bugün

Lisede yapan kızlar vardı tüm kitabı ciziyorlardi MK.
Ben çizince anlamıyorum.
Ben niye bu kadar önemli biri olamadım aq ya. Hiç çizmedim lan.
Ben önemli yerlerin de altını siyah stabiloyla çizerim başlığı da siyahla atarim.. başka kızların defterlerine bakip ozenirdim hep ama olmuyor işte. Dümdüz bir insan olmuşum. Bir de yazım çirkin. Kimse benden not istemiyor o yüzden.
Hiç bir işe yaramayan eylemdir.
Genelde çizdiğiniz yerlerden sınavda hiç soru gelmez, boşuna fosforlu kalem parası.
hiçbir zaman o kadar hırslı disiplinli ve düzenli olmadım.
size bir sır vereyim mi?

işe yaramıyor *
Size bir sır vereyim mi?

Yanlış bir yeri fosforladıysanız kulak pamuğuna biraz limon sıkıp yanlış çizilmiş yeri silin ve sihiri izleyin.
Ben tüm sayfayı boyuyorum. Onun yerine bir tur okuyup özet çıkarmak daha karlı.
görsel
ders çalışan öğrencinin daha sonra çalıştığı o sayfaya döndüğünde ya da hala çalışırken bu sayfada önemli ne var burdan öğrenmem gereken nedir diyerek bazı cümleleri belirlemesi ve altını çizmesi hadisedir.

sadece önemli olan yerlerin altı fosforlu kalemle çizilir. benim gibi hastalıklı bir manyaksanız önemli olma potansiyeli olan yerleri de kurşun kalemle çizersiniz. burda önemli olan nokta önemli yerlerin altını çizmektir kitabı boyama kitabına çevirmemektir.

bu hareketi hayatımızda da uygulayıp bizim için önemli kişileri fosforla ön plana çıkarırken diğerlerini gözardı edersek mutluluğa ulaşabiliriz.
ilkokulda ara sıra yapardım çalışkan öğrenci görüntüsü verirdi ama sınavlarda 45'i zorlardım keramet fosforda değilmiş...
Böyle birisini gördüğümde sen napıyon aklın sıra amkmun malı deyip sillelemek istiyorum.
o kalemin o iğrenç sesinden nefret ediyorum. biri yanımda o kalemi kullansa boynunu kırarım.
Kurşun kalem adamdır karala karala geç.
O fosforlu kalemin izi arka sayfaya geçerdi ya, felâketim olurdu ağlardım.
ders çalışmayanların vicdan rahatlatma şeklidir efenim.
Önemli yerleri sonra okurum diye yapılan ama bir daha geri dönülmeyen eylem.
Ben öğrencilik hayatımda hiç yapmadım çok da bir eksiğini görmedim.
Hiç bir işe yaramadığını aksine köstek olduğunu düşündüğüm eylem. ders çalışırken sıkılanlara bire bir bir bakmışsınız bütün sayfa rengarenk olmuş.
Önemli yerlerin önemini belirtir.
Sıkıcı ders kitaplarının daha sevimli görünmesi için atılmış önemli bir adım...
Herkesin lisede bolca yaptığı iştir. Çok yardımcı olduğı yerler olsada bazen çizimin dozu kaçabiliyor, daha sonra çalışırken çizmenin yalnızca kalemi tükettiğini gördüğümüz durumlar vardır.