bugün

(bkz: ünalay sal)
ayarlarıyla şikecileri kızdıran büyük başkan. ayarmatik yaptı bunların alayını!
sürekli olarak fenerbahçeli arkadaşlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulan galatasaray başkanıdır.bu fenerli arkadaşların eleştri sebepleri çok açıktır, bizim başkanımız içerde sizinkinide kirletmemiz gerek. güneş balçıkla sıvanmaz diye bir atasözümüz vardır öncelikle bunu hatırlatayım o arkadaşlara. sayıştay raporu vs. ahanda kanıt diyerek bişeyler sunma derdindeler bu adam hakkında. aynı sayıştay 14 yaşındaki kız için kendi isteği ile 28 kişiyle ilişkiye girmiştir diye kararı onaylarken de ahanda sayıştay diye destek oldular mı sayıştaya çok merak ediyorum. ha madem sayıştay böyle bir rapor sunmuş ve bu adam devleti dolandırmış, devleti yıkmaya yönelik suç diye birer birer herkes içeri tıkılırken bu adam belgeli melgeli devleti dolandırmış madem nasıl oluyor da elini kolunu sallaya sallaya galatasaray başkanlık koltuğunda oturuyor hala, sorarım. bir yere kaçmıyor, yeri belli yurdu belli, metris cezaevinde değil istediği yerde volta atabiliyor üstelik kameralar önünde. Ha birde iyice cahil olarak nitelendirdiğim taraftar grupları var ki adamın suratıyla dalga geçip karalama yapmak için nerden bulurlarsa ordan saldırmaya çalışıyorlar, bu arkadaşlara acıyorum sadece.
son olarak bir galatasaraylı olarak şu an gayet memnunum başkanımızdan fakat beğenmediğim, şu an için eleştiri getirdiğim tarafı transfer politikası. Hocanın ısrarla istediği transferleri gerçekleştirememesi, nokta transferler olmasa da en azından hocanın istediği bölgelere alternatif transferleri bile yapmaması, ronaldinho için hoca evet dese 30 milyonu gözden çıkarabilecekken 20 yaşındaki adam için 15 milyon vermemesi, galatasaray için planlarım büyük avrupada başarı şart diye röportaj verirken, avrupaya gitmenin yolunun türkiye liginde başarılı olmaktan geçtiğini dikkate almaması, olası bir sakatlıkta playoff gibi bir sistemde her an şampiyonluk ve şampiyonlar ligine girememe ihtimalini düşünmemesi ve kadroyu yeterli görmesi eleştirdiğim tarafları. Kabaca bir hesap yapsak galatasaray ligde 10 puan farkla playoff a girse bile -ki 10 puan fark açmak şu an için zor görünüyor- playoff da en yakın rakibimiz ile aramızda 5 puan olacak demektir. playoff da en önemli oyuncularımızdan(selçuk, muslera, ujfalusi, eboue, elmander-baroş, melo) birkaçı sakatlanması durumunda bizi çok büyük sıkıntılara sokacaktır. zira bir eboue nin olmaması bile sağ kanat ve takımdaki denge açısından ne kadar önemli 2. yarı maçlarında çok iyi gördük. işte bu yönleri hariç başkan seçildiği günden itibaren özellikle şike olayları karşısındaki duruşu ile beni kendine hayran bırakmış, beyefendi bir başkanımız var. örnek alınması gerek tüm kuş severler için.
haftasonu 20 bin kişiye oynayan takımın başkanı. store'lar falan sinek avlıyor, 6 tanesi kapandı. allah yardımcıları olsun.
malum rakip takım taraftarlarının ne hikmetse kafayı fena halde taktığı adam. adnan polat faciasından sonra ciddi anlamda bir çok galatasaray taraftarının umutlarını yeşertmiştir, daha da yeşertecektir biraz sabır.
hükümete yaptığı yıkama-yağlamanın asıl sebebi burada:

http://www.odatv.com/n.ph...niz-gibi-degil-3101121200

hadi bakalım, bu yetmez okyanus ötesine de bir mesaj gönder, işi sağlama al.
http://fossagiallorosso.b...2/02/basarbasarbasar.html

--spoiler--
Yazacak çok şey var. Ancak kendi çalıştığım ve aşık olduğum bir kulübün başkanına kafiyeler dizmek haddim değil ve bana yakışmaz.

Sadece söylediklerini sıralayacağım..

Bu devre arası ...
- Yakışıklı sarışın bir golcü hazır
- Hoca isterse Ronaldinho'yu alırım
- Hocamız kimi isterse ismini söylesin alacağız
- Shaqiri'yi bitirdim
- Shaqiri bize çok yakın
- Basel inanılmaz fiyat çekti ulaşmamız mümkün değil
- Yönetimde sorun olabilir normal böyle şeyler
- Transfere çok fazla ihtiyacımız olsaydı olurdu.
- Transferde gönül gezdiriyoruz. Olursa olsun diyoruz.
- Pahalı transfer yapıp Mali Genel Kurulda da eleştirilmek istemiyoruz.
- Hepimizin egoları var . Hocamızın da egoları var. Bizim aramızda görünürde bir sürtüşme olmadı.

Sene başında..

_En az 5 süper yıldız alacağım.
_Hedefimiz Çempiyins Ligi bu yüzden o seviyede adamlar alacağım.
_Hedefimiz sadece BAŞARI,BAŞARI ve BAŞARI..
_Futbolda tek söz sahibi ; Fatih Terim ve ekibidir.
_Terim istesin parası neyse alırız.
_Gerekirse 20 milyonu veririm çünkü o oyuncudan alacağım çok şey olacaktır.

Film devam ediyor. Bize de izleyip inanmak düşüyor. Aynen devam Başkan...
--spoiler--*
aziz yıldırım'a laf atan bebelerin övdükleri süper başkan.
süper başkan.

not: kreşten yazıyorum.
bu takımı mustafa sarp ve barış özbek'ten kurtardı ya daha başka birşey istemem bu adamdan. azizciler ağlamaya ve "benim başkanım senin başkanını döver" mantığına biraz ara verseniz ne güzel olacak halbuki.
başında olduğu kulübün futbol takımını geçen senenin orta sıralarda sürünen halinden açık puan farkıyla liderliğe oturtmuş, derbide ezikleri daha da ezmiş, diğer branşlarda sözde rakibine daha sezon başında 2 kupayla kapağı takmış, her branşta da takmaya devam etmektedir.

"shaqiri'yi alamadı yeaaa" he amk, size havada karada koyarken çok da sikimizdeydi shaqiri. sezon bitsin, daha alınacak çok adam var.
şikecilere öpücük kondurmuş başkandır.

- Aziz Başkan, ‘Galatasaray-Trabzonspor maçına da bakılması lazım’ diyor. Ben de bakılsın o zaman diyorum... Kimseüzerindeki lekeyi başkasına bulaştırarakkendini temizleyemez. Başkanın böyle konuşmasını yadırgıyorum. Elinizde bir kanıtınız olması gerekir. Benim şike davası ile ilgili ilk yorumum, Türk takımlarının ve milli takımımızın yurt dışına çıkışında bir sorun olmamasıydı, hâlâ aynı şekilde düşünüyorum. Galatasaray olarak mutlaka Avrupa’da olmamız lazım. Hem sportif başarı hem de ekonomik açıdan.
büyük galatasaray'ın başkanı. f7 ve 8taş galatasaray karşısında 12 yıl önce olduğu gibi yine birleştiler. galatasaray ne avrupada ne de türkiye'de başarılı olsun diye engellemek adına "galatasaray'ı düşürmeliyiz" diye güç birliği yapanlar bugün de aynısını yapıyorlar. cemaat ve galatasaray güç birliği yapmış ha. iyi de inan kıraç bu adamı getirdi diyorsunuz o zaman inan kıraç gibi saf bir chp'liyi cemaatçi mi yapıyorsunuz? yuh olsun artık. adnan polat bile devrilmesinin suçunu chp'ye attı siz hala cemaat diyip durun.
yüksek liyakat madalyası sahibidir.
türk futbolunun @2'sidir...
"sayın yıldırım, sizin başkan olarak temsil ettiğiniz kurum bir spor kulübü, herhangi bir şirket değil. dolayısıyla sadece yargı kurumlarına ve ceza yasalarına tâbi değilsiniz. ülke içinde tff ve uluslararası alanda uefa ve fifa kurallarına tâbisiniz. eğer bir spor kulübü değil de, bir özel şirket söz konusu olsaydı sportif kararlar için davanın sonunu beklemek en doğal hakkınız olurdu. ama ne yazık ki taşıdığınız sıfat, temsil ettiğiniz kurumun başka sorumlulukları ve futbol dünyasının başka kuralları var."

şu ifadeye bakar mısınız? şu naifliğe, şu kaliteye... karşısında gerizekalı var gibi anlatmış koca fenerbahçe başkanına...
aziz yıldırım' ın "türkiye ayağa kalkacak, yer yerinden oynayacak" diyerek reklamını yaptığı ve sonunda da galatasaray' a acz içinde bok atmaya çalıştığı savunmasına karşılık, efendiliğini zerre bozmayarak adı geçen şahsa adeta format atan başkan.

--spoiler--
belirtmeliyim ki, savunmanızın size yapılan itham ve suçlamalar üzerine kurulmuş olmasını beklerdim ve emin olunuz bu iddiaların haksız olduğunu teker teker kanıtlamanız bir spor adamı olarak beni sadece sevindirirdi.bu açıdan kendinizi kurtarmak için bile olsa 107 senelik şerefli tarihimize dil uzatarak ve mesnetsiz iftiralarla “leke bulaştırma” yönteminin size hiç bir faydası olmayacağı gibi son derece tehlikeli neticeler doğuracağını özellikle hatırlatmak isterim.
--spoiler--

peki aziz yıldırım denen çürük beyinli şahıs bu cümlelerden bişey anlar mı? hiç zannetmiyorum.

yürüyedur ünal başkan.

peşindeyiz!
laaps tadında kapaklar toplattırmıştır bazılarına.

sayın aziz yıldırım,
fenerbahçe spor kulübü başkanı

bugüne kadar gerek soruşturma aşamasında, gerekse adli makamlara intikalinden sonra bu davanın hukuki sonuçlarını etkileyebilecek en küçük bir imâda dahi bulunmaktan kaçındım, kaçındık. olayın galatasaray’ı ilgilendiren yegane boyutu ve tüm çabalarımız, bu konuda karar alması gereken özerk kurumların gecikmeleri durumunda galatasaray ve türk takımlarının bir zarar görmesi tehlikesine karşı ilgili mercileri uyarmaktan ibaret oldu.

hatırlamanız gerekir, 3 temmuz’dan 24 saat sonra yaptığımız açıklamada tüm galatasaray camiasından rekabet duyguları içinde hareket etmemelerini ve soğukkanlılıklarını muhafaza etmelerini özellikle rica etmiştim. bunu spor anlayışımın gereği olduğu kadar toplumsal aşırılıkları önceden engellemek ve meseleyi tırmandırıp nefret duygularının tırmanmamasını sağlamak için yaptım.

sayın yıldırım, sizin başkan olarak temsil ettiğiniz kurum bir spor kulübü, herhangi bir şirket değil. dolayısıyla sadece yargı kurumlarına ve ceza yasalarına tâbi değilsiniz. ülke içinde tff ve uluslararası alanda uefa ve fifa kurallarına tâbisiniz. eğer bir spor kulübü değil de, bir özel şirket söz konusu olsaydı sportif kararlar için davanın sonunu beklemek en doğal hakkınız olurdu. ama ne yazık ki taşıdığınız sıfat, temsil ettiğiniz kurumun başka sorumlulukları ve futbol dünyasının başka kuralları var.

belirtmeliyim ki, savunmanızın size yapılan itham ve suçlamalar üzerine kurulmuş olmasını beklerdim ve emin olunuz bu iddiaların haksız olduğunu teker teker kanıtlamanız bir spor adamı olarak beni sadece sevindirirdi. ne yazık ki, daha ilk günden itibaren yanlış bir yol izlemektesiniz. galatasaray başta olmak üzere başka kulüpleri de suçluymuş gibi gösterme çabalarınız, hukuk bilgime dayanarak söylüyorum, sizi de, kurumunuzu da temize çıkarmaz. üstelik spor dünyamız açısından tam da engellemek istediğim o nefret duygularını pekiştirir. başarıya ne denli tutkulu bir insan olduğunuzu tahmin edebiliyorum. ama kurumlarımızın başarısının ötesinde topluma karşı önemli sorumluluklarımız var ve bu yönde çağdaş değerleri benimsemiş olmamız gerekir. bu açıdan kendinizi kurtarmak için bile olsa 107 senelik şerefli tarihimize dil uzatarak ve mesnetsiz iftiralarla “leke bulaştırma” yönteminin size hiçbir faydası olmayacağı gibi son derece tehlikeli neticeler doğuracağını özellikle hatırlatmak isterim.

sayın yıldırım, sizi destekleyen saf ve temiz taraftarlarınız, etkinizdeki bazı medya mensupları ne denli alet olurlarsa olsunlar, bizlerin görevi onları kullanıp başkalarına çamur atarak futbolumuzu daha da kirletmek değil, temize çıkması için gayret sarfetmektir.

suçsuzluğunuzu kanıtlayıp bir an önce özgürlüğünüze kavuşmanızı dilerim.

ünal aysal
başkan
galatasaray spor kulübü
çiftçilik ve inşaat işine merak salmış aziz yıldırım ve tayfasının: " kanıt yokken şikeci ilan edildik" diye ağlarken dönüp işin içine galatasaray'ı da katma salaklığına muazzam derecede nazik ve kibar şekilde ayarı yapıştırmış efsanevi başkandır.
papermoon'da onunla bununla yemek yiyen, aziz yıldırım ile saçma salak hesaplar içine giren adnan polat'dan sonra güneş gibi doğdu galatasaray ve türk futboluna.

umarım aziz paşa her gün böyle saçmalar biz de her gün böyle cevaplar, böyle ayarlar görürüz. ne diyelim ağzına sağlık.
kaliteli insandır.
fenerbahçe stayla : aleti masaya koymuştur .
cimbom stayla : hadlerini bildirmiştir.
adam gibi adamdır bir mülakatta yada bir ortamda toplantıda kendinden emin sakin ve az kelimeyle çok şey anlatabilen ender insanlardandır galatasaray'ın iyiki başkanı dediğim kişidir.
başkanlığa geldiği ilk gün daha demişti "futboldan pek anlamam ama paradan iyi anlarım." diye.
yürüyedur ayarmatik başkan.

http://www.youtube.com/watch?v=h8TXvCoKtk8
düşene bir de o vursun isterdim ama vurmamış. sürtmüş.
yaptığı 22.02.2012 tarihli açıklama için yakın bir dostum; "ulan yine karıncayı sikmiş, belini incitmemiş" demiştir ki, sanırım bu açıklamayla ilgili en sağlam yorum budur.

sözcükleri o kadar kibarca kullanıyor ve üslubuna o kadar dikkat ediyor ki, ağız dolusu küfür etseniz bu kadar ağır konuşamazsınız.

not: bu yorumda geçen karınca tamamen hayal ürünüdür. tutuklu ya da yükümlü herhangi bir şahsiyet ima edilmemiştir. *
şirket yöneticisi. bir de aziz yıldırım için kulüpler şirket mantığı ile yönetilemez demiş. iyi etmiş, doğru bakkal gibi yöneteceksin ki, devletten kredi alacaksın, vergilerin silinecek, bir de üstüne stadın kirası vsvs. için icra gelecek.
hayırlı olsun kendisine tapınmaya devam edin.