bugün

böyle saçma google reklamı ilk defa görüyorum, tövbe yarabbim.

http://www.kibristupbebek...et-tayini-cinsiyet-secimi
sperm bankası sloganı olsa gerek.
tüb bebek teknolojisi ile olması muhtemel olaydır. beş on yıla kadar ısmarlama çocuk doğurmaya başlayacaktır anneler. genlerin özellikleri öğrenilmeye başlandıkça olması muhtemel olay.
-tohtur bey bizim doğacak çocuk sarı saçlı ela gözlü olsun e mi?
gibi diyaloglar duyacağız muhtemelen.
böyle bir seçenek olsa herhalde ülkemizde çoğu insan ''erkek'' der buna. demesi de doğaldır. çünkü dini inancında bile kadınlar iplenmezken adam neden istesin kız evladı. hele doğu illerimizde aman diyeyim... yobazlık kat sayısı arttıkça türkiye için ''erkek'' seçeneğinin çoğalacağı durumdur.
ya son an da karar değişirse?

son an kararı olarak örneğin; cansever gibi.
Kesinlikle bu durum olmasi, insanlarin tercihine sunulmasi gereken bir tip ilerlemesidir.
(bkz: sağlıklı olsun da kız erkek farketmez)
sürpriz olması kadar eğlenceli olmayacağı aşikar.
(bkz: Kinder Surprise)
öyle bir tercihim olsa ikiz olsun bir kız biri erkek olsun derdim. bir daha uğraşmam ne güzel olurdu.
derhal yasaklanması gereken bir uygulamadır..çin'de birkaç pilot bölgede bu uygulama gerçekleştirilmiş ve erkek sayısı çok artıp, kız sayısı çok azalınca hemen vazgeçilmiş..tüm dünya dengelerini alt üst edecek çok saçma bir uygulama..

özellikle benim gibi kız çocuk sevdalısı insanlar içim tam bir kabus bu uygulama..kız çocuk gibisi var mı ya ? onların ''baba'' demesi bile o kadar güzel, o kadar farklı ve o kadar içtendirki; insan her an duymak ister o kelimeyi ağızlarından..

ayrıca kız-erkek ayrımı yapan ve kadınları hor gören kişi bırakın müslüman olmayı insan bile olamaz..
Ben minnoş bir kız isterim. Böyle sabah yorganın altından çıkıp bana baba desin. Bende havaya kaldırıp uçtu uçtu yapayım.