bugün

zamanın simgelerinden biri olan ahmet'teki o bıyığın, daha gür olmasını gerektiren dizidir. devrimci bıyığı, öyle badem bıyığı gibi olmaz.

zamanın ülkücü simgelerinden olan resul'ün yeni bıyığı ise cuk olmuştur.
aylin fragmanı gemiş mavişimle öpüşüyorken basılıyor cemileye a -bov ya cemile annesin anlıyozda biz bu sahneler için bir sezon bekledik hey allahım murat pörtlek gözlü hala aylini bulun diyor .
yeni fragmanda aylin ve soner öpüşürken cemile gelir.ve cemileye büyük bi öfke duyulur.ayrıca kağoline yaptıgıda müstahaktır.osmanda bi isyankar olmuş incir falan çalıyor.he bi de selma jigolosuyla evlenecekmiş.paranı alıp seni dımdızlak bırakıcak seni o pezevenk selma.kendine gel.
neden bilmiyorum ama osmanın kırığınıda beren saate benzetiyorum.acayip derecede.
Osman: Ben inciri incir ağacından aldım, çalmadım.Hem o onun olmayan bir şeyi niye sahipleniyor, onun kulağından gözünden mi çıkıyor sanki incirler!
osman'nın boyu uzamasada dili uzamaya başladı. baya baya laf sokuyor lan herkese.
bu dünyada herkes ektiğini biçer.(karma)
zamanında cemile hizmetçilik yaptığı için onunla alay eden caroline hizmetçilik yapacaktır.
sonra kadın dövmek suç oluyor birader. bu karolin dövülmez de ne yapılır?

şaka lan kötü bişey.
bu osman'ı dövmek isteyenlerin sayısı hızla artıyor. eski sevgili gibi oldu çocukcağız önceden çok seviyordu millet şimdi nefret ediyor.
osman her zaman ki gibi arada kalmıştır. rayting uğruna küçük çocukların televizyonda kullanılması çok yanlıştır.
sonerin dolma dolma parmakları.
eski popüleritesi kalmamış dizidir.
Canımı incir çektiren dizi. Onlar nasıl incirlerdi ya öyle. Mis gibi.
zaman hataları devam eden dizi. Okullar açılmış, vakit eylülü geçmiş belli, o incirler kış inciri mi?
allah seni kahretmeye osman. velet seni. *
ayrıcaa; soner ve aylin. siz nası bi şeysiniz. hep olun e mi?
Ne zaman yanlışlıkla yayınlandığı tv kanalını açsam bir kapı onünde itiş kakış sahnesine denk geldiğim dizi, kapının onünde birileri arkasında birileri böyle bir kargaşa, dizinin kurgusunda bu sahnelerden her hafta bir kaç tane var galiba.
ideolojik zırvalarına tamgaz devam eden tırıvırı yapım. yemezler koçlar, mesaj göndermeye çalıştığınız yerler olması gerekenler tarafından çoktan kapıldı, geç kaldınız.
az once ahmet'in "denizler" 70lerden sonra ne yapsaydi kazanirlardi ve 80 darbesi olmazdi kisaca ozet gecmistir. bu kadar kolaydi iste. gercekten ibretlik bir sahneydi. Devrim olmazdi belki ama kazanan isciler ve uretenler olurdu.
--spoiler--
-bu sehpa yeni mi hmm güzelmiş.
-masada mı yeni kııız, ha yok yok bu eski.
-haciz memuru musun ne soruyosun masayı sehpayı be?

--spoiler--

babaanne yine lafı gediğine oturttu helal.
murat basamadı, ama cemile bastı...
kendi içinde çelişkileri olmaya başlayan dizi.

bu arada makyöz aylin'in piercing izlerini neden kapatamadı?
temizlikçi karolin forevaa.
garson Kızın 2 kere mete ile jaleyi öpüşme eşiğinde yakalayıp her defasında bardak kırması; jenerasyon Süper *
ben böyle dürüst müdür görmedim olur mu olur sadece bu dizide .
şu cemilenin dolgu terliğini çikarın allah aşkına göze girdiği yetmiyor sadece terliğe bakar olduk .
"Hiç farkında değildim ama kapitalizmin mülkiyet hukukunu yerle bir etmiştim." Budur işte!
bulduğu kol düğmesine sıkı sıkıya bağlanıp, "aha delil, aha delil" diyerek kendisini kansere çare bulmuştan sayan kekoların kekosu bir karakteri, murat'ı hala öldürmeyen dizi. yemin ederim şiştim.

- ya benim gördüğümü murat görseydi? (cemile karcı, bilmemhangiay, 197?)
neeeeeeeeeeeeerdeeee o günler? merak etme cemile, sen görürsün, ali görür, mete, osman, hasefe hanım, hatta sizin eski evin ordaki esnaf bile görür ama murat görmez. hiç dert etme canım. bırak sevenler rahat rahat öpüşsün. ayrıca da kızının henüz halvet olmamasına bir sen bir de murat böyle üzülüyorsunuz asdfghj.

soner, her şey iyi hoş. yiğit adamsın, çıktın cemile'nin karşısına paaat pat söyledin de, bir şey eksikti: "cemile hanım, izninizle ben aylin'i kardeşimden boşatıp kendime alıcam. eğer izin vermezseniz murat'ı öldürtücem" demedin! ben sizdeki bu murat sevdasını anlamıyorum arkadaş. o tabak suratlı murat, koossskoca süleyman'a laf sokmaya filan çalışıyor, aylin'i iğneliyor, sana zaten artık abi demeyi bile bırakmış... daha ne?

mustafa, canım sen de birdenbire kıymete bindiğini fark ettin mi?
bu sabiye yeni sezonun ilk bölümünde herkes "amaan mustafa mı, pfft" diyerek yaklaşıyordu. hasefe hanım cemile'ye gönderme yapıyordu her çocuk melektir filan diye.. ee hacılar, ne oldu da şimdi sevmeye başladınız? osman köfteleri lööp löp löpletirken "babaaane mustafa ağlıyoo" diyordu, yanına gittiği bile yoktu, çocuğun tüm yükü zavallı hasefe hanım kadıncağızındaydı. bugün baktık ki osman mustafa'ya ce-ee filan yapıyor, oturmuş beraber oynuyorlar. cemile kucağından indirmiyor. hey gidi... caroline dönünce ailecek hırs yapıp "haaaayııır bizi daha çok sevmeliii" yarışına mı girdiniz naptınız?

caroline, bugün aldığın ayarların haddi hesabı yok. allah seni inandırsın seni izlerken bir eğlendim, bir eğlendim...
ahahah hala neyin intikamını alacaksın merak içerisindeyim. "ben o şifonyerimi çok seviyodum, ali onu sattı. cemile yüzünden. intikam alıcam hıhı". evet caroline, sen önce şimdi o atölyeyi pirüpak ediyorsun, sonra gidip mustafa'yı pencereden görebilirsin.

gülden, canım ben senin kadar hazıra konmacı bir insan evladı daha görmedim. bulmuşsun iki tane apti çocuk, boyna teksas tommiks anlattırıyorsun. az kıçını kır da otur kendin oku. arif'in birlikte televizyon izleme teklifine de saçınla oynayarak "hıhıııı oluuur" demenden belli zaten senin selametin.

hakan, senin zeka özürlü olduğun şimdiye kadar nasıl bu kadar başarılı bir şekilde gizlendi, şaşırdım gerçekten.
- ya berrin ben sen mutlu ol diye annenin iş teklifini kabul ediyorum, sen illa bu über mutluluğumuzu bozuyorsun. ya o kadaaaar iş teklifi arasından tuttum annenin teklifini kabul ettim, senin için. bak hala telefonlarım çalıyor zırıl zırıl. milleti geri çevirmekten sıkıldım berrin, paraya para demiyoruz biz zaten, sen neden çalışmak istiyosun ki şimdi? ayten'i mi kıskandın berrin? :/
son kısım çok da mantıksız değil ya neyse asdfghj. ama gelgelelim hakan, berrin senin etrafında dört dönüyormuş, senin için yanıp tutuşuyormuş, seninle evlendiği için dünyanın en mutlu kadını olduğunu düşünüyormuş rüyalarından çabucak uyanmazsan berrin'i kısa zaman sonra ahmet'le görüp, en çok murat denen prokaryot canlının yaşamasını istediğim bir anı sen yaşayacaksın canım. "berrin, seni azad ediyorum, istediğin yere git" dediğin anda evi barkı bırakıp aaaahmeeet diye yollara düşüverecek bir karın var, daha neyin kafasını yaşıyorsun hakan?

içimde inanılmaz bir şekilde hızla yeşeren bir "jale'nin ağzını burnunu dağıtma isteği" var. hala kuzum diyor, ondan.

cemile, senin sipaliler tehlikede bebişim. hem hakan'ın babası, hem de sevgiye aç selma'nın o ne olduğu hala açıklanmayan müstakbel eşi yüzünden. iş dünyası böyle bir şey işte. parçala cemile.