bugün

maddi imkansızlıklardan dolayı uyduruk gibi görünebilen fakat çok anlamlı hediyelerdir. hediye olarak , arko krem almak insanı mutlu eder mi ? ediyor işte. ya da bir demet çiçek ya da sadece öğretmenim sizi çok seviyorum yazan bir kağıt parçası. mektup kağıdı filan da değil defterden yırtılmış bir parça kağıt üstüne.
aslinda uyduruk olmayan hediyelerdir, düsünmesi yeter lan.
bu yıl rektörüme bizzat alacağım hediyedir.
(bkz: plastik gül)
(bkz: fanila)
kıravat iğnesi
ev yapımı acı biber salçası. utana sıkıla götürülmüştü ama günün en değerli hediyesi olmuştu.
müzik kutusu ilkokul öğrencisinin müzmin hediyesidir.
okul bahçesinden koparılma çiçek.
selpak. evet bir paket gazete kağıdına sarılmış selpak. ama öğretmenler için çok değerlidir orası ayrı mevzudur.
(bkz: çerçeve) doğum gününde de verilir bu lanet hediye.
içinde öğretmenine olan duyguyu, sevgiyi, saygıyı; o an yaşadığı mutluluğu, bir gün de olsa ayrıca göstermeyi amaç edinmiş minik bir yürek olunca dünyanın en kıymetli hediyesi haline gelen, ve değeri paha biçilemez olandır.
(bkz: dolma kalem)
hediyenin uyduruğu olmaz, hele bir de küçücük ellerden geliyorsa size, kıymeti ölçülemez.
ucuzluk pazarlarından* alınan hediyelerdir.
domuz gribine karşı maske.
her öğretmenler gününde evin vitrinindeki yapma çiçeklerden bir parça alınıp alt tarafı jelatinlenerek yapılan fakat öğretmen için ne olduğunun hiçbir önemi olmayan hiçde uyduruk olmayan hediyelerdir.
okulun karşısındaki dürümcüden dürüm almak.
Ben10 çıkartması alıp hocanın oğluna göndermek . Yaptım hala gülüyorum.
Nezaket gösterip getirmişler çocuklar,kabahat bahane bulan da...
uyduruk olmayan hediyelerin kolej'lilere verildiğini öngeren önerme.
borcam potansiyel bir gereksiz hediyedir.
pasta börek.
evdeki yapma çiçeklerden koparılmış bir tane çiçek ya da kendi el yazısı ile yazılmış bir mektup''öğretmenim sizi çok seviyorum lütfen bizi bırakmayın'' hepsine senenin tarihi atılır ve ömür boyu saklanmak üzere kaldırılır çünkü en güzel en elit okulda da olsan bu kadar değerli hediyeler bir daha asla gelmeyecektir.
erkek öğretmene gömlek, kravat ya da dolma kalem.

(bkz: para toplayıp hediye alalım tuzağı)
tahta kalemi ya da tebeşir.