kazıklar, kazık, kaz.
Beyin ücrelerinden zerre kalmayan kişi beyanıdır olsa olsa.
Ülkemin günah ülkesi olmasını istemiyorum .
Açık saçık giyinip insanların nefsiyle oynayan kadın görmek istemiyorum .
zalimlerin, hainlerin, teröristlerin, hırsızların, tecavüzcülerin hak ettiğini bulmasını istediğim için.
Çünkü karı kız görünce azıtıyorum, rüşveti torpili alasım geliyor kolayıma kaçıyor, bi de bazı tipler var güya alın terine saygılı namusa sadıklarmış bunların da kafasını ezesim öldüresim geliyor çünkü mümkün olabilir mi lan öyle bişey? Fıtrata aykırı. Benim gibi iyi biri bile böyleyse allah bilir bu ateistler nasıldır? O yüzden şeriat şart!!1

Yukarıda çoğunluk şeriat zihniyetinin düşünce tipi örneğini okudunuz.. Teşekkürler.
bilgisizlik diz boyu. şeriat gelince ne olacak kardeşim? önemli olan sistemden önce bu sistemi uygulayanlar ve halktır. bizim halkımız yozlaşmış durumda hangi sistemi getirirsen getir bu ülke düzelmez. sanki herkes 10 numara müslüman da şeriat kaldı amk. ne riyakarsınız ulan. namaz kılmayan adam gelip burada şeriat istiyorum diye yaygara yapıyor. sen hırsızlığı delillerle sabitleşmiş insanlara oy veriyorsun bir de çıkıp şeriat çığırtkanlığı yapıyorsun. sizin gibi iki yüzlü insan az bulunur gerçekten.

not: iran islam cumhuriyetiyle yönetilir ve 12 imamın izni olmadan hiçbir sik yapılamaz. yani din vesayeti altında bir cumhuriyettir. yargı organları caferi fıkhını baz alarak karar verirler.

not 2: avrupa ülkelerini monarşi ile yönetiliyor sanan sığırlar da var.*mağaradan ne zaman çıktığını merak ediyorum. avrupada hala devam eden krallıklar sembolik olarak gelenekleri sürdürmek amacı ile bulunuyorlar. temsil organı sayılıyorlar fakat yasama ve yürütmeye dahil olmuyorlar. sadece meclisi açmak gibi ucuz yetkileri var. ingiltere krallıkla yönetiliyor ama neredeyse 800 yıllık demokrasi kültürü, geleneği, geçmişi var. yani ingilteredeki en boktan monarşi bile bizdeki en kral demokrasiden daha demokratik. adamların yazılı anayasası yok ama gelenekleri o kadar sağlam ki anayasal olarak senden daha iyi durumdalar. nasıl şeriat getiririmi değil nasıl böyle demokratik olurumu düşün bence.

son not: az gelişin bee az okuyun az bilgilenin. birazcık fazla değil.
anası hamileyken ne yiyor iÇiyor bu kafalar oluyor? diye aklıma geldi.
...rahat götüme batıyo !!