bugün

Myoda okuyan yazar varsa ondan alabileceğim tavsiyelerdir. Bir yardım edin abiler.
karabükten uzak durun illa gelecekseniz kastamonu' ya gelin. okulu uzattım seneye de burdayım.
Zonguldak memleketimdir , hiç düşüneceğinizi sanmıyorum ama oldu ki zonguldak yazacaksanız mutlaka merkez kampüsdemi kontrol edin , veya ereğlide mi diye. Üniversite hayatınızı çarşının dibinde denizin karşısında büyük bir avmnin yanında kyk yurtlarının ve olimpik havuzun 50 metre ötesinde yaşamak var(evet bunların hepsi 100 metre içinde)(zaten başkada bir bok yok) veya merkezde olmayan kantini bile olmayan etrafta inek seslerini duyabileceğiniz barakalarda geçirmek var.

Sözelseniz gastronomi bakın derim. Yeni çıkan kanunla her 5 yıldızlı otel bir adet şef aşçı almak zorunda ve sadece bu bölüm çıkışında otomatikman şef aşçı ünvanını alabilirsiniz , daha okulu bitmeden ayda 2-3 milyardan çalışan arkadaşlarım var sizinde hayatınız kurtulur yeminlen. iletişim fakültelerine girip bir baltaya sap olmak için tanıdık faktörü ve girişkenlik büyük önem taşıyor . Tm ve Mf için bilgi veren çok zaten sözelcilere hem iletişim fakülteleri hem gastronomi meselesinde yardımcı olabilirim.
rahat dövüşebileceğiniz şehirleri tercih etmelisiniz. ilk sene yurtta dövüşün sonraki sene iyi dövüştüğünüz birileriyle eve çıkarsınız evde dövüşürsünüz, halıda dövüşmek iyidir. kesin dövüşün ama başarılar. boks!
Boğaziçi mezunu olsanız bile 1500 tlcik maaş teklif edeceklerini bilin. Kendinizi geliştirmeye bakın ki şartları belirleyen siz olun. Veya yurtdışında çalışmanın yollarını arayın.
ilahiyat'ı tercih edin.
istanbulda yaşayan insanlar afyonu tercih etmesin, afyonda kafayı yerler.

yurt dışı özellikle dili almanca olan okulları tercih ederken 2 hatta 3 defa düşünün kendimden ve çevremden biliyorum 100 kişiden 3ü yada 4ü anca mezun oluyor.
yazacağınız okulun ders/sınıf geçme notuna bakın.
*
Sırf üniversite bitirdi desinler diye okumayın gençler .
Benim de mühendislik okuyanlardan istediğim tavsiyelerdir.
elektrik-elektronik ve makine yazacak arkadaşlar sosyal hayatlarını minimum seviyede tutsunlar. gazi üni sakın tercih etmeyin öğrencinin yararına olan her şey bu okulda yok(bi yemekhanesi kantini ucuz o kadar).
tıp veya diş hekimliği okuyan abilerimden ablalarımdan alacağım tavsiyelerdir.*
Hukuk okuyan arkadaslardan alacağım tavsiyelerdir.
iyi düşünün iyi karar verin.
garson abilerden alınacak tafsiyelerdir.
muhendislik yazacaklara tavsiyeler: iTU-ODTU-BOGAZ iCi-YTU-HACETTEPE harici bir yerde okursaniz pisman olursunuz buralarda okursaniz 2.sinifta is buluonuz ben merson unide insaat 1. sinif bitirdim bombos onun icin ygs lys tekrar girdim hrmsirelik yazcam ama son karar sizi .
seçerken 3 şeye dikkat edin
-okul
Yazmak için yazmayın, okumak için okumayın.
istanbul üniversitesi matematik sakın ama sakın yazmayın diyerek katkıda bulunacağım kitledir. sonra yaz okulunda yıldızın yollarını eskitiyorsunuz ki topoloji dersi açsınlar.
bu başlıkta bu entry ile birlikte ben de dahil konu ile alakasız entry giren herkesi engelleyin. mal mısınız oğlum trollük yapmanın ne alemi var insanlar sizin sikindirik geyiğinizi okumaya mı giriyor, sırf buradan istedikleri bölümde okuyan yazar bulma ümidiyle kayıt yaptıranlar vardır siz hala kaportaymış da garsonmuş da bilmem ne. destek olmuyorsunuz, engel olmayın bari .

tavsiye : gerekli mecralardan, istediğiniz üniversitenin sözkonusu bölümünde okuyan insanlara ulaşmaya çalışın. 1. ağızdan tavsiye alın,kafasına göre uzaktan genelleme yapan dallamaları dinlemeyin.
istanbul iletişim Fakültesi ya da genel olarak istanbul hakkında almak isteyen varsa gelen kutumu yeşillendirsin sözlük kardeşlerime yardıma her zaman hazırım.
Erciyes'te okuyanlardan alacağım tavsiyelerdir.
Okumayın.
Pamukkale ünivetsitesini düşünenleri aydınlatabileceğim başlıktır.
Abant izzet Baysal üniversitesi Düşünen arkadaşlar için verebileceğim tavsiyelerdir.