bugün

üniversiteler gibi bilimin ve geleceğin inşaa edildiği yerleri kahvehaneye çeviren, kafa tokuşturup sürüler halinde gezen çeteler istemiyoruz.
not: üniversitelerde her türlü terörizme karşıyım.
rahat rahat teröristlik yahut terörist seviciligi yapmak isteyen bencil insan beyanı.
Ülkücüler olmasa teröristler üniversitelerde cirit atar.
Çünkü üniversite farklı fikirlerin çarpıştığı yerdir. Böyle insanlar farklı fikirlere pek saygı duymazlar. Bunun karşıt versiyonunuda istemiyoruz.
üniversitelerde sadece ülkücülerin degil, her türlü radikal gruplarin (sag, sol, din, irk vs. vs. gibi gruplar) engellenmesi gerekli.

ideoloji savasi silahla degil, tartismalarla, fikir alis verisleriyle gerceklestirilir.
diger konular da zaten kisisel görüs ve yasam tarziyla alakalidir. kimsenin özgürlügüne, düsüncesine veya yasam tarzina karisilmamalidir. üniversiteler egitimin devam ettigini gösteren ögretim yuvalaridir ve bu yuvalarda özgürlük olmadigi sürece eğitim duraklar öğretim de gerceklesemez.
Türkiye de Üniversiteler zaten Birlesik Devletler toplulugu mübarek. Ülkücüsü, teröristi, anarsisti, bilmem nesi, hepsi var.
Bizim SoWi de yapsan bunlari, aninda uzaklastirmayi yersin. Hatta izinsiz Eylemden para cezasi bile yersin.
Bu yüzden Avrupada okuyanlar daha iyi egitim görüyor. Ögretmenlere sisteme suc atmayin, birseyler ögrenmeye, Adam olmaya giden Ögrenci sayisi cok az.
bir komünist isteği ise çok komik.
bir kürt isteği ise daha komik. Kimin üniversitesinde kimi istemiyorsun lan.
ben de sokakta götünde pazen etekle gezen adam görmek istemiyorum ama var.
Tabiki isteğiniz başla göz üstüne! Oraları rahat rahat terör ve fuhuş batağına cevıresınız değilmi?
Üniversitelerde bir grup ideoloji topluluğu engellenirse, bu topluluk ister ülkücüler ister demokratlar ister bölücüler olsun farketmeyip karşı ideolojiyi savunan grupların türemesi veya artması için fırsat olacaktır. Üniversiteler ilim irfan yuvası olmalı ve apolitik olmalıdır fakat burada ki ülkücüler üniversitelerde engellensin beyanı tamamiyle karşı görüşlülerin ve o bildiriyi imzalayan bin küsur akademisyeni korumak dışında amaç gütmeyen öneridir.
ülküsüz eleman feryadı.