bugün

- i see disappearing bugs.
+ olum siz sülalecek beni deli mi ediceksiniz lan? birisi ölüler görür, birisi kaybolan böcekler görür. lan bi gidin lan!
özellikle hamam böcekleri, öldürürsün içi dışına çıkar, sonra dönersin yerinde yok. yürümüş gitmiş. epey arasın bulmak için. ama nafile. *
öldürememişşin demek ki.. kaybolan böcek tekrar bulununcaya kadar adama rahat vermez. mutlaka geri gelecektir ve intikam alacaktır.
böceğin yüzünde sinsi bir gülümseme ile ''moonwalk'' yaparak gecenin karanlığına karışması olayıdır.

(bkz: Paranormal Activity)
klasik korku/gerilim filmlerinin final sahnesini yaşar gibi hissetmenize sebep olaydır.
böcek 2'ye gönderme içerir.
şaplaklarla öldürülen* karasineklerde oluşması muhtemel durumdur. şöyle ki karasinekler şaplak onları parçalamadığı müddetçe yani ezmediği müddetçe ölmezler, sadece bayılırlar. henüz ufacık tefecikken böyle bir deney yapmıştım, yaklaşık 25- 30 tane küçük karasineği şaplakla öldürüp - doğrusu öldürdüğümü sanıp- bir bardağa ağzı kapalı biçimde koydum. 1 saat geçmeden neredeyse bütün sinekler kımıldanıyorlardı. ve evet vicdan işte sonunda kıyamadım hayvancağızlara -sinek de olsa canlı neticede- kapağı açtım. 1 tanesi hariç hepsi kaçtı. yani şaplakla öldürdüğümü sandığım sineklerin aslında sadece birini öldürebilmiştim. başarı oranım ise sadece %4lerdeydi efenim.**
schrödinger's cat: out

hecate's bug: in
göt korkusuna sebep olabilecek olaydır.
muhtemelen dönüşü muhteşem olacaktır.

(bkz: kahveden adam toplamak)
the fly filmindeki araştırmacı abinin başını yakan vaka.
üç buçuk atmak deyiminin hayata geçmiş halinde olmaktır.