bugün

(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyor)

o yüzden kendinizi kasmayın.
kazandığınız üniversiteyi boş verin ve gitmeyin, bir yerde kasiyerlik yaparak çalışmaya başlayın. 4 sene sonra mağaza müdürü olursunuz ve sonrası da gelir zaten. üniversite mezunu olursanız, yetmez, deneyim isterler, toefl isterler, her şeyi bilin isterler, ikinci dil isterler, belli üniversitelerden mezun olmanızı isterler, belli bölümlerden mezun olmanızı isterler, bütün bilgisayar program ve yazılımlarını bilin isterler... yetmezoğluyetmez! en temizi... ohh mis! zaman kayıpsız iş hayatı!
zira, iki üniversite bitirdim ve iki senedir işsizim. bileydim bir tane bitirirdim bir sene işsiz kalırdım. hiç üniversite okumayaydım hiç işsiz kalmazdım.
evet! tükürdüğümü yalayıp, anket doldurdum! işsizim, her boku yapabilirim! *
üniversiteli oldum laylaylom moduna girmeyin.
hayal kurmayın çünkü derse gitmekten hayallere zaman kalmıyor.
kızların teklif ettiğine inanın. gerçekten teklif ediyorlar. tabi bir ağrı, ığdır gibi yerlerde okumuyorsanız.
(bkz: blue mountain state) izledilerse durumları vahim olan öğrencilerdir. hiç alakası yok ! *
erkeklere tavsiyem ota boka atlamayın , kızlara tavsiyem kırmızı kalemle not tutmayın fotokopide çıkmıyor.
buram buram ego kokan akademisyenlere dayanabilmeyi bil. *
ders vizede geçilir ona göre. bi de sosyal olun lan artık yeter 18 sene yattığınız.
herkesin üniversite okumak zorunda olmadığını da hatırlamakta fayda var.
oraya gidince çalışmayacağım ilk sene yatarak geçeceğim diye düşünülür ve aslında o ilk sene össye çalışmadığın kadar çok çalışırsın.
yurt yada arkadaş ortamı fark etmez her türlü garip , abuk subuk insanlarla tanışacaksın fazla bağlanma ama hak edene de gereken değerini ver sakın kimseye haddinden fazla iyi davranma.
asıl zorluk üniversiteyi kazandıktan sonra başlıyor.
"ben çalışkanım yaeeee, çalışmadan hallederim, ne var ki bunlarda" demeyin. unutmayın ki herkes sizinle aynı sınavdan aynı derecede başarlı oldu. bulunmaz hint kumaşı değilsiniz.
AtalarImIz ilime cok onem verir, ilim ogrenilen yerleri ''kartal yuvasI'' olarak adlandIrIrmIs. Bu yuzden ilim ogrenilen yerde ilimden baska bir sey dusunulmemelidir.
aynı sınıftan kızlrla çıkmazsan iyi edersin
çıkarsn ne mi olur "mimlenirsin"
4 yıl boyunca da bolumunden kızlarla çıkmzsın ...
soylemesi bizden ...
terli terli su içme
kızları koşturup yorma
kimseyle papaz olma
sağcılık solculuk oyunu hiç oynama
eylemlere, isyanlara hiç bulaşma.
yurtlara gitmeyin. direk ev tutun.
okulu siktiredin askere gidin hemen. * 20 yaşında memur olursanız sizden iyisi olmaz. o arada bi de okul bitirirsiniz al sana en az 3bin lira maaş. akıllı olun okul okucam diye sürünmeyin.
fazla konuşmayın, ağzınızı sıkı tutun, herkesle iyi olacağım diye kendinizi kasmayın, kızlara fazla para yedirmeyin, yaramaz insanlarla takılmayın.
dersleri boşlamayan eğlence derken. bak benim 9-10 tane dersim alttan 4 e geçtim daha yeni bitti. hatta 2 tane kaldı geçerim artık onların sorun yok. boşlamayın dersleri falan.

adam olun ne olduğu belirsiz kişilerle takılmayın.
bence hiç gitmeyin üniversiteye. şimdiki aklım olsa gitmezdim ben şahsen.
sokaklarda olabileceklerden bahsetmez sana üniversite. sokağa çıktığın zamanlarda kitapta yazanlardan fazlasını bilmek zorundasın paşam.

not: "sokağa çıktığın zaman"dan kastım istiklalde aylak aylak gezinmek değil elbette.
kampüse yakın bir yere yerleşin . arkadaş ortamınız iyi olsun . vize ve final zamanında ders çalışsanız bütün dersleri halledersiniz . şenlik zamanlarını da boş geçirmeyin.
kollarımı açaydım iki yana. sarılaydım evladıma. gitme diyeydim. gitmez idi o vakit. kalırdı. ağzım dilim lal olaydı. git diyen dilim kopaydı. benim yüzümden. benim yüzümden..!
şaka şaka! gidin tabi sizin istikbaliniz söz konusu neticede. lakin öyle herkese güvenmeyin canınız sıkılmasın sonra. ortam meraklısı olmayın tabii ki gezin eğlenin ama dozunu ayarlayın. derslerinize dört elle sarılın o okul 2 yıl daha uzamasın. şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
okulun başında milletle içli dışlı olmayın, kimseye güvenmeyin. zamanla oluşan arkadaşlıkları bekleyin. ha bi de okula gitmeden mal gibi tüm sınıfı facebook sayfasından görüp eklemeyin ve feys üzerinden muhabbet etmeyin. tıp' a gidecekler üst sınıfların ben çalışmadan geçiyorum son 3 gün çalışıyorum 70 alıyorum laflarına inanmayın, mal gibi sınıfta kalırsınız sonra. dışarda, barlarda sürtcem diye dersleri boşlamayın sonra millet finalsiz geçip tatil yaparken siz finalle ve bütle uğraşmak zorunda kalırsınız. bütü de geçemezsen 1 seneni boşa heba etmiş olursun, akılllı ol.
(bkz: zina günahtır)
şimdiden hiç değilse belirli bir süre işsiz kalacağınız gerçeğini kendinize aşılayın, yoksa yıkım geçiriyorsunuz.