bugün

Galatasaray spor klübününun başkanı.
Bu ülkeyi hiç tanımayan birine aziz yıldırım ve ünal aysal'ın söylediği sözleri tercüme edip okutsanız, "bu iki insan ne iş yapar" deseniz, vereceği cevap "biri edebiyatçı yazar biri mafya babası" olur herhalde.

Hangisi için hangisini der ben bilmem.
sayıştay raporuna göre usulsüzlük yaptığı ve Devleti 1,3 milyar dolar dolandırdığı sabit olan yani Sayıştaya göre Hırsız ve Dolandırıcı olan, ayrıca söyledikleri ile yaptıkları bir olmayan bu yüzden götü başı ayrı oynuyor deyimini tck 125/1 maddesi ve internet yoluyla işlenmesi nedeniyle 125/4 maddesi nedeniyle hakaret suçu kapsamında değerlendirileceği için kullanamadığımız galatasarayın botokslu başkanı.
20 milyon galatasaray taraftarı ak partiye oy verdi deyince televizyonu kapattığım şahıs.
aziz yıldırım @1 ise, ünal aysal @2'dir.
daha ne desin adam;

--spoiler--
Sayın Yıldırım, sizi destekleyen saf ve temiz taraftarlarınız
--spoiler--
kan sadece damardan alınmaz desturu ile yola çıkıp karıncayı hoppidi hoppidi hoplatıp belini incitmemeyi öğreten başkandır.

ancak yine de kınıyorum, zira görülüyor ki bu kez ayarı pek tutturamamış ve beli incinenleri göstermiştir bizlere... şimdi bir insan düşünün, hem kıç sızısı çeksin hem de hoppidi hoppidi hoplatılmış olmanın verdiği acıyla yaşasın; hiç doğru değil, hiç hoş değil.

ama yine de görülüyor ki anlatılmak istenen dille anlatmak gerek bazı şeyleri... biri çıkmış "gs şöyle, gs böyle ühühü" demiş, o da gayet sabırlı (!) bir açıklama yapmıştır fakat anlaşılmamıştır, o halde anladıkları dilden söylemek gerek...

--spoiler--
sen aslan kafesinin içine girip "aslan yok, aslan yok" dersen, o aslan senin ecdadını öper (!)
--spoiler--

şimdi kim aslan kim "aslan yok" diyor, bunu açıklamama gerek yok umarım...
yalnızca bir iki takım düşer diye zırvalamıştı, bu çok saygı değer şahsiyet. haberi nerden aldıysa...
futboldan anlamam ben diyerek iş başı yaptığı kulüpte futboldan anlıyormuş gibi yorum yapan şahıs. komik oluyor tabi böyle olunca.
birazdan telegol'e verdiği röportaj yayınlanacak. reklam bandında aziz yıldırım'a fena giydiriyor gibi duruyor. yapma be başkan şu adamla aynı seviyeye düşme. ölü taklidi yapacaksın o adama karşı. bu arada .mı.. goduk ünal başgan
http://www.fenerbahce.org/pic_lib/Baskan-Savunma.pdf
aziz yıldırım'ın her açıklamasında yüzündeki botoksu tazeleyen başkan.
http://www.sayistay.gov.t...rji/EnerjiRaporu_Ozet.pdf

Sayıştay Raporuna göre Usulsüzlük Yaptığı için 2,3 milyar devleti zarara sokan ve köşeyi dönen resmi olmamakla birlikte dünya botoks şampiyonu başkan.
hani galatasaraylılar diyor ya, şyle güzel konuşuyor, böyle dikduruşu var diyerek. lan olum adam geleli bir sene oldu, sizin gözünüzü boyamak için mecburen öyle konuşacak.devleti soydugu gibi, galatasarayıda soyup gidecek.birde bunlar aziz yıldırıma laf etmezlermi.
hala devleti dolandırdığını iddia eden embesilleri görmemize neden olan başkan. ulan sığır adam, madem sayıştay raporu var bu devlet neden hakkında işlem yapmıyor? kanunsuz iş mi yapmış bu adam? devlet salaklık etmeyip uygun şartlarda anlaşma yapsaymış. adamın kabahati mi bu?
''dolandırmış'' diye bik bik ötenleri gösteren başkan. sen adamla bir anlaşma yapıyorsun ve adam buna göre yatırım planlıyor. bu aynen şuna benziyor; ev sahibisiniz kontrat yapıp, kiraya veriyorsunuz evinizi. bir senenin ardından kiracınız diyor ki ''ama bu evin kirası yüksek, zarar ediyoruz''. bu isteği kabul edip etmemek sizin inisayatifinizde. dolandırma ile zarara uğratma arasındaki farkı kavrayında gelin kuzucuklarım.
sevgilimden, arkadaşlarımdan çok sevdiğim; tuttuğum takım değil inancım dediğim, ben 'ona' inanıyorum dediğim galatasaray' dan utanmama neden olmuştur.

galatasaray tarihinde mutlaka teşvik primi olmuştur her takımın olduğu gibi. muhtemelen şike konuşmaları, teklifleri ve belki uygulamaları da olmuştur. ama kimse masumiyetini kanıtlamak zorunda değildir, dolayısıyla ne galatasaray' ı ne de başka bir takımı böyle suçlayamam ben; lakin ortada açılmış bir dava, kısmi itiraflar, ses kayıtları varken şike ile suçlanan bir kulübün başkanına -üstelik asla destek vermeyeceğiz dedikten sonra- destek veriyorsa benim yönetimim ben o çok sevdiğim galatasarayım' dan ve galatasaraylı olmaktan utanıyorum.

bu utançtan kurtar bizi ünal başkan. çık ve söyle ne değiştiyse. şu yüzden destek verdik de. şundan korktuk de, şu vadedildi de. çık bir şey söyle.

edit: desteklemedi diyenler var. benim tüm yazdıklarım o malum açıklamanın doğru olduğu varsayımıyla geçerli ''demirören' in açıklamaları bizi rahatlattı''
yıldırım demirören'in gazetesi milliyet'in gazına gelip, taraftarın tepkisini almış büyük başkan.

bakın dostlarım, kardeşlerim; hadi galatsaray'ın oy kullanmadığını atlıyorsunuz ve takıldığınız konu başkan "destekliyoruz" dedi, evet, ama bakın ne şartlarda destekliyor, hangi koşullarda...

bir de yeni federasyonun listesine bakın, neden hiç galatasaraylı yok acaba...

bir de az önce ünal aysal'ın resmi siteden yayınladığı mesajı okuyun lütfen... sonra konuşalım. hoş, zaten galatasaray'ın desteklemediği, oy kullanmadığı ortaya çıktı ama belliki bazı arkadaşlarımız okumamış.

--spoiler--
Türk futbolu açısından son derece önemli ve kritik günler yaşamaktayız. Ne yazık ki, 3 Temmuz’dan bu yana “Şike Soruşturması” olarak adlandırılan süreç, iyi niyetli olduğuna inandığımız çeşitli çabalara rağmen Türk futboluna zarar vermeye devam ediyor. Bunun yönetilmesi zor bir süreç olduğunun herkes gibi biz de bilincindeyiz. Bu noktadan hareketle daha önce dile getirmiş olduğumuz hassasiyetlerimizin dikkate alındığına kâni olarak ve de açık ve net olarak Genel Kurula verilen vaadlere güvenerek TFF’nin bugün yapılan seçimlerinde tüm futbolumuzu temsil eden unsurların tek vücut halinde hareket etmesinin ulusal çıkarlarımız açısından daha yararlı olacağı kararını verdik ve bu yönde hareket ettik.

Sayın Demirören ve ekibini, futbolumuzu bu karanlık günlerden yukarıda belirttiğimiz hedefler doğrultusunda bir an önce çıkartacakları umudu ve inancıyla tebrik eder, alacakları her adil, yapıcı ve vizyoner kararda sonuna kadar destekleyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı
Ünal Aysal

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/12666.php
--spoiler--
federasyon başkanı kim olursa olsun destek vereceğiz demiş başkan. ne deseydi kim gelirse gelsin köstek mi olacağız deseydi? galatasaray oy kullanmamıştır ve açıkça "hem destekçesi hem de takipçisi olacağız" demiştir. ben cidden bu sözlük ahalisinin türkçe anlama kapasitesinden şüphe ediyorum.
Büyük olduğu iddia edilen 3 takıma toplam 40 puan fark takınca, şikeci kanaryalar her zaman hazır tuttukları b planını devreye sokmuşlardır.

Şerefsiz medya aracılığıyla saha dışı, bel altı vuruşlarla "devleti dolandırdı" geyiklerine başlamışlardır.

Daha önceki "takımda karışıklık var" numaraları sökmedi tabii..

Devleti dolandirmişmiş. Ulan cumhurbaşkanligi köşkü inşaatında bile yolsuzluk yapan sizin ikinci başkanınız değil mi?

Ne konuşuyorsunuz siz.

Bu sene koyduk mu? Koyduk.

Sen de şikesiz bu kadar yapabiliyorsun. Sus otur.
tayyipgilleri zarara uğrattığı için bile o botoxlu alnı öpülesi başgan.
Sesli güldüren başkan.*
(bkz: fenerbahçe ye hep tesadüfen yenildik)
ilk başlarda antipatik olduğu düşünülen insan ve gs başkanı. ama yaptığı icraatlarla, tavrı ve duruşuyla bize 5 kilo daşşağı olduğunu göstermiştir.

ünal başgan !
şahan kadar komik olandır.
neyin icraatini yapmış merak edilendir söyledikleri sadece lafta kalacaktır zaten 1 seneye kalmaz gider.

edit:evet 4 adet stad yapmıştır kendisi 15 tane de tesis kulübe kazandırmıştır