bugün

Sabah ekmek almaya gitmekdir.
bugün fena halde yaşadığım.
benim sayemde her gün yeniden tanım bulduğunu düşünüyorum.
Şu sıralar fazlasiyla dahil olduğum sıfat. Yakin zamanda atmam lazim olmuyor böyle.
Bende bu sıralar olan şeydir.

Bir elimde kumanda bir elimde telefon korku tv açıkken sözlükteyim ve açım efendim. Gram kıpırdamam.
Bazı bazı üzerimde olandır. Öyle ki şu an "a" demeye dahi üşeniyorken sözel anlamda hiçkimse ile bir paylaşımda bulunmak istemiyorken bugün aramam gereken iki tane lise arkadaşımın ve akşam buluşulacak bir adet ilkokul arkadaşımın olması diyorum başka bir şey demiyorum...
Youtubedaki reklamı geç yazısına tıklamaya üşendiğim için saçma sapan reklamlar izliyorum. Üzgünüm.
vardır.
Şu hayattaki en kötü şeylerden biridir.
Bir nevi hayalleri ertelemektir.
Bende de şu sıralar yoğun olarak bulunandır. Geçmesini bekliyorum.
Çok fena bi aydır içinde bulunduğum durum.

Bi çaresi yok mudur a dostlar.
ailemizde anadan kıza geçen genetik bir özelliktir.

(bkz: annemden bana teyzemden teyze kızına)
Başarının en büyük düşmanıdır. Adeta bir hastalık, bir beladır. Çağımızın en büyük sorunlarından biridir.
adı meşguliyet oluyor çoğunlukla:

Hep meşgulsen, hiç müsait olamazsın…
Hep zamanının olmadığnı söylersen, hiç zamanın olamaz…
Hep “yarın yapacağım” dersen, yarın hiç gelmez…“
<< Heraklitos>> <<Fragmanlar>>
arkadaş entry girerken bile üşeniyorum.
bu hastalığın çaresi ne bilen var mı?
bu kadar üşengeçlik yaşamama engel oluyor.
Mutlu olma halidir. Aşırı rahat, relaks, sallamaz. Yerine göre öyle.
mutsuzlukla paralel olan durum. örnek olarak, hasta olduğunu duyunca elimde bir poşet tarhana ile bir günlüğüne ığdır’a gitmişliğim var. gidince azarlaması ve istemediğini söylemesiyle geri dönmeye üşenmişliğim var.
pratiklik kazandırır.

bazen.
adama neler yaptırmaz bu meret.

ama cidden yaptırmaz yani.
bilgisayarı kapatmak için yataktan kalkmaya üşenip uzaktan bağlantıyla kapatmak bu hususa örnek olabilir.

ofis odasını binanın girişinde seçmekte buna örnektir. kapı önünde araca bnilip yine kapı önünde inilmiş olunur.

öğle yemekleri içinde yemeksepeti ve benzeri sipariş yolları tercih edilir.

öğrenciykende her hafta parametrelerin değiştirilip sorulduğu sorular için 1 hafta kod geliştirip 1 sene üstüne yatmıştım.

bu alanda da bir master ım olabilir diye düşünmekteyim.
özellikle final dönemleri üzerime yapışan şeydir. ne kadar ders çalışmam gerekse o kadar artmaktadır etkisi.
Usengev insanları anlamiyorum. Ben yerimde duramayan bir insanken insanlar yemek yemeye bile nasil usenir almiyor kafam.
Kimse onu benden söküp atamaz. Bunu bütün hislerimle söylüyorum. Ve kimse benim kadar güzel üşenemez. Bu konuda çok masumum.
üşenmeseydim okuyacaktım da üşendim ama haklısın yine de.
Beni yıllarca yavaş yavaş ele geçirip tamamen etkisi altına alarak hayatımı mahveden şeydir.