bugün

dahil olduğum insan topluluğudur.

doğru olanı yapmaktadırlar.
tüm insanlar keşke sizler gibi olsa dedirtecek, örnek alınacak insanlardır.
Taşımak da birşey mi?
Ben bir kez okula götürmüştüm dalgınlıkla *
Huy mudur nedir dahil olduğum grup bu zamanın insanlarının çoğuna boyle bir iyilik yapılmaz ama dua etsinler o güzel insanlara.
benimdir efendim hatta çöp tenekesine yakìn çöp gòrürsem yerden alır çöpe atarım.
Evet, benimdir. iki üç sokak çöp kutusu arayıp bulamadığımı bilirim..
Benimdir.
Benimde yaptığım şeydir. Yere çöp atanları görünce tiksinen insanım. Arka cebimdeki bisküvi poşetini bir hafta orda unutmuşum.
bazen cebine ya da elinde ki poşete koyar.
sığabilirse cebinde taşıyan insandır.

(bkz: kendinden bilmek)
dünya için iyi şeyler yapan insanlar.
Aralarında bulunup çok sevdiğim insanlardır. Bir de bize karşılık 1 metre ötede olan çöp kutusuna atmak yerine evimin önündeki ağacımın dibine bırakan pislikler var.
çöp kovasının yanında geçerken elindeki çöp poşetini havada savurarak etrafa saçan yaratıktan daha insandır...
ezilen insandır, aptal yerine konulan, kolay kolay mutlu olamayacak insandır. ama saydıklarımdan en önemli son özelliği olması, yani insan olması. insandır o kişi. gerçek insan. çöpü yere atmaz, elinde taşıyıp çöp kovasına atar. trafikte kurallara uyar ve kimseyi sıkıştırmaz ve tüm bunlar olurken o hakkının yendiğini bilen insandır ama ağzını açmaz lakin bu ayılara ne yapsa kar etmez. işte bu yüzden ezilir, aptal yerine konur ve mutlu olamaz. ama dedim ya insandır. diğerlerini kıskandırırcasına, inadına insandır. tanımasam bile gördüğümde alnından öpesim gelir öyle insanları.
Benimdir

Bide yandaki arkadaştan küfür yedim bu yüzden.
Saygı duyduğum insanlardır. Erinmesem bende yapardım.
Evet annem yere atınca çok kızıyor. 2 gün önce suriyeli bir kadın evin önüne çöp atarken görmüş. Al onu yerden demiş. Suriyede böyle değil demiş o da. Annem de bura suriye değil türkiye al onu hemen çöpe at demiş. Önemli böyle şeyler.
dahil olduğum insan topluluğudur. ama ben yumurtanın sucuğuna dalıyorum lan. napim olm hayatta en sevdiğim şey et. her anlamda evet...
yere çöp atmaktan utandığım için cebime ve çantama attığım çöpleri andım bir süreliğine.
En has duyguların insanıdırlar. (bkz: ben değil bir arkadaş)
doğaya ve çevreye duyarlı öpülesi insanlardır. kağıt ve cam şişe gibi maddeler doğada 400 yıl gibi bir sürede yok oluyor. plastik eşyalar ise 5000 yıl kadar sürebiliyor. ayrıca lavaboya dökülen 1 litre yağ 1 milyon metreküp temiz suyu kirletiyor. bunları biliyoruz ama sürekli bir unutma halindeyiz. doğayı ve çevreyi koruyalım. insanları uyarıp bu konuda bilinçlendirmek gerekli. ne yazık ki üzerinde yaşayabileceğimiz başka dünya yok. size michael jackson dan heal the world adlı parçayı armağan ederken michael abimizi anmanın da haklı gururunu yaşıyorum.
bazen o çöpü hiçbir yerde çöp bulamadığınız için 1 saatlik yolda eve kadar götürmektir.
genelde cebimde taşırım, çöp kutusuna atılınca uçan şeyler olunca da rüzgarla mücadele ederek çöpü kutuya sokana kadar mücadele ederim, vicdan meselesi.
Benim de dahil olduğum gruptur. Çöp bulana kadar genellikle cebime koyarım. Bulunca atarım...
yurtdışında sokakları tertemiz görünce yurdum adına utanmışımdır, herkes bu konuda duyarlı olmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar