bugün

4 yıllık üniversite okuyan bir biyoloji ögrencisi.

bu okulu 6 yılda bitirebilirse ve ayda 700 lira para alıyorsa.

6x12=72 ay yapar.

72x700=50400 parayapar toplamda.

12 sene okudugumuzu hiç saymıyorum. alınan geri ödemeli kredileri hiç saymıyorum, dershane giderlerini, özel ders masraflarını hiç saymıyorum.

bunları toplasan 120.000 lirayı bulur belkide daha fazla bu yüzden okumam gerçekten gereksiz. bana ver o parayı degerlendiriyim.

sonuçta 120.000 lirayı biyoloji okuyarak çöpe attım. çünkü çıkınca işsizim.
kazanamamış olmak.
babanın parasının bol olması.
Kanımca çoğu şehirlerdeki üniversiteler kapatılmalıdır ya da o şehrin gelişimine el verecek bölümler açılıp özendirilmelidir. Sivasta biyoloji okuyarak bilim insanı olma ihtimaliniz çok düşüktür. Bunun yerine bu minimum 4 senelik sürenizi kendi işinizi kurmaya ya da bir meslek/zanaatte kendinizi geliştirmeye verirseniz bu sürenin sonunda üniversiteyi bitirdikten en az 5 10 yıl sonra ulaşacağınız noktaya üniversiteyi bitirince ulaşabilirsiniz.
yoktur.

üniversite okumak istemeyenlerin genelde tek argümanı, "bak okumayanlar ne paralar kazanıyor"dur. kişi bu cümleyle hayatın anlamını paraya indirgediğini gösterir. biraz fazla bilgiden kimse ölmez güzel kardeşim, git oku, aydınlan, toplumu cehenneme çeviriyorsunuz sonra.

not1: imkansızlıktan okuyamayanları tenzih ediyorum.
not2: okumuş cahiller de oluyor onları da tenzih ediyorum.
yoktur.

gazlama aq donduruluyor sonra.
maddi imkansızlıklardır. üzerinden 10+ sene geçer ama içinde hep ukte olarak kalır..
Hokkoroyo otonso bolo sovonoyo momor oluyo. Lan hirbo sen bakkalda iki paket sigara satinca bi kilo domates satinca seviniyonm doktor muaynehane acinca sadece mahne ucreti 300 lira aliyo avukat bi davadan minimim 3-4 bin aliyo. Mimar bi projeden 200 bin aliyo hala mal mal okumamanın ezikligini buralarda aptal aptal beyan sıçarak bastırmaya çalışıyosun. Bagimsiz calisan formel meslekler güzel para kazanir kisaca.
Olmamalidir.