bugün

en azından toplumun dayattığını değil de, kendi kanaatıyla varmış olduğu düşüncesini kabul ettiğinden dolayı tebrik edip, düşünceleri ile ilgili soru-cevap tartışmasına girerek birşeyler öğrenmeye veya öğretmeye çalışırım. sonuçta çocuğum veya ben veya her ikimiz bu konuda yanılmış olabiliriz.
Gerçekten zor bir soru. inşallah böyle bir konu ile sınanmam.
tamam yavrum takıl kafana göre derim. sonra lazim olursa bir besmele çeker yine müslüman olursun yine.
görsel
tebrik edip alnından öperim. helal olsun derim ben öğretmeden sorgulayıp ateist olmuşsun bilhassa gurur duyarım.

herkesin doğru yolu bulmasını ümit ediyorum.
kuran dinle. kitap oku.
Kendi bilir.benim cocugum yok ama yeğenim ateist.
Çocuklar zaten ateisttir. Sonradan ailesinin beynini dinlerle doldurması sonucunda dinli olur.
- ben ateistim baba .
+ allah allah !..
kendi inancın ve kararın beni ilgilendirmez derim.
isterse 5 vakit namaz kılan çok dindar birisi olsun.
ilerlemenin şartı, insana din, ırk, cinsiyet vb. sebeplerle baskı yapılmaması, dine, ırka, cinsiyete vb. karışılmaması.
ama yine de kuran-ı kerim, incil, tevrat, richard dawkins'in kitapları vb. hepsini okumasını, araştırmasını, analiz etmesini isterim.
Kendi kararı olduğu için saygı duymakla birlikte, erken yaşta bu bilince ulaştığı için alnından öperdim..
görsel
kafana göre takıl bebiş.
aferin oğlum.
tüm kutsal kitapları okumasını, kalanları da araştırmasını ve karar vermesini tavsiye ederim.

benim babam öyle yapmıştı, elhamdülillah müslüman olduk çok şükür.
Benim terligim nerde derim.
Ben de ateist olduğum için araştırma yaparak olmasını isterim. Zaten durduk yere de ben ateistim diye dolanmaz herhalde.
çamaşır makinesi hortumu ile dövmek.
saygı duyardım. her ailenin yapması gerektiği gibi.
Herhangi bir tepki vermezdim. isterse ota tapsın. Umrumda olmazdı açıkçası.
senin dinin sana, benim dinim bana dedigi soylenen dinin inananlarinin cevaplarina bakar misiniz ? Tokatlayanindan tutta, evlatliktan cikarana kadar ne ararsan var.
Sonrada sorsan mangalda kul birakmazlar.
(bkz: çocuğu yanmasın diye onu mümin yetiştiren ateist)
çocuktan bunu duymasam anasını kıtır kıtır keserdim

mutlaka bu çocuğu başka birinden peydahladı diye

baronun çocuğu ateistten başka bir şey olmaz

nokta.
*eski çocuğum*
şaka şaka babalık yapmaya devam ederim , nasihat veririm. ona Allahın var olduğunda dair kanıtlar gösteririm. yine inanmazsa kendi bileceği iş.
Evlat evlattır. Allah hidayet versin der babalık görevimi yapmaya devam ederim. Baktım zıvanadan çıkmış ve çok asi gelmeye başlamış düşman olmuş ise zamanı gelince evlatlıktan çıkartırım.