bugün

görsel
yaz kızım 200 torba çimento...
Faşo nedir lo?
Kırmızılı kadın filminde kadın ile başbaşa kaldığı, kadının çok mu istiyordun beni diye kur yaptığı sahnedir. Gerçi şehnaz Dilan a yazmak gerekiyor galiba bunu.

Hmmm. O zaman çok net av mevsiminde çetin tekindor ile başbaşa konuştukları sahnedir. Ef-sa-ne.

Bir de belirtmeliyim. Şener şen in oynadığı filmlerden aklınızda sahneler tek tek kalmaz. Filme dair bir şeyler hatırlamak istediğinizde aklınıza şener şen gelir. Kendisinin öyle bir karizması vardır.
Hababam Sınıfı Badi'nin
Funkhu Çekirge sahnesi;

https://youtu.be/39FJJIlPv6c
(bkz: transit gitmek alamanya)
(bkz: o eyi eyi)
Fukaraların çorbasını unutmayın sahnesi efsane.
(bkz: yaz kızım)

(bkz: ben bu yaz nerdeydim)
banker bilo filminde ilyas salman ve beraberindeki enayileri kerizleyip kamyonun arkasına doldurduktan sonra onları almanya'ya getirdiğini ikna edebilmek amacıyla kamyonun yanında bir almanca bir türkçe kendi kendine konuştuğu sahne.

oldukça sayko ve komikti.
lad dalası yapıyolardı o sener sen mıydı hatırlamıyorum ama hayırlısı.
Domates domates domates domates.
beni hapiste vurdular keje ölmedim (bkz: eşkıya)
ulan şener şen in bir tane filmi vardı yemin ederim psikolojimi bozmuştu hatırlayanlar hemen kahkaha atacaktır. filmin ismi çıplak vatandaş. ulan adam en sonunda ailevi sorunlardan psikolojik çöküntülerden soyundu sokağa çırılçıplak çıktı ben elimde elma yiyordum yarısı ağzımda kaldı dedim noluyor amk bide küçüğüm o zamanlar. çok boktan bir filmdi yeminle. şener şen süper adam hayranım ama film psikolojimi bozdu. birde yanlış hatırlamıyorsam bu film miydi hangisiydi çok anlık bir sahne geliyor bir kızın çıplak memesini avuçluyor.
https://www.youtube.com/watch?v=tDBp-EdkvlM
maraba kısmından kime nasip etmişem fötr şapkayı ula.
görsel
jilet satma sahnesidir. *
(bkz: en güzel şener şen replikleri/#13864418)
görsel
mahmut bey üzerinize afiyet biraz ata bindim de.
(bkz: yaz kızım)
(bkz: Davaro) Hapishaneden kaçış sahnesi.
görsel
komşii, turko, karpuz ham ham, pasapooort, hav hav ığğğ hav hırr, güle güle komşi...
görsel tabiki helikopterinden sevdiği kıza gül attığı sahne bide helikopterle evin içine girmişti en son.
Edit: Helikopter değilmiş, uçakmış.
" karı, karı değil ki hıyar kimin yatir. "
şalvar davasi filminin en sevdiğim efsane sahnesidir.