bugün

'eline verdim hahahaha' şeklinde aklınca espri yapan zekileri, bir punduna getirip bildiğin parmaklayan insan.
üroloji uzmanı doktor.
erkişinin çükü taşşağına denkmi kontrolle görevli hekimbaşı.
üroloji uzmanıdır. sadece erkekler değil bayanlarda gitmektedir. neden bu kadar dalga konusu oluyor anlamış değilim.
jinekolog ile farkını pek anlayamamışımdır. jinekolog'a sadece kadınlar gidiyor ama ürolog ikisine de bakıyor. jinekolog biraz daha doğum sorunlarıyla ilgileniyor sanırım.
(bkz: sikolog)
(bkz: hiç işim olmaz) ****
pis bir meslek olmasına rağmen mağaşıda çok pis dolgundur yani.
eve iş getirmemesi gereken kişidir.
ilginç bi şekilde hep kafa adamlar oluyorlar. artık görmüş geçirmişliğin verdiği rahatlık mı ya da bu bölümü seçmek için öyle evvelinden aldırmaz biri mi olmak lazım nedir, hep bir eğlenelim coşalım, aman dert etme boşverci bir tavırla iş hayatları ve özel hayatlarına devam ediyorlar sanırım.
bir de sanıldığı kadar o bölgeye odaklı bir işleri yok, böbrekten idrar torbasına o çevre hep onlardan soruluyor esasında. bildiğin böbrek nakli falan yapıyor bu adamlar sırf mutluluk çubuğu falan takmıyolar yani.
hastanedeki en iyi arkadaşının kadın doğum doktoru olması halinde muhabbetlerine doyum olmayan doktorluk branşı. kendisine muayeneye gelmiş bir ugandalıyı sağda solda anlatırken ''komplekse girdim yahu adam çıkardı koydu masanın üzerine naa bu kadar(elle göstererek)'' şakasını yapmaktan çekinmeyen, kendisi ile dalga geçebilen doktor. *
'' abi bugüne kadar en ilginç ne gördün'' sorusu ile karşılaşan doktorun branşıdır.
cerrahtir..
ilk birkaç muayeneden sonra utanma kavramını unutmanıza yol açan doktor. çeşitli rahatsızlıkların muayenesi ile birlikte zamanla dal taşak ortada biri haline dönüşüverirsiniz.

(bkz: varikosel)
belki muayene ederken eline alır ama çıkmadan bir de parmak atar. çıkıp dışarda "doktorun eline verdim" demeyesiniz diye.
bevliye adı ile de bilinen üroloji bilimi. kadınların idrar yolu hastalıkları ile erkeklerin hem idrar hem üreme yolları hastalıklarını inceler ve tedavi eder. üroloji bölümünün baktığı konular.

-böbrek ve idrar yolu hastalıkları.
-mesane - idrar kesesi hastalıkları.
-prostat hastalıkları.
-penis ve testislerin hastalıkları.
-erkeklerde zührevi hastalıklar.
-erkeklerde iktidarsızlık ve kısırlık.
hani göz doktorunun duvarında gözün anatomisi kbb uzmanının da ilgili organların anatomisinin olduğu afişler asılıdır ya bunda çük ve daşak resmi mi asılı çok merak etmekteyim.
acaba ohh gelsin pipiler diyerek mi tıp yazıyo bunu seçecek adamlar. amaç nedir arkadaş çük ellemenin ve us çekmeden yine bir şey bulamamanın.
Boşaltım sistemiyle uğraşan kişi.
doktor aleminin en kanlı kokulu bölümü olup doktorların böbrek taş gibi işlere bakması ve takım taklavat işinde uzman olmaları erkeklere rekdal tuşe pozisyonunda makata parmak atarak prostat kontrolü yapmalarıyla diğer doktorlardan daha ünlü kişilerdir. evet..
hocaları bunlara üniversitede şöyle tavsiyede bulunurmuş ;
hastanınkini elinize almadan prostat muayenesi de yapın ki arkanızdan konuşmasın.

ben de bunların yalancısıyım.