bugün

okul bitsin de iş buluruz kafasında olmayın çünkü bulunmuyor. okul okurken planınızı iyi kurun ve mümkün olabildiğince kendinizi geliştirin. öğrenciyken kendini geliştirmek çalışırken geliştirmekten daha kolaydır bu fırsatı kaçırmayın.
boşverin üniversiteyi fotokopi makinesi alın fotokopi işinde çok para var.
eskiden üniversite okumak, eğer çok salak değilseniz iş bulma olasılığınızı çok yükseltiyordu.

artık öyle değil yepyeni kalifiye işsizler sürüsünün birer neferi olacaksınız. sıkı çalışmakta işe yaramıyor, size şans lazım.
okumayın.
Öyle üniversite yılları bir daha gelmez, gezin tozun yiyin için sevişin diyenlere kulak asmayin. Çoğu işsiz ve ceplerinde beş kuruşu olmayan tembel heriflerdir. Üniversitede kendinizi geliştirin, güzel konuşun, dil öğrenin, yurtdisina çıkın, part time çalışın alaninizla ilgili bir işte,okuyun yazın çizin. Mezun olunca mal gibi dolaşmayın etrafta.
yatıcaz diye beklemeyin...
seve seve bırakıyorlar.
iNSANLARIN NE DEDiĞiNE ALDIRMADAN DERSLERiNiZE ODAKLANIN VE BAZEN HiÇBiR GRUBA KATILMADAN OKULDAN EVE, EVDEN OKULA GiDiP GELiN YOKSA heyecanınızı kaybedersiniz ve isteğiniz azalır. insanları boşverin, derslerinize odaklanın, bazı kişilerin sizin için görünmez olmasını sağlayın.
ama asosyal de olmayın. kulüplere katılın, arada sırada sohbet edecek, içecek birilerini de bulun. size selam vermeyene selam vermeyin, sizi görmezden geleni görmezden gelin ve önce kendinizi düşünün. yoksa okul zor biter.
Üniversiteye meslek kazandıran bir kurum olarak bakmayın. Üniversite vizyonunuzu geliştirir. Meslek edindirme kursu değildir. Çevre yapın, yeni insanlar, yeni kültürler, yeni teoriler kazanın.

iş konusuna gelince de; diplomanıza güvenmeyin. Kimse sadece diplomanız için sizi işe almaz. Kendinizi geliştirin. Ot gibi mezun olmayın. Bir de eğlenin.
ilk seneden vermeyin hemen kızlar, sonra önünüz acılıyor orospu oluyorsunuz. sevdiğiniz adamı bekleyin sonrası size kalmıs efendim. evet.
gezilebilecek her yerin gezilmesi farklı şehirler görülmesi tavsiyemdir çünkü bir daha ne zaman ne de para oluyor.
Erkeklere sesleniyorum motor alma imkaniniz varsa gidin 250 lik bir ss alin amk fena piyasa yaparsiniz. Motosiklette her zaman fistik gibi bir hatunun artci olacagini da garanti veriyorum. Ss sevmeyenler icinse gidin 250 lik bir chooper(tavsiyem regal raptor) alin. motordan anlamayan hatunlar harley saniyor amk bunda da arkanizda hicbir zaman hatun eksik olmaz. Saygilar...
Sakın internetten, sozluklerden sağdan soldan okuduğunuz yorumlarla bölüm tercih etmeye kalkismayin. Çünkü muhtemelen hicbi dogru yorum bulamayacaksiniz ve genelde işsiz kalmış olanlar bölümle ilgili bok atar. Bu hemen moralinizi bozmasin. Çevrenizde akademisyen, iş dünyasının içinde olan,
bu konularda tecrübeli olan buyuklerinize danışın. Sakın o ekmeği agzinizdan düşünmenizi bekleyen tilki misali dershane hocalarinizdan akıl almayın. Gerekirse gidin okuldaki rehber hocalariniza sorun. Bu tercih yapacaklardan biri de benim evde kiz kardesim çünkü. Konuyla iç iceyim.
isteyen istediği bölümle ilgili bana da soru sorabilir. *
Oncelikle ne olursa olsun istediğiniz bölümü yazın.pisman olursunuz.hedefiniz olsun.o yoldan hiç ayrılmayın.herkese güvenmeyin.benim yaptiğim gibi hemen samimi olmayin.gercekten başa bela.1.sınıfta not kasın.sonra dersleri toparlamak zor oluyor.yabancı dil calisin kitap okuyun film izleyin kısaca kendinizi gelistirin.ve en onemlisi bunu kendiniz icin yapin.
Kampus hayatini göz önünde bulundurun.
Yoksa vasat altı bir öğrencilik yaşarsınız.

Ha bir de sevdiğiniz bölüm olsun ki gelecekte mecburen zevk almak zorunda kalmayın.
Koç-sabancı-tobb-bilkent dörtlüsü dışındaki vakıf üniversitelerinden uzak durun.