bugün

ösym nin yerleştirme olayına anlam veremeyip itiraz etmektir. var mı lan böyle bir şey? 38 bin önde olduğum yeri tercih ettim, gelmedi lan. ne yapsaydım? ilk 5 bine girip 200 binden mi tercih etseydim? ne istiyor bu ösym? böyle bir şey var mı, varsa nasıl yapılıyor? yardım edin, böğürerek ağlamaktan alto oldum!
hemen dilekçe yazarak ösym'ye iadeli taahhütlü yolluyorsun onlar da sana cevap veriyorlar.
yapılması gerekenler;

1)böğürerek ağlamayı kes, artık liseli değilsin, ha üniversiteli de değilsin, işsiz olabilirsin. neyse.
2)annenin getirdiği dondurmayı ye. mızmız yapma.
3)evin ortamını germe.
4)dilekçe yazmaya karar ver.
5)dilekçe nasıl yazılır diye google'a yaz.
6)dilekçeyi yaz.
7)ösym'ye gönder.
8)bu kadar.
9)allah yardımcın olsun.
tercihlerde sıkıntı yaşayan adayların en doğal hakkıdır. umarım bu kez haftasonu tatili bayram tatili elimize geç geldi hede hödöleriyle hak yemezler.

bol şanslar.
ösym için pek bir anlam ifade etmeyecek olan itirazdır. yine de umudunu kaybetmemesi önerilir yazar arkadaşa.
ösym ye giren her şahıs ortada kendisine yapılan bir usulsüzlük olduğunu düşünüyorsa böyle bir itiraz hakkkına sahiptir.

eğer ki bir usulsüzlük varsa ortada bunu ifade edip yanlışlığın düzeltilmesini istemek en doğal hakkın. uygun bir dille dilekçe yazıp bildirmelisin bu durumunu.