bugün

daha 20 21 yaşında değil misin sen?
sakin ol.
ara sıra yaşadığım, kurtulmak istediğim bir huyum.
Üşengeçlik değince aklıma lisedeki ingilizce hocam gelir.

Kendisi üşengeçlikten televizyon kumandasını ayağının altına yaptırdığını söylerdi. Tabi ne kadar doğruydu bizi kafalamak için mi söylerdi bilemiyorum ancak lise hayatımızın unutulmaz hocalarından olduğu kesindi.
görsel
Lise hocam kadarı var mı bilmiyorum. adam ışığı yakmaya kalkmamak için bile tek kişilik koltuğunun yanına bütün evin sistemini kontrol eden düzenek kurmuştu daha ne olsun?
en belirgin özelliğim .
"acaba bugün hangi sözlük kızını düşürsem?" sorusunu kendine sorduğunda bazen çok yorgun hissetmektir. bazen herkes yorulabiliyor ve biraz yalnız kalmak istiyor. bu çok normal. sonra yine götlüğe devam orası ayrı tabii.
Üşengeçlik benim karakterimdir.
ümmetçilik diye okudum amk.
sırf üşendiğim için müthiş karlı olacak uluslararası bir şirketi açmadım. bilişim ve yazılım sektöründe ve bağlantıların hepsi tamamdı. google bok yesin, tr ekonomisinden fazla kazancı olacak bir mevzuydu. sonra banane ulan dedim ben bana ömürboyu yattığım yerden kendime yeterim ne gerek var. genç emekli hayatıma paşa keyfimce asosyal bir şekilde devam ediyorum. böyle çok güzel ve rahat. ben aç gözlü biri değilim, başkasından da banane.
(bkz: fastest man alive)
Yaşayış tarzım. kopamıyorum şu üşengeçlik denen illetten..
Aslında bu b..
Yatağına gitmeye üşenip kanepe köşelerinde bölük pörçük uyumaktır. Ekmek almaya üşenip poğaça yapmaktır.
Sürekli erteleme, zamanı tüketme eğilimi barındıran kişi için söylenen.

Edit: tanısal bir bilgi olarak;

Kişinin yapması gereken bir eylemi, uygun şart ve koşullarda yapmaması, sürekli erteleyip, yapılması gereken eylemin son anına kadar bekletilmesi ile ilgili bir kavram olup, eylem için tükenen zamanın, Alelade bir şekilde istemsizce tamamlanması ile son bulur.
Hayatımı yaşamama engel olan durum. O kadar usengecim ki nefes almak otomatik olmasa onu da yapmicam o derece. Yahu üşengeç olduğum için sevgili yapmıyorum uğraşamam diye. Daha nasıl anlatayım . Kimse anlamıyor beni sözlük bari sen anla.
Gene geldi tipini ezberlediğim.
Garfield olmaktır. Götünü devirip yataktan çıkmamaktır. Tuvalete gitmeye üşenmektir. Evi bok götürmesidir. Saçların yağlanmasıdır. Kitap okumaya üşenip günlerce film izlemektir. Üşenmeye bile üşenmektir.
brya bya bşy yzrdm ama üşnym.
üşengeçlikten öyle çok insan kaybettim ki dönüp bakıyorum pişman da değilim yine olsa yine üşenirim.
Beni yıllarca yavaş yavaş ele geçirip tamamen etkisi altına alarak hayatımı mahveden şeydir.
üşenmeseydim okuyacaktım da üşendim ama haklısın yine de.
Kimse onu benden söküp atamaz. Bunu bütün hislerimle söylüyorum. Ve kimse benim kadar güzel üşenemez. Bu konuda çok masumum.
Usengev insanları anlamiyorum. Ben yerimde duramayan bir insanken insanlar yemek yemeye bile nasil usenir almiyor kafam.
özellikle final dönemleri üzerime yapışan şeydir. ne kadar ders çalışmam gerekse o kadar artmaktadır etkisi.