bugün

cool olacağım diye yalnız kovboy ayağına yatmayın. yoksa sınav zamanında sıkıntı yaşarsınız.
oryantasyona geç kaldım, oryantasyona... sonra da sınıfla hiç bütünleşemedim mal mal takıldım 4 yıl.
Biri yalnız gezmeyin salak gibi görünürsünüz diyor öbürü toplu gezmeyin 1.sınıf olduğunuzu ifşa etmeyin diyor. Üniversite harbiden böyle salak şeylere takan insanlarla mı dolu işiniz gücünüz yok mu olum sizin.
hiç unutmam oda arkadaşımla gittik. babamın iş arkadaşının kızıydı oda o an anladım üniversiteye gidersen ne kadar tanıdık o kadar kafan rahat edersin.neyse 2 blok bizim fakülte yurtta birinci öğretimlerden öğrendik hangi bölüm nerde filan. sonra cıktık yukarı kata dersliklere bakacaz böyle bi anda panonun önü kalabalıklaştı bizi bi güzel ezdiler orda. tek hatırladığım bir sürü kız ve birçoğu nisanlı yada evliydi. o kadar sasırmıştım ki sonra tabi yıllar geçtikçe alıştım eğitim fakültesinin sonu öyleymiş.
Çömez olduğunuzu belli etmeyin kafile gibi gezerek.
Kendiniz olun arkadaşlar. Kolay bir gün değildir ama boşverin isteyen istediğini desin.
cool olmaya lüzum yoktur en geç iki haftaya içinizdeki canavarı herkes görecektir.
hoca geldiğinde ayağa kalkmayın. Bizim biri kalktıydı da dersten atıldıydı.
3. 4. senende yüzüne bakmayacağın insanlarla ilk günden kanka olacağın gündür. ilk günden kurulan samimi arkadaşlıklara çok umut bağlamamak lazım.
Kendi şehrinizde degilseniz bi çekinme olur bence. Dikkat çeken hareketler yapmayın çok utanıp sıkılmayın da güleryüzlü olmaya çalışın çoğunluk sizin gibi zaten. Kimse birbirini doğru düzgün tanımıyor.
Dersim olmaması sebebiyle üniversitenin açıldığı gün okulda olmayacağım. Nedense bir mutluluk geldi. ilk defa pazartesi sendromum olmayacak.
lisenin ilk gününden daha zor olabilir.
Çömez çömez dolanıyorsun ortalıkta.
Çok bok geçen gündür. Öyle böyle değil, hiç iyi anamayacağım bir profesörle papaz olmuştum o gün. Hem de hiç konuşmamama rağmen. insan listeye kendi ismini yazıp imza atti diye sahtekar olur mu be.

Huysuz şişko keltoş ne olacak.
aradan yıllar geçse de en ince detayına kadar hatırlanan gündür.
Üniversiteye yeni başlayanların heyecanla hemen fakültelerine gittiği, büyük sınıfların ise pek sallamadığı eğitim sezonun açılışıdır. Üniversite okuyanlara kolay gelsin. Ne günlerdi bee.
(bkz: Aha kız)

(bkz: Aha zengin erkek)
Pazartesi günü istanbul trafiğinde yetişmeye çalışacağım gerçeği bile kötü başlayacağının kanıtı.
Şort giyen top sakallı 1. Sınıf mühendislik öğrencilerini dövüyorlar. Yapmayın yeter artık.
Sıraya oturup başı kolların arasına alıp uyumak. O saatte ders mi olur amk.
kendimi ilk defa bu kadar yalnız hissettim. üstelik yaşadığım şehirde üniversite okuyorum. demek önemli olan mekan değil arkadaşlarınmış.
Yakında gelecek olan gündür.
sıcacık bir heyacan yaşadığın hep keşke tekrar başlasam diyeceğin tatlı bir gündür.
Yaşadığım şehirdeki üniversiteyi kazandığım için çok pişmanım.
Hiç ilk gün hikayem yok benim harç vardı o zaman onu yatırmak için uğraşmıştım bi kaç ufak iş daha derken zaten derse de geç kaldım bişey anlamadan geçti gitti.