bugün

Oyunun ilk perdesinin kapanması. ikinci perde olup olmadığıda şüpheli.
"ben varsam ölüm yok, ölüm varsa ben yokum."

-epikuros
Uyuyup uyanmamak.
gerisi yalandır. ölüm tek gerçektir. ama tabi teorik bilgidir pratik yapmak mümkün değildir.
reenkarnasyona inanmıyorsanız tabi .
en iyi tanımımı bilmem ama tıbbi tanımı şu şekildedir:

"kişiye canlılık niteliğini kazandıran dolaşım, solunum ve sinir sistemi fonksiyonlarının kendi başına çalışmalarının durması ve ancak bir takım yapay araçlarla bu fonksiyonların tekrar faaliyete getirildiğinde kendi başına çalışmaya gücü olmaması hali."
cezbedici bir sonsuz soğuk karanlık.
göte pamuk.
sessiz sakin çene bez parçasıyla eller bilekten plastik kelepçeyle bağlı insanın hayata bakış açısını değiştiren durumdur.

çarşamba günü babam vefat etti önce hastanenin acilinde bu acıyı yaşadım ardından morg'ta ve cenaze yıkanırken yaşadım devamında toprağa verilirken insan hayatın yaşamın nasıl son bulduğunu bir film şeridi gibi geldi geçti.
Olacaksa; EX * .
"Ölmek isteyen birini kurtarmak öldürmekle birdir. "
"Ölmek, yaradılışınızın şartıdır; Ölüm sizin var oluşunuzdadır. Ondan kaçmak, kendi kendinizden kaçmaktır. " MONTAIGNE
Şu zaman denen şey bir çarksa durduğu anı da ölüm... Varlıkla yokluğun araflığında kalmış bir ruh gurbet meskeninde (dünya) sıkışı kalmış yorulmuş , ve bi o kadar hüzünlü. Yokluk bi dipsiz kuyu o dipsiz kuyudaki su da hayat . Bazen ölüm kurtuluş insanın yaşamaması için öyle nedenler var ki ölüler bile şanslı olur öldüklerine...
görsel
"Ölümden korkmazdım belki, iki tarih arasına sıkışıp kalmak onurumu incitmeseydi".
Sıkışıp kaldığın o aralıktan kurtulmak işte.
''ölüm yolun sonuna yerleştirilmiş bir aynadır. arkasındaki sır nedeniyle, öbür tarafı göstermez. bu tarafı gösterir. yürünen yolu. yani yaşamın kendisini."
Karlı bir gece yarısı ortalığı kaplayan sessizlik ve uyuması herkesin; sen uyanıkken.
Hayattan sonra ölümdesiniz; ama hayatta iken ölmektesiniz Ölümün, ölmekte olana ettiği ise, ölmüş olana ettiğinden daha acı, daha derin, daha can yakıcıdır.

Montaigne - ölüm üzerine
insanın hayattan bıktığı zamanlarda kurtuluşu onda arayabildiği bir kavram. tek gerçeklik.
Kişinin kıyameti.
"insanlar uyurlar, ölünce uyanırlar..."
Bir parça pamuk imam eliyle gelen. Sen her nefes alanı yaşıyor mu zannettin Mualla?
Kavuşmaktır.
yaşayana göre değişir.
ölüm bu dünyada adil olan tek şeydir. herkes için tecelli edecektir. bugun dunya da 7 milyar küsur insan var. Bütün insan deryası 100 yıl içinde peşpeşe ölecek. 100 yıl sonra. simdiki insanlarin nerdeyse hicbiri hayatta olmayacak. ilginctir, ölüm esasen bir döngüdür, yenilenmedir..
Özne için denge, öteki için dengesizliğin bir nebze daha bozulma hali.