bugün

Sesi de gönlüde çok güzel olanlar hak ettiği yeri bırakın da cebine para koyamıyor sefalet için de en başta utanarak söyleyebilirim Erkin KORAY ve bu günler için de kaybettiğimiz ayna solisti Cemil ÖZEREN ruhu şad olsun ALLAH rahmet eylesin. Aslında hak ettiği yerdeler hep kalbimizde duygularımız da en güzel anılarımız da ama maddi olarak zordalar Erkin KORAY gibi bir muazzam sanatçı bile zora düşüp bir kapitalist bankanın reklamında oynadı ya görünce çok şaşırdım ve ona kızdım sonradan öğrendim ki maddi durumu kötüymüş. Erkin babayı severiz onlar bu memleketin müzik alanında çınarıdır onlar olmasa müziğimiz olmaz Fransızların donuk müziği ile donuk ömür yaşardık.
mezarliklar doludur onlarla.
ölmelidirler.zira bizim ülkemizde bir sanatçının değerinin anlaşılması için ölmesi gerek.
başlığın 'ülkemizde hak ettiği değeri gören sanatçılar' olması halinde daha kısa olacak liste.
Sesi de gönlüde çok güzel olanlar hak ettiği yeri bırakın da cebine para koyamıyor sefalet için de en başta utanarak söyleyebilirim Erkin KORAY ve bu günler için de kaybettiğimiz ayna solisti Cemil ÖZEREN ruhu şad olsun ALLAH rahmet eylesin. Aslında hak ettiği yerdeler hep kalbimizde duygularımız da en güzel anılarımız da ama maddi olarak zordalar Erkin KORAY gibi bir muazzam sanatçı bile zora düşüp bir kapitalist bankanın reklamında oynadı ya görünce çok şaşırdım ve ona kızdım sonradan öğrendim ki maddi durumu kötüymüş. Erkin babayı severiz onlar bu memleketin müzik alanında çınarıdır onlar olmasa müziğimiz olmaz Fransızların donuk müziği ile donuk ömür yaşardık.
yalnız kurt'tur o sanatçı. sanatını nefsi arzularına değil, yalnız ve yalnız halkı ve milleti için yapan ender sanatçılardandır çünkü. 7 kitap yazmış ve halae gazete ve dergilerde köşe yazıları yazan, edebiyat,sanat ve siyaset konularında söyleyecek sözleri olan bir sanatçıyı milletiyle buluşturmayan medyamIz sağolsun ki, onu tanımayanların sayısı az değildir.
https://www.facebook.com/..._ft_=fbid.508449322508234

edit:sanırım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
siya siyabend müzisyenleridir.
tiyatro sanatçıları ve yeşilçam aktörleridir.

sahnenin tozunu yutup çekirdekten yetişip sessiz sedasız göçüp giden tiyatro sanatçılarıdır; hak ettiği değeri göremeyen.

yeşilçam'da yüzlerce filmde yan rollerde karşımıza çıkan, yadigar ejder, danyal topatan, necdet tosun, kazım kartal ve niceleridir; hak ettiği değeri göremeyen.

ekranlardaki çakma yüzleri gördükçe özlenenlerdir "gerçek" sanatçılar.
Ogün sanlısoy.
yavuz çetin , ilyas salman , cenk taner.
erkan oğur.
ses ve müzik ancak bu kadar harmanlanır.
http://www.youtube.com/watch?v=exKLbNtwwr4
ayşenur kolivar, mabel matiz, apolas lermi, ali atay.
(bkz: özdal orhon)
Fazıl say ! Hiçbir zaman hakettiği değeri görememiş ve göremeyecektir!
Hakan aysev, tuluyhan uğurlu, almora...
içlerinde ahmet kaya nın kesinlikle olmadığı kişilerdir. gerektiğinden çok daha fazla değer görenler var onları da konuşmak lazım.
(bkz: niyazi koyuncu)
benim için feridun düzağaç'tır.
bedük'tür. adam sadece Türk olmasından kaybediyor.
"ülkemizdeki tüm sanatçılar-bir bok olmayıp değer gören sanatçımsılar=ülkemizde hak ettiği değeri göremeyen sanatçılar" formülünün kullanılması tek tek bu isimleri saymaktan daha kısa sürecektir.
underground rap yapan bir çok mc.
(bkz: sansar salvo)