bugün

son zamanlarda sözlükte boldur, siz fake hesapların açtığı başlıklara, nicikinin başlıklarına milyon entry girerseniz tabi ki bitmezler, mal gibi adamsınız kusura bakmayın. dişi bok görseniz yiyeceksiniz.
facete ilgi alanı ve beğenilerimle ilgili olan herşeye kendi sayfasına yazan sırf ben dil öğreniyorum diye dil öğrenmeye kalkan osursam osurmaya sıçsam sıçmaya çalışan kız ve erkek sürüsü.. çok var çok. allah ısla ede.
ne olduğunnu bilmeyip dışardan gördüklerini taklit edendir.
http://mucerredfikriyyad.blogspot.com/
çare olarak bir şey sunamadığımız, yetersizlikten oluyor, ben diyorum hep ahmakları itlaf edelim diye, yoksa onlar bizi bitiriyor işte böyle..
hayalgücü gelişmemiş, yaratıcı değildir. başkalarınınkine özenir. azıcık hayal gücü gelişmiş olsa daha orjinal birşeyler bulur.
gördüğünü kopyalayıp azıcık farklılaştırıp göz önüne sermek. akıllı adamın işi değildir.
tiksinilesi derecede,asla kendi gibi olamayan hatta olmaya bile çalışmayan gereksiz insanlara verilen ad.
bazı hayvanlar gördüklerini ve duyduklarını birebir taklit edebilir. bu hayvanların çoğu aramızda yaşamakta ve insan sıfatı taşımaktadırlar.
doğru ya da yanlış kimi taklit etmeye çalışırsa çalışsın nefret ettiğim en orospu çocuğu insan tipi. sizin için özel olan kelimeleri sizden duyup kullanmaya özenen bu orospu çocukları yine aynı kelimelerle sizin için önemli kişilere hitap falan ediyorsa tez zamanda ağzını yüzünü sikmek gerekir.
tahmin edeceğiniz üzere şu sıralar bu dertten muzdaribim, başlığın karşıma çıkması da işaret midir nedir..
doğru kişiyi örnek aldığı takdirde iyi yerlere varabilecek kişinin sahip olduğu vasıf.
Kemal kılıçtıroglu bu tanıma en uyucak kişidir.şöyle bir baktıgınızda özentiligi paçasından akıyor.
bu özentiler özenti olduklarının farkında değiller gerçekten samimiler.
herkes özenti olmuş bense geleneksel.
yurdum gençliğinin en büyük sorunu.huzur köklermizde halbuki. batı da halt var zannediyoruz,zannettiriyorlar.
çakma ve "sonradan görme gavurdan dönme." derler böyle insana.
bunların tiki özentisi versiyonu vardır ki; her yerde dikkat toplamaya çalışır, her ay başka bi akım bulur (kasım ayı gotik olıyım aralıkta punk) ve biliyorum bıktınız ama bana ait güzide bi klişe: ugglarını göstere göstere gider.
bir tarzı veya fikri başka bir kişide görüp kendi bünyesine zorla uydurmaya çalışan ve bu sayede farklılık yaratacağına inanan insan modelidir.
kimsenin karar veremeyecegi bir durum. * genelde metal dinleyenlere yapıştırılan sıfat.sataşma cümlesi. insanı zıvanadan çıkarır. sonu kötü olur genelde.* *
herşey özenerek başlar,iyi de kötü de öyle değil mi,birilerine özenirsiniz ve onların yolunda ilerlersiniz,sigaraya özenirsiniz,sevilen birinin haline tavrına özenirsiniz karakter olarak benzeyemeseniz de kılığınızı kıyafetinizi uydurursunuz,bunun nesi kötü,insanları aşağılamak için kullanılan çirkin bir etiket bu sadece.kalıcı hale gelirse o zaman kötü,ancak zırt pırt herşeye de özenti denilmemelidir kanımca.mesela ben pek bi özentiyim şu uzun uzun yazan yazarlara,bu kötü birşey mi?
henüz bir kimliğe bürünememiş sahıslar için kullanılan kelimedir. ergenlik dönemlerinde sıkça vuku bulan bir hadisedir.
benliğini başkalarının benliğinde eritmiş insan. bir nevi alt küme.
bir türlü kendi olamamış zavallı insan evladı.
(bkz: frankofon özentisi manav)
(bkz: ota boka özenti diyen zihniyet).
önüne gelenin kullanmaktan büyük bir haz duyduğu kelime. "o özenti, bu özenti, bunlar yedi kuşaktır zaten özenti!" ulan özenti özenti diye diye sen kendin 'özenti özentisi' olmuşsun ki, sonunda bana böylesine fantastik bir tanımlamayı söyletebildin.

elde olanlar belli, yapılanlar belli. yeryüzüne gelmiş olsa olsa,en fazla 1 milyon orjinal, kendine münhasır insan gelmiştir ve bunların dışında, ne kadar aykırı hayatlarımız olsa da belli bir noktada sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp durduğumuz günlük hayatlarımızda zaten ister istemez bir yerde özentinin allahıyız hepimiz.

ben özenti gördüm! özentilerden diyar diyar kaçıp ana rahmime saklandım, tüylerim diken diken olmuşken belki net çeker diye özentileri bir de amuda kalkıp dikizledim, sonuç hep aynıydı.. ama özenti avcılarından nefret ettiğim kadar nefret edemedim özentiden.