bugün

sigara içmiyorsanız hiç başlamayın. içiyorsanız da bırakın. o paraya neler neler yaparsınız şu bir daha asla tekrar yaşayamayacağınız gençlik yıllarınızda..
birinci sınıfta bir kıza aşık olup çok seviyorum, evlenicem gibi gerizekalı düşüncelere kapılmayın, önünüze gelene yapıştırın, gezin eğlenin sevişin, zamanınızı iyi değerlendirin.

abi seviyorsan git, konuş bence diyen götoğlanlarını en kısa zamanda yanınızdan uzaklaştırın.

beleşçi piçlerle arkadaşlığınızı ilerletmeyin, ruhunuzu emer bu piçler, merhaba merhaba o kadar yeter.

derslerde iyi not tutan kişileri hemen belirleyin, onlarla aranızı iyi tutun, velinimettir onlar, candır, kandır.

"bırak sağı solu okul orospu dolu" bu sözü aklınızdan hiç çıkarmayın.

eve çıkacaksanız en fazla 3 kişi çıkın, maddi durumunuz iyi gibiyse 2 kişi idealdir, nerde çokluk orada bokluk unutmayın.

pompa yapın.

hafiftende olsa solcu falan takılıyorsanız, eylemlere falan gitmeyin, birinci sınıf öğrencileri ön plana sürerler genelde, gaza gelmeyin sakın, polis alırsa içeri hayatınız sikilir, sicil micil gider, yediğiniz dayak yanınıza kar kalır.

hafiften rahmani takılıyorsanız, cemaatçi tayfadan uzak durun, adamı kafakola getirirler, okul biter bir bakmışsınız afrikanın en skindirik köşesinde elin babalu'suna ders veriyor olursunuz.

hafiften milliyetçi takılıyorsanız, ülkücü tayfadan uzak durun, "gominizimin" falan geleceği yok, 20 tane sap beraber gezerken bulursunuz kendinizi, karı kız size hayal olur, genelde karı-kız odaklı mevzulardan solcu tayfayla kavga etmek zorunda kalırsınız, polis sizi dövmez kollar ama hayatınızı sikmeye gerek yok.

bol bol sevişin, pompa yapmak iyidir.

paranızı idareli kullanın, beleşçi olarak anılmak güzel bir şey değil, sürekli sizin ve ailenizin kulakları çınlar.

şimdi yatim sabah kalkar çalışırım diye bir şey yok! sınavlardan önce oturun adam gibi çalışın yoksa siki tutma ihtimaliniz çok yüksek.

herhangi bir sikim için imza toplanıyorsa siz atmayın yada sevmediğiniz birinin adıyla imza atın. göte girebilir imza işleri.

ve son olarak tam evlenilcek kız tipi diye bir şey yok, siz pompaya bakın, sevişin, tuttuğunuzu indirin, siz indirmezseniz başkası mutlaka indirir ve çatırdatır!
daha lise diplomanızı bile almadan liselilerle dalga geçmeye başlamayın. komik oluyor.
Hedefini ve neyi istediğini sakın unutma.
1.sınıf diğer sınıflardan kesinlikle farklı olacaktır.
sözlükte ömrünüzü çürütmeyin, sokağa çıkın sosyalleşin.
sevmediğiniz bir bölümü okuduğunuzu farkederseniz arkanıza bile bakmadan gidin.
gitmeyin.
heyecan yapıp namazlarınızı aksatmayın hatta daha da yüklenin bilesiniz ki zor durumda yerine getirilen ibadetin sevabı daha yüksektir sonra zinakar arkadaşlar edinmeyin, başı açık kızlarla zorunda kalmadıkça iletişim kurmayın dininize her zamankinden daha çok sarılın...
üniversite ortamını tecrübe etmiş kişilerin, gelecek nesilleri kurtarmak adına sunduğu önerilerdir.

kesinlikle en yakın arkadaşlarınızla eve çıkmayın.
ikinci sınıfa geçer geçmez yeni girenlere bu işin tavsiyeyle değil tecrübeyle olacağını söyleyin.
mümkünse hazırlık sınıfını atlamyın.
üniversiteli oldum deyu sigaraya başlamayın. Sürekli güncelliyorlar. Hem kızlar marlboro içen erkeklere yavşar tezi de büyük bir yalan. ispatı benim.**
yatay geçiş hayallerine kapılmayın allah aşkına.
üniversiteye kayıt olmayın. kendinize bi iş bulup çalışın, zaten mezun olunca iş bulamayacaksınız.
kafanıza göre takılın.
Beklentileri alçak tutun. O da neyse.
hani size dersanedeyken, 'üniversiteyi kazanın nasıl olsa biter' diyolardı ya, heh onu bi unutun önce.. ilk sene ortam yapın, 2. sene çömez kızları çözmek kolay olur.
lafım erkek ergenlere , olaki '' üniversitede herkes veriyo '' gibi bir mantığa kapılmayın. kimse açıpta sizi beklemiyor . biraz yeteneğiniz varsa bazı şeylere ulaşabilirsiniz eğer yetenek ve karizma fakiriyseniz, kendin pişir kendin ye .
sırf ortamı merak ettiğiniz için gitmeyin. Sadece lisenin sivil kıyafetli olanı. Kapağı attım çalışma bitti demeyin. Sallamayın benim gibi dersleri. Doğru arkadaş seçin. Ve de ırkçılık yapmayın. Bak bu doğudan gelmiş bu karadenizden gelmiş diye hor görmeyin kimseyi. Şiveleri ile dalga geçmeyin.
Efendi olun adam olun layn.
üniversiteye başlıyorum ne kadar rahat güzel laylaylom moduna boşuna girmeyin.
çimlere uzandıktan sonra kaçın.
"bilimsel özerkliğe ve kamu tüzel kişiliğine sahip, yüksek düzeyde eğitim, öğretim, bilimsel araştırma ve yayın yapan fakülte, enstitü, yüksekokul vb. kuruluş ve birimlerden oluşan "öğretim kurumu", darülfünun"
kaynak : (bkz: tdk)
kısaca : okumak için gidin(!)...
kimseden bir şey beklenmediği taktirde sorunsuz geçirilebilecek bir döneme atıldığınızın bilincinde olun. herkes kendine müslüman üniversitede.
lan gerizekalılar çalışın o vizelere. gerçi geçti vizeler olsun yeni nesil sözüm sizedir. finallere de çalışın pes etmeyin.

gerizekalı dedim ama sevgimden ve samimiyetimden yani yanlış anlaşılmasın. * *