bugün

Helal olsun hiç devşirilmiyorlar.
Başkasinin s*kinin golgesinde kendilerine soy bicmiyorlar helal.
Kürtün gelişmemiş olanı harbiden.
gamsız ve kendi bildiğini çok sık okuyan yapısıyla toplumdan uzak duran halkın kişisi. en son bunlardan iki, üç kişi gördüm, yolda bebek arabası ittiriyorlardı.
eğitilmesi zor toplum.
pakilerin, hinduların ve peştunlarla güney asyalı sayısız etnik topluluğun kökeni.
Allah aşkına şunlara bi çözüm bulunsun artık. geçenlerde bizim orda bir tanesi parkta kendi halindeki hamile kadını bıçaklamış. dün de bir başkası kümesten tavuk çalarken yakalandı diye ailesi kümes sahibini hastanelik etti. mahallede her Allah'ın günü bisiklet, ayakkabı vs çalınıyor. huzur falan bırakmadılar kimsede.
uzunköprü'de bol bol var. istemediğiniz kadar. sokak başı birkaç tane görebilirsiniz. anca lüks mahallelerde filan olmuyorlar.
Yaşamlarını pek eğlenceli buluyorum.
Gündelik yaşayıp, vur patlasın çal oynasın şeklinde.
anı senden benden iyi yaşıyorlar.
Düğünleri 3- 4 gün sürüyor daha ne olsun?
He bir de dobralar.

-anne terliklerim nerde?
- hamıma soktum hamıma.

Çok doğallar be. Ahahaha.
(bkz: çingenem çingenem kara gözlü çingenem)
bir günlük beslenme tablosu şu sekildedir.

sabah kahvaltısı
tavuk kızartma, tavuk pastırma, tavuk sucuk, tavuk peynir, tavuk aromalı çay.

öğlen
tavuk haşlama, tavuk çorbası, tavuklu pilav, tavuk buğlama.

akşam
tavuk döner, tavuk iskender, tavuk salata, tavuk tatlısı.
Asırlar önce çingeneler kendilerini Karaçili olarak isimlendirmekteydiler. Aradan geçen uzun yıllar sonrası çingeneler göçlerinin başlangıç yeri olan ve şuan Pakistan'ın bir bölgesi olan eski Hindistan toprağı Karaçili olduklarını unuttular.
Çok eski kaynaklarda ilk göçmen çingenelerin kendilerini Karaçili olarak tanıttığı hakkında bilgiler mevcuttur.
Hatta çingenelere şuan bile bazı bölgelerde Karaçı (karaçili) denilmekte olduğu bu bulguyu desteklemektedir.
ilkokul 1. sınıfa ilk başladığım gün bahçede üç tane çingenenin beni dövüp cebimden paramı aldıklarını hatırlarım. Elimde güç olsa ne kadar çingene varsa, çoluk çocuk, yaşlı, sakat dinlemeden canlı canlı ateş fırınlarında yakardım.
Geçim kaynakları arasında hırsızlık, gasp, uyuşturucu ticareti ve fuhuş muazzam bir yer kaplar. Yüzde 95'i toplumun geri kalanına düşmanlık ve kin besleyen tiplerdir. Sizi mahallelerinde bir yabancı olarak kıstırırlarsa önce paranıza sonra canınıza göz koyarlar. Hatta zevk için bile 4-5 kişi toplanıp saldırabilirler. Bu toplumun bir güvenlik zaafiyetidir çingeneler. Haklarında güzelleme yapan hümanist embesillerin gerçekleri görmekten uzak birer moron ve hiç çingenelerle muhatap olmak zorunda kalmamış ılık götlüler olduğunu düşünüyorum.
ne kadar vahşi olduklarını şu haberden görebilirsiniz.
https://www.ozgurkocaeli....AvXPPYVoUu-G0eIQSn__9owhc
tefim ve gitarım
söylerim çalarım
derdim yoktur benim
coşarım oynarım

başımda yemenim
elimde zillerim
çalıp da söylerim
dünyam budur benim

kulağımda gülüm
coşunca bülbülüm
talihe gülerim
ben bir çingeneyim

falıma bakarım
işimi yaparım
canım isterse
kırlara koşarım.
Kökenleri Hindistan'a dayanan, göçebe ve esmer bir ulustur. Çalgıcılık, çiçekçilik, falcılık yaparlar.. Geri kalanı ise hırsızlık, yan kesicilik, adam bıçaklama, uyuşturucu satıcılığı ve pezevenkliktir. Acayip kavgacı ve tekinsiz bir topluluktur.. Bunlar at beslerler ve at arabalarıyla yolculuk yaparlar..

Yüzlerine bakınca bile uğursuz şeyler olduğu anlaşılır, fazla yaklaşmamanız tavsiye olunur. Bir şey satmak için veya istemek için adeta sülük gibi yapışırlar. Çok gereksiz bir halktır. Olmasalar da bir şey değişmezmiş..

Zamanında Adolf Hitler bu topluluğa katliam yapmıştır.. Avrupada da çok vardırlar. Özellikle macaristan'da. Macarlar, çingeneleri hiç sevmez.. Sonuna kadar haklılardır. Türkiye'de ise Trakya bölgesinde ve Düzce'de çok vardır.. Kısacası evlerden ırak bir topluluktur..
bunların çiçek satanlarına saygı duymakla beraber elinizdeki parayı alana kadar her şeyi yaparlar.
Mesela 3 demet sümbül 15 liraysa, sizde 20 varsa size 5 demeti 20 lira yaparım der. 50 varsa 25 demeti dayarlar. Masumane ticaret.
zamanında bu hindistan sıçanlarını yok etmeyen türk ve avrupalılara yazıklar olsun. 5-10 lira için hiç çekinmeden bıçağı takarlar, hapse girmekten de korktukları yok zira içeri girince yaşam şartları iyileşiyor bunların. bir dersin projesi sebebiyle savcıyla görüşmeye adliye'ye gitmiştik, adliye koridoru bunlarla doluydu.
Arap milliyetçisi karadenizlilerin en sevdiği halktır.
benzinlikte çalışıyorum geldiler pompacı arkadaş yakıt verdi para isteyince verdik ya demişler derken en son saldırdılar ortalık arbede alanı gibi yanlarındaki kadınlar küfür ederek bıcı bıcı görevlesini dövdüler gören arkadaşları geliyor gören arkadaşları geliyor. en son iş büyüyünce polis gelecek diye gittiler.

böyle çok olay oluyordu mesela 30 liralık lpg isteyip ben sana 10 tl dedim başka param yok deyip banane 20 liralık geri al diye ayak yapıyorlardı. kadınlar markette tırnakçılık yapmaya çalışıyorlardı.

bir kerede yol üstünde incir satıyorlardı aldık çoğu çürük çıktı.

bir kerede yakıt verdiğim bir abi vardı. gerçekten çok dürüst hoş sohbet birisi idi. ilkinde bana niye verdin gelmez o para deyip ön yargılı olmuşlardı. ama kaç kere yakıt verdiysem sonra gelisinde vermişti.
insandır gerisi hikaye.irk ,din,dil Ayrimi yapılmamalı.
çingenenin hırsızlığına denk gelmedim, duymadım diyen insan da bi zahmet hümanizm kasmadan önce yaşadığı fanustan çıkıp bir etrafı gezsin, insan tanısın biraz.

ırkların da kendilerine özgü baskın özellikleri, karakterleri vardır. bin kişiden onu bu özellikleri göstermiyor diye hepsine çiçek böcek muamelesi yaparsanız yarın bir gün götünüzdeki donu çalarlar oturur ağlarsınız.
Vakti zamanında sulukuleye gitmiştik üç arkadaş.

Bizi bir odaya almışlardı her birimize bir karı vermişlerdi.

Karılar Kibariye gibi şarkı söylüyor, kucağımıza oturup memelerini yalatiyorlardı.

Sadece meme aşağısı yasak.

Leş gibi kokuyordu.

o zamanlar çok genç ve Abaza olduğum için yalamış hatta emmiştim ööyykk.
kökenlerinin hindistan'a dayandığı tahmin ediliyor ve şimdi dünyanın pek çok yerine dağılmış durumdalar.
ağırlıklı olarak avrupa'nın doğusuna yerleşmiş bulunuyorlar.
Dün 2 kilo şeftali aldım çingene den bilin bakalım ne oldu ihracatta beğenilmemiş geri yollamış çıktı içleri kapkara olmuş donmuş çözülmüş işte.