bugün

bir keresinde arabadaki kağıt, fiş, eskimiş cd vs gereksiz şeyleri atayım deyip poşete doldurdum, arabadan çıktım çöp kutusu arıyorum. yemin ederim en az 10 dakika yürüdüm yok amına kodum çöp kutusu. bi 10 dakika da geri dönüş için yürüdüm, 20 dakikam çöpe gitti ama poşet elimde kaldı. ama yine de yere atmadım.
Buradayım.
Bu ülkede çöp kutusu bulmak zor olunca tabii.
kardeşi olmayan insandır.
ben kardeşimin eline tutuşturuveriyorum.

başkasının cebine sokuşturuvermek de alternatif bir çözümdür.
valla en kotu kafama kestirdigim bi yere atarim elimde tasimam.
dahil olduğum insan topluluğudur. iş çıkışı eve giderken yolda çöp kutusu olmadığı için çikolata kağıdını 1.5 saat cebimde eve kadar getirdim.
(bkz: çöp kutusu bulamayınca çöpü elinde taşıyan insanlar) diye değiştirilmesi gereken başlıktır.
iyi insandır. Etrafımda yere atanları kınar zorla o çöpü attırırım. Öğrensin çevreciliği danalar.
bunu kendine yük görmeyen gerçek insandır.
çok sık yapmak zorunda kaldığım şey. memlekette çöp kutuları terör yüzünden kaldırıldığından beri çekiyoruz bunu.
Bir vatandaşın toplumuna karşı duyarlılığının basitçe test edilmesidir, diyebiliriz. içinde yaşadığı toplumun zaruri ihtiyaçlarından olan çevre, hava, ve su kaynaklarının temizliğine dikkat etmeyen, kendi üstüne düşeni yapmayan adamdan bir halt olmaz.
O adamın dini, ideolojisi ne olursa olsun ona toplumsal bakmadığının açık bir göstergesidır bu davranış biçimi.

Yani bunu bir tesettürlü yada hacı birisi yapsa benim için onlar sadece kendi için yaşayanlar statüsüne girer ve hiçbir şey anlam ifade etmezler.
çevreyi kirletmek istemeyen insanlardır. bazen ceplerine de koyarlar çöpleri boyutları küçükse.
Başka insanlar varsa çekindiğinden atmıyordur. Kimsenin olmadığı biryere geçtiğinde yere atacaktır. Gerçekçi olalım.
elbette ki çekirdek çitleye çitleye yolda yürüyüp kabuklarını oraya buraya atan, yerlere tüküren, bir türlü kentlileşememiş, davarların çocukları değildirler.
Aynı tuvalet eğitimi gibi, Ana babaları küçüklükten beyinlerine işlemiştir yerlere çöp atmanın kötü bir şey olduğunu.
dahil olduğum insan grubudur. memlekette yaşayan onca iki ayaklı çöp varken bir de ben kirletmeyeyim derim kendi kendime.

torunu tombalağı düşünmek lazım, bok içinde bir dünyada yaşamasınlar.
abi çöp kutusu bulmak şu ülkede bu kadar zor olmamalı ya. çöpleri çantama atıyorum eve gidince çöpe atıyorum. her yere çöp kutusu istiyoruz!
O insanlardan biri de benimdir ancak artık 2 kilometre yol yürüdükten sonra bir yere bırakıyorum. utansın belediyeler.
Sol arka cebini çöp kutusu olarak kullanan bir insan olarak şahsımdır.

Son 5 yılda yere 5 defa çöp atmayan bir insan olarak geçen gün bir şantiye ortamında elimi sildiğim ıslak mendili yere atmış bulundum. Şantiye çalışanlarıından çevreci bir arkadaş hemen uyardı. Yerin dibine girdim. Siz siz olun yerlere çöp atmayın gençler..
Başlıktaki nesne eksikliğini bir kenara bırakacak olursak evet o insan toplum baskısı olmadan da bunu yapabiliyorsa daha güzeldir.şimdi yere atarsam bir şey derler mi kafasıyla çöp yere atılmasa bile yinede güzeldir.
anladık amk hepiniz duyarlısınız. zaten yapmanız gereken şeyi show gibi göstermeyin.
benimdir efendim. askerlikten alışkanlık kaldı.
ben genelde çöpümü çantama tıktığımdan beni ilgilendirmeyen ve olması gerekeni yapan insandır. evet az önce çantamdan bir tomar ıvır zıvır temizledim.
Görüş alanımda çöp varsa atıyorum ama eğer bilmemkaç kilometre görüş alanımız olmasına rağmen hala çöp kutusu görememişsem sizin gibi belediyenin amına koyayım diyerek yere atarım.
Maldır. At gitsin yere zaten yerleri bok götürüyor.
dünyayı bu naiflik kurtaracak.
Genelde çantamı çöplük olarak kullanırım.