bugün

Onlarca lira uçak parası verdim. Zoruma gitmedi şimdi burada beklemek zor kivrem Zor.

Izmitten selamlar.
Boyu ortalamanın üstünde olan kişiler için cehennem azabı gibi olan aktivite.

ülkede müşteri konforundan çok karlılık ön planda olduğu için bağzı şerefsiz otobüs sahipleri ve şirketleri koltuk arasını 1,70 insanın rahat edebileceği şekilde ayarlama yönelimlinde oluyorlar. 4 kişi fazla binebilsin diye ayarlanmış koltuk düzenine sahip bu otobüslerde eskaza ortalarda seyahat ederseniz dizleriniz öndeki koltuklara yapışık şekilde seyahat etmek zorunda kalırsınız. Hele hele önünüzde oturan eleman koltuğu vicdanına kadar indiren bir tipse ön koltukla kaşık pozisyonu yaparsınız.
kuyruk sokumundaki o acı yok mu sırf onu hissetmek için bile yapılır.
uzun bacaklar için 2 saat üstü işkencedir.
arkadaşlar yolunuz esenler otogarına düşmesin,gitmeyin.alibeyköye gidin yoksa havalimanından parfümcüler bırakmıyor peşinizi.
sağımda solumda normal yolcular olduğu zamanlar şehirler arası yolculuk yapmayı severim. bir de cam kenarındaysam keyfime yok diyecek, yolculuk esnasında etrafı izlemeyi çok seviyorum.
cok icecek icme, caydan uzak dur. seno cok tuvalete goturucek seyler yeme. en onemli sorun mola vakitleri. onun haricinde etrafi izlemek icin keyifli oluyor. kucuk abur cuburlar al ama mideyi bozma. artik nwredeyse hepsinde sarj yeri var. tablet notebookta goturebilirsin yaninda.
Metro Turizmi kullanmayın yeter. Hizmet yok, film yok, müzik yok, uyku yok.
En sevdiğim yolculuk türü.
metro turizmle cumshot qeyfiue.
190 cm boyumla hiç tercih etmediğim yolculuk. Uçak çok mu farklı derseniz firmasına göre değişmekle birlikte, koltuk aralıkları dar olsa bile en fazla 2 saat sürdüğünden bir nebze çekilebilir oluyor.
Gittiğiniz yer ve yaptığınız mevsime göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin şubat ayında istanbuldan çoruma gitmek işkence olabilecekken mayıs ayında istanbul çanakkale arası gayet keyifli olabilir.
mola yeri olsun, psikopat muavinleri olsun unutulmaz yolculuklardır. sırf üşümek için insan mola yerinde aşağıya iner. bir de adettendir işenir ve geri binilir.
Kafayı cama yaslayıp yol kenarındaki kırları bayırları izlemek,geceleri uzakta tepede tek ışığı açık içindeki insan veya insanların ne derdi var diye düşünmektir.
zaman zaman keyiflidir, bir de mola yerine varınca uyuşmuş bacaklarla kalkıp çorbaya inmek var ya muhteşemdir.
Almanya'da yaşayan benim türkiye 'den özlediğim nadir şeylerdendir. Bi türkiye 'ye geldiğimde sırf zevk için istanbul'dan Trabzon 'a otobüsle gidip ,orada bikaç gün kalıp, bikaç porsiyon akçaabat köftesi yiyip gene otobüsle geri gelmiştim.

Annem oğlum köfte yemek için 1500km yol gidilir mi, ben yapiim sana akçaabat köftesi -deli misin sen? Demişti.

Bi daa geldiğimde bi daa yapıcam. Bu sefer başka yere mesela kars 'a falan...ya da antep 'e falan ...
amelelik başka bişey değil.
15-20 yıl öncesine kıyasla oldukça daha konforlu hale geldiği söylenebilir. yine de yorucudur tabii.
dizlerin mına koyduran eylemdir. ama mola yerine geldiğinde aşağı inersin ve bi gerinirsin. Hıaaammmsss.. mis olur o an. ha tabi eve vardığında ebenin zkildiğini fark etmen vakit almaz. öküz gibi uyursun.
yanınızdaki insan görünümlü sığır pişik olmuş gibi bacakları açık oturuyor ve yerinizin bir kısmını işgal ediyorsa o yolculuk hiç bitmez.
Gideceğin mesafeye göre eziyete dönüşme ihtimali olan olaydır.
11 saatlik yola gittim bir de gece gitme gafletinde bulundum yemin ediyorum bitince toprağı öpesim geldi. No otobüs yes araba.
terlikle binin ki ayakkabınızı çıkartmayın diye uyarı almayasanız yoksa ayaklarınız şişebilir.
kolun muavin gotune degmesi muhtemeldir.
6 yıl geçince aradan 16 saatlik ne zaman bitecek bu çile serzenişlerini bile özleten düşünce. Oy Demirci Demirci...
12 saat çekilir mi lan?

Canım Pegasus kıymetini bilemedim.

Affet.