bugün

Gebermiş solcu ve Allahsızlar için henüz ölmemiş solcuların kullandığı tümcedir.
dinle imanla ilgisi olmayan ünlülerin ölümünün ardından söylenen cümle.
Son yıllarda ölenin arkasından söylenen ve moda olan söz.

Bana hiçbir şekilde samimi ve inandırıcı gelmiyor.

Nur içinde yat ya da allah rahmet eylesin demek çok mu zorunuza gidiyor.

Her sene bi adet çıkarıyorlar. Bir dahakine de anakin skywalker yoldaşın olsun derlerse şaşırmam amk.
(bkz: ışıklar içinde diyenin ağzına floresan sokmak)
(bkz: tabutun içine led döşetmek)

aha da çözüm.
Gelenekselcileri kızdıran söz. Nur da ışık demek. Teolojik anlam yüklediğimiz için değişmiyor. Ama daha yapmacık orası ayrı.
öldü lan öldü .

ne uyuması .

niye kendini kandırıyorsun ki .

ölmeyi uyumak sanmak .
ışıkla uyuyamayanlar için beddua sayılabilecek temenni.
üzgün insanların ne diyeceklerini bilemeyip sarf ettiği kalıp.
rahatsız olan niye rahatsız oluyor anlamadım.
sana ne lan. allah rahmet eylesin dediğinde senin ölünün solucanlar içinde yattığı gerçeği değişiyor mu? rantçı ak belediyeler tarafından mezarlığa sokulan kepcelerle kemikleri oradan oraya atılmaktan kurtuluyor mu?
Oldum olası garip bulduğum temenni. Halbuki "nur içinde yat" daha hoş duruyor.

--spoiler--

Ağam tedaşla ortak çalişiyi. O faturayı kim ödeyecek?

--spoiler--
Rest in peace nigga.
‘Işıklar içinde uyumak’ ne demek çok merak ediyorum ya. Sanırım bir çeşit siyasi tandans belirtgeçi olarak kullanılıyor.
"nur içinde yat" ın günümüzcesi.
ilhan irem 'in ardından tarikat üyelerinin onu uğurlama sözcüklerinden en seçkini. zamanla ele ayağa düşmüş bir laf. bilmeyenler için (bkz: 140journos)

(bkz: ışık ve sevgi ile)
Kafir atasözü.
Allah diyemiyorlar, öldü diyemiyorlar.
Saçmadır. Floresanlar içinde uyu gibi. Göz görmedikten sonra tabutu floresanlasan ne olur.
Orada hem ışıklar hem de uyumak yoktur. Dolayısıyle boş temennidir. Orası dirilmektir.
Bunu saçmalık olarak değerlendiren andavallar kendi inandıkları dini, gerçekleştirdikleri ritüellerı objektif gözle değerlendirse götleriyle gülecek ama nerede onlarda bunu anlayacak beyin.
Dünyanın en itici, en samimiyetsiz lafı. Ölmüş birisine bunu söyleyen insana ayar olurum.
ozaman ışıklar içinde uyu kardeş.
Nur ışık demektir. Nur içinde uyu/yat ve ışıklar içinde uyu ayni anlamdadir. Insanlara dert olmasi garibime gitti bu kadar dertsiz olmak isterdim.
bunu mu düşündün sen şimdi ?
insanlar beyinsiz olduğu için nur ile ışığın aynı bok olduğunu bile bilmiyor bu salaklar. hepsi gerizekalı mal. genetik olduğu için sülaleleri embesildir.
Karanlıkta uyumayı severim olur da ölürsem ışıklar içinde uyu demeyin.
toprağı bol olsunun laik hali.