bugün

Dezavantajları olsada genel anlamda şanslı bir kızdır.
Evlenilecek kızdır.
Gurbette okuyup ta patlamayan kız çok azdır.
en iyisini yapan kızdır erkek evde göze batar ama kız batmaz şansımızın mk.
asosyaldir.
Sansli kizdir. En güzeli, güvenlisi aile yanında okuyabilmek tabiki.
maalesef benim. hiç istememiştim.
temizdir pistir kime gore? kime temiz olarak muhafaza etcekki kendini universite bitiminde plaket mi veriliyor ki? sen temizsin hakettin diye. elin asgari ucretli culsuzunun donunu yikayip yemegini pisirip picine bakmak icin hayatini mi ertelesin? burdan genclere tavsiyem hayatinizi yasayin gezin tozun gidin gelin anilar arkadasliklar yasanmisliklar biriktirin uyusturucuya bulasmayinda ne yaparsaniz yapin. sokaklardan gecerken burdada sunu yapmistim gibi anilariniz olsun bulundugunuz sehri yasanilir kilan. ben yapmadim evet cok pismanim hemde kopekler gibi. ozgurluk verilmez alinir ailenizi de dinlemeyin bigun ölüp gittiklerinde hersey icin cok gec oluyor.
şanslı kızdır.
Şehir dışında okuyamamış ailesini ikna edememiş ve diğerlerine mok atan aciz karakterli kız.
benim. üniversiteyi kendi şehrimde, ailemin yanında okuduğum yetmezmiş gibi evime arabayla 20 dakikalık bir mesafede olan okulda okuyorum. dünyanın en rahat şeyi arkadaşlar...
Zaman zaman zor durumda kalmış, üniversiteyi tam manasıyla yaşayamamış kızdır.
Evet ev arkadaşı ya da yurt bir uktedir içimde kalan. Serbest olmamak da öyle. Başka bir şehir de öyle.
Şanssız olduğunu düşündüğüm kızdır.Sözlükte düşünüldüğünün aksine üniversiteyi şehir dışında okumak kızlar için her geceyi başka biriyle geçirmek.Bekaretini kaybetmek anlamına gelmiyor.Genele bakıldığında bunları yapan çok küçük bir kısım.Bağnaz sözlükçülere bu lafım.Siz başka şeyler peşinde olduğunuz için sadece onları görüp geri kalanla ilgilenmediğiniz için anca o kızlarla evlenilmez aga muhabbeti yaparsınız.Üniversiteyi şehir dışında okumak emin olun ki insana çok fazla şey katıyor.Sorumluluk almayı öğreniyorsun.Özlemeyi öğreniyorsun.Yemeğin,suyun,paranın özellikle ailenin kıymetini bin kat daha iyi anlıyorsun.Bir kere büyüyorsun.Hayatın gerçekleriyle yüzleşmeyi bunlarla başa çıkmayı öğreniyorsun.Yeni bir yerde yaşamayı öğreniyorsun.Yeni bir hayata başlıyorsun.ilk başlarda çok zor gelse de sonradan ne kadar doğru olduğunu anlıyor insan.
insanın evi gibisi yok arkadaşlar bundan olabilir.
Millet hunharca eğlenirken evde annesine yardim ediyor olur yazik lan acidim valla.
benimdir. Para yok efendim. Şehir dışında sürünmektense, aile yanında sefa sürmeyi seçtim.

Iki haftada bi arkadaşlarımla kafayı çekeceğime her akşam annemlen meyve soyuyorum.

Aslında güzel. Çünkü ölecekler bigün. Ben daha fazla zaman geçirmiş oldum beraber. Pişman değilim zaman zaman sızlansam da.
mervelere bol bol giden kızdır.
Liseyi okumanın belki bir tık üstüdür ama iki tık üstü değildir.
Edit: avantajdan çok dezavantaj yaratan bir durumdur. Ben ailemin yanında okumamama rağmen ve ailem çok çok rahat olmasına rağmen bi hafta sonra kendime ait bir yaşam alanı, kimseye söylemeden evden çıkmayı ve eve dönmeyi özlüyorum. Sokaklara aşık olduğumdan değil ama insan yalnız yaşamaya alışınca sudan çıkmış balığa dönüyor.
ilk zamanlarda söylenen ne iyi ettimler gittikçe keşkeye döner.
helal olsun kızıdır.
melabaaa ^^
zaten allah belasını vermiş kızdır. bi de siz yapmayın. yazık..

edit: siz bilir misiniz olmayan sevgiliden ayrılmanız talebini? siz bilir misiniz hava kararmadan eve dönmek nedir? peki ya sırf adı "asım" (erkek yani) diye piç ilan edilen arkadaşlarınızı? dramdır dram..

edit 2: insan böyle olmayan şeylerden suçlanınca her türlü azar işitiyoz bari yapayım da boşa gitmesin demiyor değil. çocuklarınızın üzerine çok gitmeyin efendim.
Lise öğrencisidir.

Üniversite okuduğunu zanneden lise öğrencisidir.
Benim bu, ama ben kız değilim ki.
uzun bir ipe bağlı hayvan gibi oluyorsunuz, üniversiteye gidiyorum diye kendinizi özgür sanıyorsunuz ama değilsiniz. hep bir burukluk bir tamamlanmamışlık oluyor.
Aileniz olsa da yanlarında okusanız... kıymet bilmesi gerekir.
Uzaga gitmek istemeyen kizdir. Yurtta kalmanin ne kadar survivor hayati gibi olacagini gitmeden kavrayan kizdir. Erkek halimizle gittik bir igne bir iplik kaldik. Yasayan bilir.
Ekmek elden ördek bizden yuvarlanıp gitmiş kızdır. Kira, yemek, çamaşır, temizlik, fatura gibi bilimum dertleri olmadığı gibi; menfaati bitince tekmeyi basan kötü "arkadaşlara" gönül sahipliği yapmamıştır.

insanlar kötü be azizim. Hele ki üniversitede. Arkadaşlık; kısa süreli (okul bitene kadar) win-win formuna dönüşmüş bir kavram.
Kullanamayanın kasmadan çıktığı ilişkiler bütünü.
Korunmuş kızdır özetle.

Ha illa ki dezavantajları olabilir.
Bu dezavantajlar bu kadar zarara değer mi onu tartmak lazım.
Bir gün bir şekilde çıkacaksın zaten aileden.
Belki yarın belki yarından da yakın.
Mühim olan kendi ekmeğini kazandıktan, yerini sağlamlaştırdıktan sonrası.
işimize gücümüze bakalım. Teşekkürler.