bugün

10-15 kişilik gruplar halinde dolaşan tiplerin ilk günleridir zamanla bölünerek sayıları azalır.
Sakın gitmeyin.
Heyecanlı,değişik duygular yaşadığım bir gündü.
(bkz: Kitap dağıtılacak sanmak)
Edit : şaka.
zil sesinin bekleneceği gün.

edit: türkçe
Askerde kamuflaj giyilen ilk güne benzer, insanın üstüne hafif bi mallık çöker.
Bir lisenin ilk günü değildir.
(bkz: okulu asmak)
örtmen gelince ayağa kalkmayı unutmayın gençler. ilk günden sıra dayağına çekmesinler sonra.
Böyle giderse dayanamayacağım gün, gidip yatıcam amk bune.
3. Haftamın ilk gününden selamlar . Burası aynı sadece her ders daha az kişi geliyor. Son hayatta kalan ben olacağım . (bkz: sörvayvır)
Edit : ilk senem değil. çöm değiliz çok şükür.
sürgülü okul çantası ve ışıklı ayakkabılarınızla tüm dikkatleri üzerine çekersiniz. ilk gün ki kombinin kesinlikle bu olmalı.kızlar toplu ulaşımdan nefret eder bu yüzden akülü arabayı ihmal etmeyin derim, naçizane tavsiyeler..
Doğru düzgün kimse olmas hoca da gelirse bunlar niye gelmiş diye bakar tüm yüzlere.
Okul bahçesinde sigara içiliyor evet.
istiklal marşımıza geç kalınmaması gereken gün.
Güzeldir lan. Hepimiz bi mal bekleyiş içine girip sonra aynı duyguyu yaşayanlara bok attık. Hatta içimizden bu duruma devam edenler var.
üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin ilk gün deneyimleridir

bugün benim de üniversitede 7. yılımın ilk günü. böyle yazınca bir heyecan geldi lan. *
ayağa kalkmak gibi bir hata yapacak olan sınıf arkadaşlarınıza gülmeyin, yazıktır.
geçen sene yaşadığım ama bu sene türlü idealler uğruna kayıt dondurup bugün herkes okuluna giderken işe gittiğim gündür efendim, biraz buruktur.

lakin işler yolunda giderse seneye bugünlerde yine buraya hoş bir entry girerim, başlangıçlar her zaman heyecanlandırır.
bütün üniversite hayatını paylaşacağın kankanla veya sevdiceğinle tanışma günüdür bu ilk gün belkide. hayatının en özgür yıllarının başladığı gündür bugün. yıllar sonra hatırladıkça hüzne boğan gündür bu üniversitenin ilk günü.
Gitmediğim gündür. Ders kaydi olayıyla ilgili bilgi sahibi biri özelden ulasirsa sevinirim.
Trafik dolayısıyla yarına ertelenen ilk günümdür.
Her derse ayrı sınıfta giriyorsunuz arkadaşlar haberiniz olsun. Bir de derse girmeniz gereken sınıfı bulamıyorsanız birilerine sorun. Mümkünse koloni gibi dolaşmayın. Minimum iki kişi maksimum üç kişi olun.
kimi taze gelinler o kadar heyecanlıdır ki, ilk derste hoca sınıfa girdiğinde elini öpecek edasıyla ayağa kalkarlar.
normaldir. lise disiplininde kurtulmaları neredeyse bir dönemi alır.
ama tatlı bi heyecandır.

(alıştıktan sonra sövmeler başlar.)

ders çıkışı bi kantine (ağaoğlu) gidilir, etrafı bi kesilir, ulan ben neredeyimler havada uçuşur.

güzel günlerdir, alışınca özlenen günler..
Bu ankara trafiğinde sabah 9.15 teki derse geç kaldığım gündür. Şu tek kişi tek araç çıkmasalar konya yoluna geberirler.

Not: Yeni semester imin 6. günü kutlu olsun!