bugün

bazı insanlar çok sever ama örneğin benim gibi boyu uzun olan insan için işkence olan yolculuktur. özellikle otobüs firmaları bacak boyu gibi ince bir detayı düşünmez. saatlerce bacakları şekilden şekile sokup nasıl rahat ettim edicem derken bir bakmışsınız istikamete varmışsınız. siz en iyisi uçakla yolculuk edin.
(bkz: business class)
(bkz: portakal suyu)
Uçak, gemi vs gibi yolculuklardan bin kat daha sempatik bir yolculuktur... Yeni insanlar, ağlayan bebekler...
tam bir çiledir.hele ki metro turizm otobüsündeyseniz.
Özellikle gece yolculugu guzeldir.şehrin ışıkları falan....
5 saatten uzunsa bir çeşit intihardır.
pis fakirlerin yaptığı iştir.
arada yapılması gereken yolculuktur.

eskiden yapardım, gaziantep'ten çanakkale'ye gitmişliğim bile vardı. özellikle geceleri, bütün otobüs uyur veya sessiz iken, dışarıyı seyretmek ayrı bir haz verir insana.

ama yorucudur, yolda da üstüne para harcarsınız, yorgunluğunuz da yanınıza kalır.

onun için arada yapılmalıdır. doyumluk değil, tadımlık.
yerine göre işkencedir.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/653633/ +
3,5 saatine dahi katlanamadığım yolculuk türü.
(bkz: Türk işkencesi)
dağıtılan pasta börek ikramlarının dört gözle beklenmesi gibi heyecanları mevcuttur.
dünya üzerinde insanın kendine yapabileceği en büyük işkencelerden biri.
Su an yaptigimdir. Allah belasini versin ki yan koltugumdaki cift, resmen beni siniyor beyler. Kiz yatmis adamin kucagina adam kizi sapur supur opuyor eli kizin biciklerinde geziyor, bizde yan koltukta mumya geri donuyor izliyoruz. Biz derken burnum ve ben yani. Lan azitiklik seviyemi mi siniyorsunuz seviseceginiz mekana sokiyim alt tarafi 6 saat dayancaniz be.
--spoiler--
otobüse bindiğimde koltuğu yatırıyor, başka şeyleri kaldırıyordu...
--spoiler--
hiç sevmem. gece yolculuğu olursa bir nebze daha çekilebilir belki.
Haşlanmış yumurta yemesinden iyidir.
(bkz: o koku)
Millete sıkıntı çektirerek sadistçe eğlenenlerin seve seve yaptıklarıdır.
La 11 saat yiyisecekse bunlar cidden diyecem bana da koktu azcik verin diye, ikisini birden sikecem simdi konyada grup rezaleti diye adimiz cikacak. Birakamiyorum abla, cocuk pis yaliyor kizi, hayir opusme desen sanki kizin bogazindan gomu cikartacak mk.
engelli vatandaşa beleştir iyidir.
bazı kimselere çok heyecanlısı denk gelendir. bana hep çantasında dolma börek olan teyzeler ya da çocuklu ablalar denk geliyor talihime darildim.

ben olsam onlara doğru acar bacaklarımı mastürbasyon yaparım. hanımefendi ne yapıyorsunuz burada diyenlere bana da koktu olanlar oldu derim.

bi hareketlenme oldu zaten su an bile.
Bir insanı tanımak için elde edeceğiniz en güzel an.
çok güzeldir. özellikle gece ve cam kenarında..
o boş tarlalara bakmak, tabelalarla bakışmak, mola yerlerindeki anonslar... olsa da yesek.
Ya yolda tuvaletim gelirse korkusu.
sadece çok uzak olmayan şehirlere gitmek için yapılması gereken yolculuktur. metro turizm gibi rezil otobüs şirketleri hariç daha kaliteli olan firmalar tercih edilmeli. ben şahsen tekrar adanadan gaziantepe gidersem yine seç turizmin otobüslerini tercih ederim. seneye ankaraya gidersem büyük ihtimalle has turizm`in otobüslerini tercih ederim. bu tip firmalar metrodan daha sağlam.
Özel araç aldıktan sonra en çok bu yolculuklardan kurtulduğuna sevinmektir, yıllarca eziyet çektiğinin farkına varmaktır.