bugün

erkekliğimden utandığım kıyaslamadır.

malumunuz az biraz evveline kadar sevgililer günüydü.

eşimle içmeye çıktık, sevgililer günü diye değil lan, baş başa iki haftada bir çıkıyoruz, bugüne denk geldi, neyse.

20:00 civarı dışarıya çıktık, ev şehir merkezinde olduğundan şehrin curcunasına erken karışıyoruz.

elinde çiçekle çok yalnız insan gördüm... ya eve götürüyor ya buluşmuşlar gezmişler evine gidiyordu.

beni bozan kısım ise apayrı.

ulan amına koyayım bu erkek canlısının çektiği çile değil be !

hayır arkadaş ya kız arkadaşı almış ya da eve eşine veya buluşmaya sevgilisinin yanına giden erkek elindeki çiçeği utanmasa götüne sokacak, o derece durumdan rahatsız.

lan oğlum almışsın çiçeği, medeniyete adım atmışsın, kadın denen canlının ciğerini okşayacaksın, vay efendim biri görürse korkusu ne lan !

saklamalar, elinin arkasına almalar, kolunun kenarına sokmalar, kıvırmalar...

hayır sen öyle yapınca görünmüyor mu zannediyorsun, aksine daha da göze batıyorsun sik kafalı !

yapma evladım, göğsünü gere gere taşı çiçeğini.

kadın başka, of yemin ediyorum o çiçeği tutuşu, taşıyışı, sanırsın oscar ödülü amına koyayım!

haklı ama boru değil çiçek ve onu hediye eden de bir erkek !
çiçek katillerinin suç ortaklarıdır.
erkek tasirken utanir kendini layt hisseder. kadin ise gurur duyar boyle bi sevgilisi oldugu icin.
elinde çiçek taşıyan erkeğe uzaylı gibi bakan insanlardan çekinme durumudur. ulan aldık çiçekçiden çiçeği eve gidiyoruz kardeşim yolda her gördüğün teyze çiçeği görünce insana uzaylı gibi bakar mı anasını satayım? birde bıyık altında gülmeleri yok mu. sanki yarrak taşıyoruz afedersin elimizde.
biri mutludur biri mutlu etmeye çalışıyordur.
Bayrak yarışı gibidir, çiçekçi taşır, erkeğe verir, erkek taşır kadına verir. bu vermeler en son çöp kamyonu ile çiçeği doğduğu toprağa geri döndüğü ekolojik sistemdir, yalnız bu sistem döngüsünün tek unsuru paradır.
erkeğin taşıması biraz ilginçtir. onu benismeyerek taşıyan erkek yoktur. buna bu satırların yazarı da dahildir. ilk entry de belirtildiği gibi erkek çiçek taşırken rahatsız olur. aşık olduğum kızla buluşacağımız yere giderken elimde çiçekle epey yürümek zorunda kalmıştım Kadıköy, sahilde. sanki insanlar sürekli sana bakıyormuş da bir de içlerinden acaba bu çiçeği kime götürüyor diye düşünüyorlarmış gibi geliyor.bundan epey rahatsız olan ben koşar adımlarla buluşma yerine varmak için çaba sarf etsem de insan kalabalığı buna engel oldu. yavaş yürüdüğüm bir anda , önümdeki kadını çiçeği yüksekte tuttuğum için görmediğimden, çiçeği yüzüne değdirerek yürüdüm sanırım 3-4 saniye. kadının şaşkınlıkla aaa diye irkilmesi üzerine önümde kadın olduğunu fark ettim. tabi kadının yüz ifadesi görülmeye değerdi, çiçeği sevgilisinin ya da eşinin ona aldığını zannetti ki birden çiçeği almaya doğru hamle yapmaya başladı, kadından özür dileyerek kaçışım saniyeler sürmedi.
Biraz farklı düşündüm ama; çiçeği erkek taşımamış olsaydı o kadının eline çiçek gelmezdi. Tabi bunu aşka göre yorumlarsak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar